Відмінності між версіями «Портфоліо Закревська Євгенія»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Опис оцінювання (скопіювати з Плану))
(Діяльність учнів (скопіювати з Плану))
Рядок 31: Рядок 31:
  
 
=Діяльність учнів (скопіювати з Плану)=
 
=Діяльність учнів (скопіювати з Плану)=
 +
До початку:  Вчитель проводить анкетування учнів за допомогою он – лайн анкети, заповнюють таблицю з-х-д.
 +
На початку: Навчальна тема розпочинається з того, що учні ознайомлюються з ключовими  запитанням. Наступним етапом є  ознайомлення учнів з презентацією вчителя, в якій вчитель описує  основні завдання .
 +
При перегляді презентації вчителя:
 +
учні заповнюють таблицю з-х-д
 +
беруть участь в мозковому штурмі
 +
ознайомлюються і обговорюють Ключові і Тематичні запитання
 +
отримують завдання на виконання учнівських проектів:
 +
учні об’єднуються у малі групи 3, 4 – за бажанням, ролі - дослідники , журналісти, художники –дизайнери.
 +
Учні висловлюють свої бажання, висловлюють свої  ідеї.  Учні визначаються з тематикою дослідження в проекті. Створити логотип гуртка з повним поясненням історії створення.
 +
Гіпотеза дослідження:
 +
Протягом дослідження:
 +
Учні об’єднуються в групи, обирають ролі (дослідники, журналісти, художники - дизайнери).  Відповідно до своїх ролей проводять дослідження користуючись Інтернетом та друкованими джерелами з своїми темами.
 +
Дослідники – визначаються з основними:
 +
- інструментами у векторному редакторі за допомогою яких можна створювати прості і складні логотипи,
 +
- можливостями он – лайн ресурсів, які надають змогу без використання векторних редакторів малювати будь який логотип
 +
- поняттями: логотипу, функціями. 
 +
Журналісти – збирають основну інформацію до відповідного логотипу(школи, гуртка, класа), яке команда готує.
 +
Художники - дизайнери -  готують основні критерії, принципи дизайну логотипу і рекомендації щодо обраних тематик логотипів.
 +
Постійно консультуються з вчителем і обговорюють один з одним питання з теми дослідження.
 +
 +
Під час виконання дослідження учні постійно використовують інтернет ресурси, тому обов’язковим моментом є проведення бесіди з правових та етичних питань.
 +
Завдання на використання інтернект – ресурсів:
 +
Проаналізувати відомі логотипи на відповідність основних принципів їх створення.
 +
Згідно запропонованої класифікації логотипів знайти і скопіювати до себе на комп’ютер.
 +
Цілі для вчителя: навчити учнів правильно використовувати інформаційні джерела, ознайомити з авторським правом.
 +
 +
Завершення:
 +
Учні представлять результати своїх досліджень у вигляді або презентації, або  інформаційного  бюлетеню.
 +
Результатом, кінцевим продуктом в цьому проекті є створення логотипу школи, класу, гуртка. Перегляд презентацій їх обговорення. Прикладом учнівської роботи була обрана публікація у вигляді інформаційної брошури (яка ілюструється в середині дослідження). В якій група «Художники - дизайнери» зробили звіт згідно питань:
 +
- Які основні елементи дизайну для створення логотипу?
 +
- Які основні принципи створення гармонійної композиції логотипу?
 +
Було дано додаткове запитання з профорієнтації:
 +
- Які б поради щодо професії дизайнер надали  різних професій?
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=

Версія за 13:00, 27 квітня 2012



Назва навчальної теми (творча назва)

Магія знаку

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

інформатика, художня культура, економіка.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Комп’ютерна графіка. Векторна графіка.

Вік учнів, клас

11 клас, (15 – 17 років)

Стислий опис

Беруть участь старшокласники, 11 класу при вивченні теми: Комп’ютерна графіка. Векторна графіка. Взявши на себе роль у групах дослідників, журналістів, художників – дизайнерів, кожна мала група учнів обирає тему, що представляє для них інтерес. Основні види діяльності учнів – практичні роботи, можливі учнівські ролі (дослідники, журналісти, художники). Кінцевий результат діяльності – створення логотипу з уподобань учнів, а саме гуртка (спортивний, танцювальний,) або логотип школи чи класу.

