Відмінності між версіями «Навчальний проект "На рубежі літературних епох"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
 
Рядок 4: Рядок 4:
  
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
"Природознавство","Iнформаитика", "Українська мова"
+
Українська література, образотворче мистецтво, історія, зарубіжна література, музика, інформатика
  
 
=Вік учнів, клас=
 
=Вік учнів, клас=
8 років, 2 клас
+
9 клас, 14-15 років
  
 
=Стислий опис проекту =
 
=Стислий опис проекту =
Навчальний проект для учнів 2 класу з природознавства у темі «Вплив Сонця на сезонні явища в природі». Об’єднавшись у групи, учні дізнаватимуться про взаємозв’язки між живою та неживою природою, вплив Сонця на об’єкти живої природи, про роботу сонячних променів, проводитимуть дослiди та спостереження за впливом Сонця на життя рослин, тварин та людини . У проектній діяльності використовують можливості сервісів веб 2.0 (блоги, електронну пошту, ГуглДокс, сервіс Imagehref  тощо) Результатами своїх досліджень діляться з однокласниками та батьками.
+
Проект розрахований на учнів 9-х класів. Ідея проекту виникла під час обговорення з учнями проблем, пов’язаних із підвищенням рівня культури читання сучасного школяра. Учні  будуть  робити лінгвістичні дослідження  твору Івана  Котляревського «Енеїда», аналізувати та узагальнювати свої результати за допомогою комп’ютерних програм. Дітям потрібно буде поміркувати і обговорити роль та значення поеми сьогодні, її зв'язок з образотворчим мистецтвом, театром і музикою . Результатом проекту буде проведення презентації збірки ілюстрацій до «Енеїди», під час якої учні доведуть, що різні види мистецтв сприяють розвитку особистості.   
  
 
=План вивчення теми=
 
=План вивчення теми=
[https://drive.google.com/drive/folders/0B_DbWj6Y4nE2WFAyOHc1STgtTWM План вивчення та план впровадження]
+
[https://drive.google.com/drive/folders/0B2op0tdqhdKqV1FCMldZS1ZPMHM План вивчення та план впровадження]
  
 
=Оцінювання=
 
=Оцінювання=
Стислий опис оцінювання
+
Протягом дослідження теми проводиться опитування та оцінювання учнів, щоб допомогти їм розвивати навички аналізу творів мистецтва, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання.  
При вивченні теми використовуються різноманітні методи та інструменти оцінювання. Таке оцінювання допомагає учням і вчителю ставити навчальні цілі, відслідковувати прогрес у навчанні учнів, забезпечувати зворотній зв’язок, оцінювати мислення, продукт діяльності учнів та його представлення, а також відобразити увесь навчальний цикл.
+
Учні використовують  контрольний список блогу, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого прогресу у навчальній діяльності.
Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб перевірити мислення учнів та їх міркування. З-Х-Д- схеми, асоціативний кущ, організаційні діаграми допомагають відслідковувати індивідуальні навчальні потреби учнів. У цей час відбувається включення суб’єктивного досвіду та оцінка початкових уявлень учнів з теми проекту.  
+
Використовується формуюче оцінювання, тобто оцінювання, яке проводиться на всіх етапах діяльності: до, під час і після завершення проекту з метою розвитку критичного мислення, спонукання учнів до критичного оцінювання результатів своєї роботи, взаємооцінювання та самооцінки.  
Форма оцінювання для блогу з впливу Сонця на зміни у живій та неживій природі протягом року описує критерії для його створення та  використовується як  під час його розробки учнямитак і для оцінювання кінцевого продукту. Після завершення учнями їх міні-проектів, спеціальна форма зворотного зв’язку однокласників використовується для забезпечення отримання думок і оцінок однолітків. Учні використовують цей зворотний зв'язок для перевірки своїх кінцевих продуктів. Відповіді учнів на Ключове запитання під час написання ними щоденників дає інформацію про те, як учні зуміли поєднати свою роботу у проекті з більш широкими поняттями.
+
На початку роботи учні з’ясовують свої навчальні потреби з допомогою ЗХД –таблиці та опитування і створюють контрольний список, у якому відстежуватимуть власне просування в проекті. Рефлексію власної діяльності будуть здійснювати засобами блогу. Оцінювання буде здійснюватися за допомогою відповідних форм. Кінцевим результатом роботи кожної групи повинен бути якісний продукт (блог, презентація, творча робота ) і учні повинні знати критерії оцінювання кожного з видів роботи за формою оцінювання. Після обговорення у класі оцінюється  ступінь розуміння теми  учнів за допомогою письмових відповідей на Основні  запитання до вивчення теми. В кінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання за Формою самооцінювання
[https://drive.google.com/drive/folders/0B_DbWj6Y4nE2TXNQR3JmMjFEclE інструменти]
+
 
