Навчальний проект: "Скажи "Ні" насильству!"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Скажи "Ні" насильству!

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Правознавство, Соціальна педагогіка

Вік учнів, клас

14-15 років, 9 клас

Стислий опис проекту

Навчальний проект розроблено для учнів 9-х класів загальноосвітніх навчальних закладів. Мета проекту: поглиблення знань про протидію насильству; формування системного уявлення про механізм захисту прав і свобод; формування навичок діяти згідно з нормами права у конкретних життєвих ситуаціях; розвиток соціальної компетентності учнів та зв'язного мовлення; виховання особистої переконаності в необхідності дотримання правових норм, непримиренності до протиправної поведінки; виховання культури мовлення, відповіді: логічність, послідовність, доказовість, уміння висловлювати та обстоювати власну думку. Результатом роботи учнів стане презентація "Скажи Ні насильству!"

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання проводиться впродовж всього проекту. Для визначення навчальних потреб учнів в даному проекті застосовано метод думаємо-об’єднуємось-ділимося, інструментарій оцінювання мозкова атака. Протягом проекту спонукання учнів до самоспрямування, навчання та співробітництва оцінюється методом зворотнього зв’язку від однолітків, до якого дібрано інструмент нагадування і підказки. Також впродовж роботи над проектом оцінювався прогрес в навчанні учнів за допомогою методу неформальні спостереження і занотовування цікавих випадків, до якого дібрано інструмент контрольні списки, які допомагають утримувати увагу на очікуваній поведінці. Наприкінці роботи над проектом відбувається оцінювання розуміння і мета пізнання учнів методом оцінювання було обрано неформальні опитування, до якого дібрано інструмент запитання. Також наприкінці проекту визначалися рівні здобутих учнями знань та отриманих навичок за допомогою методу демонстрація, інструментом якого є форми оцінювання або форми оцінювання з коефіцієнтами і балами.

Діяльність учнів та вчителя

Перед роботою над проектом соціальний педагог сумісно з вчителем правознавства знайомить учнів 9-х класів з механізмами захисту прав та свобод людини і громадянина в Україні, роздаючи їм інформаційний буклет в якому детальніше розкрита проблема насильства серед школярів та як можна вирішити цю проблему за допомогою методу проектів. буклет Далі він повідомляє, що учні будуть досліджувати ключове запитання: Насильство: добро чи зло? Дослідження носить навчальний характер. Учні діляться на дві групи. Перша група виступає проти насильства, вважаючи що це «зло», а друга група учнів розділяє думку, що вирішення проблем за допомогою насильства допустиме, тобто що насильство це «добро». Кожна група готує додатковий матеріал для захисту своєї позиції, готують мозкову атаку, ігри та конкурси, статті про права та свободи громадян України, наводять приклади з життя людей, аргументують свою точку зору. В кінці проекту учні разом з соціальним педагогом роблять висновок, відповідаючи на ключове запитання проекту: Насильство: добро чи зло?

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Євтушина Марія

Фах, навчальний предмет

соціальний педагог

Навчальний заклад

ПНПУ імені К.Д. Ушинського

Місто

м. Одеса

Контактні дані

evtushina1208@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг_за_10_версією_ Intel"Навчання_для_майбутнього",_Соціальна_педагогіка_4_курс_(1_семестр,_2013_року)

Дати проведення тренінгу

01.09.14.-31.12.14.

Місце проведення тренінгу

вул. Старопортофранківська, 71

Тренер

Боднар Лілія Василівна