"Як вигідно вкласти гроші?"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

«Як вигідно вкласти гроші?»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Алгебра, інформатика

Навчальна тема (як записано в програмі)

Відсоткові розрахунки. Формула складних відсотків

Вік учнів, клас

14 – 15 років, 9 клас

Стислий опис

Учні класу об’єднуються в 4 групи: «Вчені економісти», «Менеджери Приватбанку», «Менеджери Промінвестбанку», «Менеджери Укрсіббанку». «Вченим економістам» завдання дається заздалегідь, ім. треба з’ясувати, що таке депозитний вклад та які існують види депозитних вкладів. На уроці кожній групі дається окреме завдання.

«Менеджерам Приватбанку», «Менеджерам Промінвестбанку», «Менеджерам Укрсіббанку» необхідно з’ясувати, які депозитні вклади банк пропонує населенню та їх особливості. «Вчені економісти» аналізують всі виступи та роблять загальний висновок в якому банку вигідніше робити вклади. Результати своїх досліджень учні презентують однокласникам.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження проекту

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Учні зможуть:

  • Використовувати формули складних відсотків для розв’язання задач;
  • Аналізувати життєві фінансові проблеми та ситуації (на прикладі запропонованих задач), встановлювати системні зв’язки, виявляти проблеми, знаходити способи їх розв’язання, прогнозувати події;
  • Використовувати комп’ютерні технології (програми для створення презентацій, пошукові системи, електронні таблиці) як інструмент для досліджень, організації, оцінювання інформації, успішного функціонування в суспільстві економіки знань;
  • Вміти створювати переконуючі презентації з теми «Як вигідно вкласти гроші?» і демонструвати їх цільовій аудиторії.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Учні з самого початку роботи над проектами заповнюють таблицю З_Х_Я_Д, для того, щоб визначити навчальні потреби учнів до початку їх роботи над проектами; продумати, як забезпечити учнів інформацією та допомогою у набутті необхідних навичок у разі необхідності. Кожен учень заповнює учнівський план проекту за допомогою форми, яка допомагає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Спостереження за роботою учнів та заповнення вчителем Щоденника спостережень дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. Учні одержали Файл статистики роботи учня з таблицями, які заповнюються в процесі розрахунків, допомагають утримувати увагу на завданнях. Цей файл також частково може слугувати документом для підсумкового оцінювання їх роботи. Учні також використовують Форму оцінювання з балами, за якою вони мають створювати презентацію. По закінченні роботи на проектом учням пропонується відповісти на кілька запитань з файлу Опитувальник. Використовують Форми оцінювання з балами для здійснення самооцінювання своєї роботи та отримання оцінки з боку їх однокласників. Оцінювання здійснюється вчителем на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію з тієї ж Форми оцінювання з балами і учнівських таблиць та висновків до завдань.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Підготовка до проекту

Чотири учні з класу за бажанням об’єднуються в групу «Вчених економістів». «Вченим економістам» завдання дається заздалегідь, їм треба з’ясувати, що таке депозитний вклад та які існують види депозитних вкладів.

Початок роботи

Пояснення учителя про цілі та суть проекту з демонстрацією презентації. Учні заповнюють таблиці З-Х-Я-Д та заповнюють учнівський план проекту. Учні класу, які не входять в групу «Вчених економістів» об’єднуються в 3 групи: «Менеджери Приватбанку», «Менеджери Промінвестбанку», «Менеджери Укрсіббанку». На уроці кожній групі дається окреме завдання. «Менеджерам Приватбанку», «Менеджерам Промінвестбанку», «Менеджерам Укрсіббанку» необхідно з’ясувати, які депозитні вклади банк пропонує населенню та їх особливості.

Робота над проектом

Спочатку на уроці заслуховується доповідь учня з групи «Вчених економістів» про поняття депозитного вкладу та види вкладів. Учні груп шукають інформацію про свої банки та користуючись формами оцінювання з балами готують презентації про умови для вкладників. «Вчені економісти» готують заготовку для підсумкової презентації. Учитель спостерігає за роботою учнів та робить записи в Щоденнику спостережень для вчителя. ІІ група – «Менеджери Приватбанку». Представник повідомляє про умови вкладу «Копилка». Кожна група отримує окреме завдання, що стосується нарахування суми відсотку по вкладу «Копилка». На виконання завдання – 5 хвилин. Розв’язання самого завдання вони оформлюють в зошитах. Після цього представники від кожної групи заповнюють біля дошки свій рядок в зведеній таблиці. (Велика таблиця на дошці, але й у кожного учня є така ж сама таблиця, невеликого розміру, яка потім вклеюється в зошит.) ІІІ група – «Менеджери Промінвестбанку». Представник від цієї групи повідомляє учням про види та умови депозитних вкладів цього банку. Учні всіх груп виконують завдання: Обчислити суму, яку отримає вкладник, і його прибуток, якщо покласти 2000 грн. на вклади: «Базовий» і «Динамічний» строком на (ІV група) 1 рік; (ІІІ група) 2 роки; (ІІ група) 3 роки; (І група) 4 роки. ІV група: «Менеджери Укрсіббанку»: Заслуховується повідомлення представника групи «Менеджери Укрсіббанку». Завдання: Порівняйте прибуток вкладника в обох випадках і результати занесіть до таблиці, якщо він скористувався вкладом: І група: «Активні гроші»; ІІ група: «Надійний статок»; ІІІ група: «Гарантований капітал»; ІV група: «Щасливий вік».

Закінчення роботи

Учні кожної з груп роблять висновки щодо вкладів до банку, оформлюють свої дослідження в презентації та презентують свої роботи «Вчені економісти» аналізують всі виступи та роблять загальний висновок в якому банку вигідніше робити вклади. На завершення учням пропонується відповісти на питання щодо засвоєння ними теми.


Приклад учнівської презентації

Документ для фасилітації

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Наталія Зоненко

Фах, навчальний предмет

Учитель інформатики та математики

Навчальний заклад

Дружківська загальноосвітня школа 1-3 ступенів №12

Місто\село, район, область

місто Дружківка Донецької області

Контактні дані

nzonenko@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

05.06.2012 - 09.06.2012

Місце проведення тренінгу

Донецький обласний інститут післядипломної освіти

Тренери

Герман Артем Юрійович