 +
[https://drive.google.com/drive/folders/0B2op0tdqhdKqUkZvZ1RlRHQ2bU0 інструменти]
  
 
=Діяльність учнів та вчителя=
 
=Діяльність учнів та вчителя=
Учитель ставить перед учнями ключове питання: «Як оживити планету?»  Проводить евристичну бесіду про те, як можна оживити мертву планету?  Запитує, що, на їхню думку,необхідно, щоб відродити життя на планеті? Учні записують в таблицю, що їм відомо про умови життя на землі
+
І етап
(З-Х-Д).
+
 
Учитель демонструє стартову презентацію, у ході якої обговорює з класом тематичні питання проекту та завдання для дослідження.
+
За тиждень до початку роботи над проектом вчитель презентує публікацію про метод проектів та формує навички аналізу поетичного твору. Перед тим, як вчитель запропонує учням взяти участь у проекті, йому необхідно поспілкуватися з батьками цих учнів і взяти у них дозвіл про публікацію робіт їх дітей в Інтернеті. Початком роботи над проектом буде опитування, яке дасть вчителю можливість дізнатися про рівень знань учнів.
Учні об’єднуються у малі групи для виконання завдань:
+
ІІ етап
• «Дослідники» - разом з вчителем визначають досліди, які необхідно провести, щоб довести, чи можуть сонячні промені проходити крізь «стіни», чому саме на Землі можливе життя.
+
 
• «Спостерігачі» - проводять спостереження за положенням Сонця на небосхилі, записують результати спостережень до щоденника, порівнюють з попередніми результатами і з’ясовують,чому відбуваються зміни у неживій природі.
+
Вчитель  представляє проект за допомогою вступної презентації, учні виконують завдання для визначення своїх навчальних потреб, які представлені у формі перших двох стовпчиків таблиці З-Х-Д, знайомляться з ключовим, тематичними та змістовними питаннями проекту «На рубежі літературних епох» (Яка проблематика Вергілієвої «Енеїди», а яка – поеми Котляревського? Який національний колорит зображення життя верств суспільства можна знайти в поемі «Енеїда»? Що ви знаєте про «друге життя» «Енеїди» в музиці, живопису, кіно?) Учні формують групи ( Поети, Редактори,Мистецтвознавці), кожна з яких отримує власне завдання для дослідження(це завдання випливає з тематичних питань). Також учням потрібно роздрукувати буклети «Афоризми, приказки, фразеологізми у «Енеїді». Протягом всього проекту діти малюють ілюстрації до твору, розставляють їх за тематикою, створюють словник мовно-поетичних засобів. Випускають збірку  з ілюстраціями.
• «Блогери» - створюють і постійно ведуть блог, який інформує про результати спостережень та досліджень впливу Сонця на зміни у живій та неживій природі протягом року.
+
 
Кожна група, отримавши завдання, планує свою діяльність за допомогою вчителя, здійснює пошук в Інтернеті необхідних ресурсів, ознайомившись з інструкцією вчителя та законом про авторське право. Учитель спостерігає за роботою груп, ставить їм питання, робить короткі нотатки про хід обговорення, планування, розв’язання поставлених завдань та відслідковує досягнутий учнями прогрес, допомагаючи їм у спільній роботі та сприяючи формуванню у них навичок самостійної роботи.  
+
ІІІ етап
Підсумок
+
 
