Відмінності між версіями «Навчальний проект: "Скажи "Ні" насильству!"»
(→Діяльність учнів та вчителя) |
(→Стислий опис проекту) |
||
Рядок 11: | Рядок 11: | ||
=Стислий опис проекту= | =Стислий опис проекту= | ||
− | Навчальний проект розроблено для учнів 9-х класів загальноосвітніх навчальних закладів. Мета проекту: поглиблення знань про протидію насильству; формування системного уявлення про механізм захисту прав і свобод; формування навичок діяти згідно з нормами права у конкретних життєвих ситуаціях; розвиток соціальної компетентності учнів та зв'язного мовлення; виховання особистої переконаності в необхідності дотримання правових норм, непримиренності до протиправної поведінки; виховання культури мовлення, відповіді: логічність, послідовність, доказовість, уміння висловлювати та обстоювати власну думку | + | Навчальний проект розроблено для учнів 9-х класів загальноосвітніх навчальних закладів. Мета проекту: поглиблення знань про протидію насильству; формування системного уявлення про механізм захисту прав і свобод; формування навичок діяти згідно з нормами права у конкретних життєвих ситуаціях; розвиток соціальної компетентності учнів та зв'язного мовлення; виховання особистої переконаності в необхідності дотримання правових норм, непримиренності до протиправної поведінки; виховання культури мовлення, відповіді: логічність, послідовність, доказовість, уміння висловлювати та обстоювати власну думку. |
=План вивчення теми= | =План вивчення теми= |
Версія за 11:38, 15 травня 2015
Зміст
Назва навчальної теми
Скажи "Ні" насильству!
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Правознавство, Соціальна педагогіка
Вік учнів, клас
14-15 років, 9 клас
Стислий опис проекту
Навчальний проект розроблено для учнів 9-х класів загальноосвітніх навчальних закладів. Мета проекту: поглиблення знань про протидію насильству; формування системного уявлення про механізм захисту прав і свобод; формування навичок діяти згідно з нормами права у конкретних життєвих ситуаціях; розвиток соціальної компетентності учнів та зв'язного мовлення; виховання особистої переконаності в необхідності дотримання правових норм, непримиренності до протиправної поведінки; виховання культури мовлення, відповіді: логічність, послідовність, доказовість, уміння висловлювати та обстоювати власну думку.
План вивчення теми
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Оцінювання проводиться впродовж всього проекту. Для визначення навчальних потреб учнів в даному проекті застосовано метод думаємо-об’єднуємось-ділимося, інструментарій оцінювання запитання з підказками. Протягом проекту спонукання учнів до самоспрямування, навчання та співробітництва оцінюється методом зворотнього зв’язку від однолітків, до якого дібрано інструмент нагадування і підказки. Також впродовж роботи над проектом оцінювався прогрес в навчанні учнів за допомогою методу неформальні спостереження і занотовування цікавих випадків, до якого дібрано інструмент контрольні списки, які допомагають утримувати увагу на очікуваній поведінці. Наприкінці роботи над проектом відбувається оцінювання розуміння і мета пізнання учнів методом оцінювання було обрано неформальні опитування, до якого дібрано інструмент запитання. Також наприкінці проекту визначалися рівні здобутих учнями знань та отриманих навичок за допомогою методу демонстрація, інструментом якого є форми оцінювання або форми оцінювання з коефіцієнтами і балами.
Діяльність учнів та вчителя
Перед роботою над проектом соціальний педагог сумісно з вчителем правознавства знайомить учнів 9-х класів з механізмами захисту прав та свобод людини і громадянина в Україні, роздаючи їм інформаційний буклет в якому детальніше розкрита проблема насильства серед школярів та як можна вирішити цю проблему за допомогою методу проектів. буклет Далі він повідомляє, що учні будуть досліджувати ключове запитання: Насильство: добро чи зло? Дослідження носить навчальний характер. Учні діляться на дві групи. Перша група виступає проти насильства, вважаючи що це «зло», а друга група учнів розділяє думку, що вирішення проблем за допомогою насильства допустиме, тобто що насильство це «добро». Кожна група готує додатковий матеріал для захисту своєї позиції, готують запитання з підказками, ігри та конкурси, статті про права та свободи громадян України, наводять приклади з життя людей, аргументують свою точку зору. В кінці проекту учні разом з соціальним педагогом роблять висновок, відповідаючи на ключове запитання проекту: Насильство: добро чи зло? Сумісним результатом діяльності учнів є стає учнівська презентація, яку групи готують разом.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Фах, навчальний предмет
соціальний педагог
Навчальний заклад
ПНПУ імені К.Д. Ушинського
Місто
м. Одеса
Контактні дані
evtushina1208@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
01.09.14.-31.12.14.
Місце проведення тренінгу
вул. Старопортофранківська, 71