Повний План вивчення теми

в цьому розділі має бути вміщене посилання на План вашої навчальної теми з використанням проектів, який розміщений в Інтернеті

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

• Розвиток і впровадження та донесення нових знань. Вміти використовувати отримані знання з векторного редактора для створення логотипу. • Учні навчаться переконливо демонструвати відомості про логотип, добираючи відповідні типи інтерпретації інформації за допомогою графіків чи діаграм або інших засобів візуалізації даних. Вміти створювати переконуючі презентації і демонструвати їх цільовій аудиторії. • Учні вдосконалять навички збирання даних кількома способами, аналізу, впорядкування, осмислення та опрацювання відомостей. • Учні навчаться відповідальності за результати спільної роботи.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають (про значення символів, знаків в повсякденному житті, вплив реклами на споживачів, чи вміють працювати у векторних редакторах) відбувається при заповненні ними таблиці з-х-д. Учні використовують: - Форма оцінювання виконання групового завдання. - Контрольний список процесу дослідження. Після на основі взаємооцінювання (Читання відповідей та коментарів в щоденнику дослідження), самооцінювання переходять до створення презентації. Презентація вже оцінюється за іншою формою, Форма оцінювання презентації.)

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

До початку: Вчитель проводить анкетування учнів за допомогою он – лайн анкети, заповнюють таблицю з-х-д. На початку: Навчальна тема розпочинається з того, що учні ознайомлюються з ключовими запитанням. Наступним етапом є ознайомлення учнів з презентацією вчителя, в якій вчитель описує основні завдання . При перегляді презентації вчителя: учні заповнюють таблицю з-х-д беруть участь в мозковому штурмі ознайомлюються і обговорюють Ключові і Тематичні запитання отримують завдання на виконання учнівських проектів: учні об’єднуються у малі групи 3, 4 – за бажанням, ролі - дослідники , журналісти, художники –дизайнери. Учні висловлюють свої бажання, висловлюють свої ідеї. Учні визначаються з тематикою дослідження в проекті. Створити логотип гуртка з повним поясненням історії створення. Гіпотеза дослідження: Протягом дослідження: Учні об’єднуються в групи, обирають ролі (дослідники, журналісти, художники - дизайнери). Відповідно до своїх ролей проводять дослідження користуючись Інтернетом та друкованими джерелами з своїми темами. Дослідники – визначаються з основними: - інструментами у векторному редакторі за допомогою яких можна створювати прості і складні логотипи, - можливостями он – лайн ресурсів, які надають змогу без використання векторних редакторів малювати будь який логотип - поняттями: логотипу, функціями. Журналісти – збирають основну інформацію до відповідного логотипу(школи, гуртка, класа), яке команда готує. Художники - дизайнери - готують основні критерії, принципи дизайну логотипу і рекомендації щодо обраних тематик логотипів. Постійно консультуються з вчителем і обговорюють один з одним питання з теми дослідження.

Під час виконання дослідження учні постійно використовують інтернет ресурси, тому обов’язковим моментом є проведення бесіди з правових та етичних питань. Завдання на використання інтернект – ресурсів: Проаналізувати відомі логотипи на відповідність основних принципів їх створення. Згідно запропонованої класифікації логотипів знайти і скопіювати до себе на комп’ютер. Цілі для вчителя: навчити учнів правильно використовувати інформаційні джерела, ознайомити з авторським правом.

Завершення: Учні представлять результати своїх досліджень у вигляді або презентації, або інформаційного бюлетеню. Результатом, кінцевим продуктом в цьому проекті є створення логотипу школи, класу, гуртка. Перегляд презентацій їх обговорення. Прикладом учнівської роботи була обрана публікація у вигляді інформаційної брошури (яка ілюструється в середині дослідження). В якій група «Художники - дизайнери» зробили звіт згідно питань: - Які основні елементи дизайну для створення логотипу?

- Які основні принципи створення гармонійної композиції логотипу?

Було дано додаткове запитання з профорієнтації: - Які б поради щодо професії дизайнер надали різних професій?

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце провведення тренінгу

Тренери