Завершиться навчальний проект поверненням до Ключового запитання «Чи можна оживити мертву планету?». Учитель пропонує учням відповісти на це запитання у їхніх щоденниках. Надає їм свої коментарі до їх записів у журналах. Нагадує їм, щоб навели якнайбільше прикладів або доказів при відповіді на запитання. Потім організовує обговорення всім класом щоб кожна група могла поділитися своїми відповідями з усіма. У ході такого обговорення в учні формуються навички створення власного висловлювання, комунікативні навички;відбувається  розуміння та усвідомлення ролі ефективного спілкування: усного та за допомогою мультимедіа – засобів.
+
Учні шукають відповіді на запитаннявикористовуючи окрім друкованих джерел ще й ресурси Інтернету;
Можливе додаткове продовження проекту
+
учні оцінюнють веб-ресурси та вчаться дотримуватись законів про авторське право
По закінченню проекту група «Блогери» продовжує ведення блогу «Вплив Сонця на зміни у живій та неживій природі протягом року», інформують про нові «відкриття».
+
Вчитель розробляє завдання на перевірку та закріплення набутих знань, коригує роботу учнів.  
[https://drive.google.com/drive/folders/0B_DbWj6Y4nE2clNBSVVMdmdjOXM діяльність вчителя]
+
Вчитель організовує спілкування не лише в межах однієї групи, а й між учасниками різних груп.
[https://drive.google.com/drive/folders/0B_DbWj6Y4nE2TWduVHBvUGZ0aUk діяльність учня ]
+
В ході проекту учні завантажували презентації на загальний блогМатеріали будуть легко доступні для учасників упродовж дослідницької діяльності та після завершення роботи в проекті.
 +
 
 +
IV етап
 +
 
 +
Учні презентують свій кінцевий продукт (сторінку блогу) на тижні присвяченого творчості Котляревського. Кожній групі відводиться 10 хвилин.
 +
 
 +
[https://drive.google.com/drive/folders/0B2op0tdqhdKqV0dsdEg3emNHY00 діяльність вчителя]
 +
[https://drive.google.com/drive/folders/0B2op0tdqhdKqenAzN3pfSVJJTHc діяльність учня ]
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=
 
==Ім'я, прізвище==
 
==Ім'я, прізвище==
Литвин Людмила Олександрівна
+
Боронило Алла Миколаївна
  
 
==Фах, навчальний предмет==
 
==Фах, навчальний предмет==
  
вчитель початкових класів
+
вчитель української мови і літератури
 
==Навчальний заклад==
 
==Навчальний заклад==
 
Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №8
 
Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №8
Рядок 50: Рядок 58:
 
м. Кривий Ріг Дніпропетровської області
 
м. Кривий Ріг Дніпропетровської області
 
==Контактні дані==
 
==Контактні дані==
моб.тел. 0972676478
+
boronilo.alla43@gmail.com
  
 
=Відомості про тренінг=
 
=Відомості про тренінг=

Поточна версія на 19:12, 28 червня 2017

Назва навчальної теми

Загальний огляд літературного доробку І.П. Котляревського. Джерела, сюжет і жанр "Енеїди"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література, образотворче мистецтво, історія, зарубіжна література, музика, інформатика

Вік учнів, клас

9 клас, 14-15 років

Стислий опис проекту

Проект розрахований на учнів 9-х класів. Ідея проекту виникла під час обговорення з учнями проблем, пов’язаних із підвищенням рівня культури читання сучасного школяра. Учні будуть робити лінгвістичні дослідження твору Івана Котляревського «Енеїда», аналізувати та узагальнювати свої результати за допомогою комп’ютерних програм. Дітям потрібно буде поміркувати і обговорити роль та значення поеми сьогодні, її зв'язок з образотворчим мистецтвом, театром і музикою . Результатом проекту буде проведення презентації збірки ілюстрацій до «Енеїди», під час якої учні доведуть, що різні види мистецтв сприяють розвитку особистості.

