Відмінності між версіями «Портфоліо Сергієнко Любові з теми «Чарівний промінь»»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))
(Оцінювання (стислий опис і інструменти))
Рядок 19: Рядок 19:
  
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
 +
 +
Перед початком проекту учитель використовує [https://drive.google.com/file/d/0B3BKUycWHEJMd0g2OXlBdmtnQlU/edit?usp=sharing ЗХД таблицю] та асоціативний кущ для зꞌ ясування навчальних потреб учнів, їх попередніх знаннь щодо проблем проекту «Чарівний промінь».
 +
Впродовж роботи над проектом для відслідковування прогресу в навчанні та оцінювання рівня мислення учнів  учитель веде журнал спостереження, надає консультації, використовує контрольні списки і форми оцінювання продуктів учнівської діяльності.
 +
Наприкінці роботи над проектом учні закінчують працювати із ЗХД таблицею. Вчитель перевіряє набуті знання учнів за допомогою опитувальника.
 +
Впродовж проекту відбувається постійне само оцінювання та взаємоооцінювання. На прикінці проекту відбувається представлення учнівських проектів.
  
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=

Версія за 11:42, 1 листопада 2013


Назва навчальної теми

Фізика. Оптичні явища в природі. Джерела та приймачі світла. Прямолінійність поширення світла. Відбивання та заломлення світла.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет фізика. Міжпредметні звꞌязки: українська мова, інформатика, математика, географія.

Вік учнів, клас

13 років, 7 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект для учнів 7 класу з теми «Оптичні явища» допомагає вирішити дидактичні, виховні і розвивальні завдання: розвивати пізнавальні навички учнів, формувати вміння самостійно конструювати свої знання та вміння орієнтуватися в інформаційному просторі, активно розвивати критичне мислення учні, розвивати сферу комунікації. У ході виконання проекту учні вчаться систематизувати та узагальнити знання, співпрацювати у малих групах. Досліджуючи проблему «Світ оптичних явищ» учні утворять групи та отримають завдання: 1.Чому бувають сонячні та місячні затемнення? «Немає тіні без світла»(Прямолінійність поширення світла) 2. Чому в плоскому дзеркалі ми бачимо своє зображення, яке абсолютно схоже з нами? (Відбивання світла) Чому глибина водойми нам здається глибшою, ніж насправді? (Заломлення світла) 3. Опичні ілюзії. Що це? ( оптичні явища в навколишньому світі . Свої результати досліджень робочі групи представлять на підсумковому уроці у вигляді презентації, блогу та вікі-статті.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Перед початком проекту учитель використовує ЗХД таблицю та асоціативний кущ для зꞌ ясування навчальних потреб учнів, їх попередніх знаннь щодо проблем проекту «Чарівний промінь». Впродовж роботи над проектом для відслідковування прогресу в навчанні та оцінювання рівня мислення учнів учитель веде журнал спостереження, надає консультації, використовує контрольні списки і форми оцінювання продуктів учнівської діяльності. Наприкінці роботи над проектом учні закінчують працювати із ЗХД таблицею. Вчитель перевіряє набуті знання учнів за допомогою опитувальника. Впродовж проекту відбувається постійне само оцінювання та взаємоооцінювання. На прикінці проекту відбувається представлення учнівських проектів.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком вивчення теми вчитель демонструє стартову презентацію з теми: «Чарівний промінь» Розповідає про майбутнє дослідження учнів, долучивши їх до роботи над проектом. На початковому етапі вчитель обговорює з класом проблемне питання про розмаїття оптичних явищ методом співбесіди. Учні визначають майбутні напрямки своїх досліджень. За допомогою вчителя учні об єднаються в проектні групи з урахуванням своїх інтересів.

І група учнів працює над питанням про прямолінійність поширення світла в однорідному середовищі: «Чому бувають сонячні та місячні затемнення?» Результатом дослідження цієї групи буде блог .

ІІ група учнів працює над питаннями про відбивання та заломлення світла: «Чому в плоскому дзеркалі ми бачимо своє зображення, яке абсолютно схоже з нами? Чому глибина водойми нам здається глибшою, ніж насправді?». Результатом дослідження цієї групи буде [презентація].

ІІІ група працює над питання про оптичні ілюзії в навколишньому світі. Ця група створює Учнівська вікі-стаття "Оптичні ілюзії. Що це?".

Впродовж всього проекту вчитель консультує учнів,веде журнал спостережень, допомагає, аналізує їхню діяльність. Викиристовуючи різні методи та інструменти оцінювання: ЗКД схеми асоціативні кущу ,контрольні списки учитель виявляє навчальні потреби учнів. Наприкінці вивченняя теми за допомогою опитувальника відбувається перевірка досягнень учнів. В кінці проекту відбувається представлення результатів досліджень на підсумковому уроці з теми.


Опитувальник

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Сергієнко Любов Василівна

Фах, навчальний предмет

вчитель фізики та електротехніки, вчитель фізики

Навчальний заклад

КУ Сумська спецілізована школа №2

Місто\село, район, область

місто Суми

Контактні дані

sergienkolubov@

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери