Навчальний проект "На рубежі літературних епох"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Загальний огляд літературного доробку І.П. Котляревського. Джерела, сюжет і жанр "Енеїди"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література, образотворче мистецтво, історія, зарубіжна література, музика, інформатика

Вік учнів, клас

9 клас, 14-15 років

Стислий опис проекту

Проект розрахований на учнів 9-х класів. Ідея проекту виникла під час обговорення з учнями проблем, пов’язаних із підвищенням рівня культури читання сучасного школяра. Учні будуть робити лінгвістичні дослідження твору Івана Котляревського «Енеїда», аналізувати та узагальнювати свої результати за допомогою комп’ютерних програм. Дітям потрібно буде поміркувати і обговорити роль та значення поеми сьогодні, її зв'язок з образотворчим мистецтвом, театром і музикою . Результатом проекту буде проведення презентації збірки ілюстрацій до «Енеїди», під час якої учні доведуть, що різні види мистецтв сприяють розвитку особистості.

План вивчення теми

План вивчення та план впровадження

Оцінювання

Протягом дослідження теми проводиться опитування та оцінювання учнів, щоб допомогти їм розвивати навички аналізу творів мистецтва, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують контрольний список блогу, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого прогресу у навчальній діяльності. Використовується формуюче оцінювання, тобто оцінювання, яке проводиться на всіх етапах діяльності: до, під час і після завершення проекту з метою розвитку критичного мислення, спонукання учнів до критичного оцінювання результатів своєї роботи, взаємооцінювання та самооцінки. На початку роботи учні з’ясовують свої навчальні потреби з допомогою ЗХД –таблиці та опитування і створюють контрольний список, у якому відстежуватимуть власне просування в проекті. Рефлексію власної діяльності будуть здійснювати засобами блогу. Оцінювання буде здійснюватися за допомогою відповідних форм. Кінцевим результатом роботи кожної групи повинен бути якісний продукт (блог, презентація, творча робота ) і учні повинні знати критерії оцінювання кожного з видів роботи за формою оцінювання. Після обговорення у класі оцінюється ступінь розуміння теми учнів за допомогою письмових відповідей на Основні запитання до вивчення теми. В кінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання за Формою самооцінювання

інструменти

Діяльність учнів та вчителя

І етап

За тиждень до початку роботи над проектом вчитель презентує публікацію про метод проектів та формує навички аналізу поетичного твору. Перед тим, як вчитель запропонує учням взяти участь у проекті, йому необхідно поспілкуватися з батьками цих учнів і взяти у них дозвіл про публікацію робіт їх дітей в Інтернеті. Початком роботи над проектом буде опитування, яке дасть вчителю можливість дізнатися про рівень знань учнів. ІІ етап

Вчитель представляє проект за допомогою вступної презентації, учні виконують завдання для визначення своїх навчальних потреб, які представлені у формі перших двох стовпчиків таблиці З-Х-Д, знайомляться з ключовим, тематичними та змістовними питаннями проекту «На рубежі літературних епох» (Яка проблематика Вергілієвої «Енеїди», а яка – поеми Котляревського? Який національний колорит зображення життя верств суспільства можна знайти в поемі «Енеїда»? Що ви знаєте про «друге життя» «Енеїди» в музиці, живопису, кіно?) Учні формують групи ( Поети, Редактори,Мистецтвознавці), кожна з яких отримує власне завдання для дослідження(це завдання випливає з тематичних питань). Також учням потрібно роздрукувати буклети «Афоризми, приказки, фразеологізми у «Енеїді». Протягом всього проекту діти малюють ілюстрації до твору, розставляють їх за тематикою, створюють словник мовно-поетичних засобів. Випускають збірку з ілюстраціями.

ІІІ етап

Учні шукають відповіді на запитання, використовуючи окрім друкованих джерел ще й ресурси Інтернету; учні оцінюнють веб-ресурси та вчаться дотримуватись законів про авторське право Вчитель розробляє завдання на перевірку та закріплення набутих знань, коригує роботу учнів. Вчитель організовує спілкування не лише в межах однієї групи, а й між учасниками різних груп. В ході проекту учні завантажували презентації на загальний блог. Матеріали будуть легко доступні для учасників упродовж дослідницької діяльності та після завершення роботи в проекті.

IV етап

Учні презентують свій кінцевий продукт (сторінку блогу) на тижні присвяченого творчості Котляревського. Кожній групі відводиться 10 хвилин.

діяльність вчителя діяльність учня

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Боронило Алла Миколаївна

Фах, навчальний предмет

вчитель української мови і літератури

Навчальний заклад

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №8

Місто\село, район, область

м. Кривий Ріг Дніпропетровської області

Контактні дані

boronilo.alla43@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

12.06.2017 - 24.06.2017

Місце проведення тренінгу

Криворізька загальноосвітня школаІ-ІІІ ступенів №8

Тренери

Шапоріна Ольга Олександрівна