План вивчення теми

План вивчення та план впровадження

Оцінювання

Протягом дослідження теми проводиться опитування та оцінювання учнів, щоб допомогти їм розвивати навички аналізу творів мистецтва, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують контрольний список блогу, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого прогресу у навчальній діяльності. Використовується формуюче оцінювання, тобто оцінювання, яке проводиться на всіх етапах діяльності: до, під час і після завершення проекту з метою розвитку критичного мислення, спонукання учнів до критичного оцінювання результатів своєї роботи, взаємооцінювання та самооцінки. На початку роботи учні з’ясовують свої навчальні потреби з допомогою ЗХД –таблиці та опитування і створюють контрольний список, у якому відстежуватимуть власне просування в проекті. Рефлексію власної діяльності будуть здійснювати засобами блогу. Оцінювання буде здійснюватися за допомогою відповідних форм. Кінцевим результатом роботи кожної групи повинен бути якісний продукт (блог, презентація, творча робота ) і учні повинні знати критерії оцінювання кожного з видів роботи за формою оцінювання. Після обговорення у класі оцінюється ступінь розуміння теми учнів за допомогою письмових відповідей на Основні запитання до вивчення теми. В кінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання за Формою самооцінювання

інструменти

Діяльність учнів та вчителя

І етап

За тиждень до початку роботи над проектом вчитель презентує публікацію про метод проектів та формує навички аналізу поетичного твору. Перед тим, як вчитель запропонує учням взяти участь у проекті, йому необхідно поспілкуватися з батьками цих учнів і взяти у них дозвіл про публікацію робіт їх дітей в Інтернеті. Початком роботи над проектом буде опитування, яке дасть вчителю можливість дізнатися про рівень знань учнів. ІІ етап

Вчитель представляє проект за допомогою вступної презентації, учні виконують завдання для визначення своїх навчальних потреб, які представлені у формі перших двох стовпчиків таблиці З-Х-Д, знайомляться з ключовим, тематичними та змістовними питаннями проекту «На рубежі літературних епох» (Яка проблематика Вергілієвої «Енеїди», а яка – поеми Котляревського? Який національний колорит зображення життя верств суспільства можна знайти в поемі «Енеїда»? Що ви знаєте про «друге життя» «Енеїди» в музиці, живопису, кіно?) Учні формують групи ( Поети, Редактори,Мистецтвознавці), кожна з яких отримує власне завдання для дослідження(це завдання випливає з тематичних питань). Також учням потрібно роздрукувати буклети «Афоризми, приказки, фразеологізми у «Енеїді». Протягом всього проекту діти малюють ілюстрації до твору, розставляють їх за тематикою, створюють словник мовно-поетичних засобів. Випускають збірку з ілюстраціями.

ІІІ етап

Учні шукають відповіді на запитання, використовуючи окрім друкованих джерел ще й ресурси Інтернету; учні оцінюнють веб-ресурси та вчаться дотримуватись законів про авторське право Вчитель розробляє завдання на перевірку та закріплення набутих знань, коригує роботу учнів. Вчитель організовує спілкування не лише в межах однієї групи, а й між учасниками різних груп. В ході проекту учні завантажували презентації на загальний блог. Матеріали будуть легко доступні для учасників упродовж дослідницької діяльності та після завершення роботи в проекті.

IV етап

Учні презентують свій кінцевий продукт (сторінку блогу) на тижні присвяченого творчості Котляревського. Кожній групі відводиться 10 хвилин.

діяльність вчителя діяльність учня

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Боронило Алла Миколаївна

Фах, навчальний предмет

вчитель української мови і літератури

Навчальний заклад

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №8

Місто\село, район, область

м. Кривий Ріг Дніпропетровської області

Контактні дані

boronilo.alla43@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

12.06.2017 - 24.06.2017

Місце проведення тренінгу

Криворізька загальноосвітня школаІ-ІІІ ступенів №8

Тренери

Шапоріна Ольга Олександрівна