Відмінності між версіями «Користувач:Nzonenko»
(→Мій внесок) |
(→Мій внесок) |
||
Рядок 14: | Рядок 14: | ||
''Мої проекти'' | ''Мої проекти'' | ||
+ | |||
[["Як вигідно вкласти гроші?"]] | [["Як вигідно вкласти гроші?"]] | ||
Версія за 10:52, 9 червня 2012
Зміст
- 1 Про мене
- 2 Мій внесок
- 3 Назва проекту
- 4 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 5 Навчальна тема (як записано в програмі)
- 6 Вік учнів, клас
- 7 Стислий опис
- 8 Повний План вивчення теми
- 9 Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
- 10 Діяльність учнів (скопіювати з Плану)
- 11 Відомості про автора
- 12 Відомості про тренінг
Про мене
Зоненко Наталія Василівна
Дружківська загальноосвітня школа 1-3 ступенів №12
Учитель інформатики
Мій внесок
Мої проекти
Назва проекту
«Як вигідно вкласти гроші?»
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Інформатика
Навчальна тема (як записано в програмі)
Відсоткові розрахунки. Формула складних відсотків
Вік учнів, клас
14 – 15 років, 9 клас
Стислий опис
Учні класу об’єднуються в 4 групи: «Вчені економісти», «Менеджери Приватбанку», «Менеджери Промінвестбанку», «Менеджери Укрсіббанку». «Вченим економістам» завдання дається заздалегідь, ім. треба з’ясувати, що таке депозитний вклад та які існують види депозитних вкладів. На уроці кожній групі дається окреме завдання. «Менеджерам Приватбанку», «Менеджерам Промінвестбанку», «Менеджерам Укрсіббанку» необхідно з’ясувати, які депозитні вклади банк пропонує населенню та їх особливості. «Вчені економісти» аналізують всі виступи та роблять загальний висновок в якому банку вигідніше робити вклади. Результати своїх досліджень учні презентують однокласникам.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
- Використовувати формули складних відсотків для розв’язання задач;
- Аналізувати життєві фінансові проблеми та ситуації (на приклады запропонованих задач), встановлювати системні зв’язки, виявляти проблеми, знаходити способи їх розв’язання, прогнозувати події;
- Використовувати комп’ютерні технології (програми для створення презентацій, пошукові системи, електронні таблиці) як інструмент для досліджень, організації, оцінювання інформації, успішного функціонування в суспільстві економіки знань;
- Вміти створювати переконуючі презентації з теми «Як вигідно вкласти гроші?» і демонструвати їх цільовій аудиторії.
Діяльність учнів (скопіювати з Плану)
Підготовка до проекту
Чотири учні з класу за бажанням об’єднуються в групу «Вчених економістів». «Вченим економістам» завдання дається заздалегідь, їм треба з’ясувати, що таке депозитний вклад та які існують види депозитних вкладів.
Початок роботи
Пояснення учителя про цілі та суть проекту з демонстрацією презентації. Учні класу, які не входять в групу «Вчених економістів» об’єднуються в 3 групи: «Менеджери Приватбанку», «Менеджери Промінвестбанку», «Менеджери Укрсіббанку». На уроці кожній групі дається окреме завдання. «Менеджерам Приватбанку», «Менеджерам Промінвестбанку», «Менеджерам Укрсіббанку» необхідно з’ясувати, які депозитні вклади банк пропонує населенню та їх особливості.
Робота над проектом
Спочатку на уроці заслуховується доповідь учня з групи «Вчених економістів» про поняття депозитного вкладу та види вкладів. Учні груп шукають інформацію про свої банки та користуючись формами оцінювання з балами готують презентації про умови для вкладників. «Вчені економісти» готують заготовку для підсумкової презентації. Учитель спостерігає за роботою учнів та робить записи в Щоденнику спостережень для вчителя. ІІ група – «Менеджери Приватбанку». Представник повідомляє про умови вкладу «Копилка». Кожна група отримує окреме завдання, що стосується нарахування суми відсотку по вкладу «Копилка». На виконання завдання – 5 хвилин. Розв’язання самого завдання вони оформлюють в зошитах. Після цього представники від кожної групи заповнюють біля дошки свій рядок в зведеній таблиці. (Велика таблиця на дошці, але й у кожного учня є така ж сама таблиця, невеликого розміру, яка потім вклеюється в зошит.) ІІІ група – «Менеджери Промінвестбанку». Представник від цієї групи повідомляє учням про види та умови депозитних вкладів цього банку. Учні всіх груп виконують завдання: Обчислити суму, яку отримає вкладник, і його прибуток, якщо покласти 2000 грн. на вклади: «Базовий» і «Динамічний» строком на (ІV група) 1 рік; (ІІІ група) 2 роки; (ІІ група) 3 роки; (І група) 4 роки. ІV група: «Менеджери Укрсіббанку»: Заслуховується повідомлення представника групи «Менеджери Укрсіббанку». Завдання: Порівняйте прибуток вкладника в обох випадках і результати занесіть до таблиці, якщо він скористувався вкладом: І група: «Активні гроші»; ІІ група: «Надійний статок»; ІІІ група: «Гарантований капітал»; ІV група: «Щасливий вік».
Закінчення роботи
Учні кожної з груп роблять висновки щодо вкладів до банку, оформлюють свої дослідження в презентації та презентують свої роботи «Вчені економісти» аналізують всі виступи та роблять загальний висновок в якому банку вигідніше робити вклади.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Наталія Зоненко
Фах, навчальний предмет
Учитель інформатики
Навчальний заклад
Дружківська загальноосвітня школа 1-3 ступенів №12
Місто\село, район, область
місто Дружківка Донецької області
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
05.06.2012 - 09.06.2012
Місце проведення тренінгу
Донецький обласний інститут післядипломної освіти
Тренери
Герман Артем Юрійович
Мої файли
Мої закладки