Відмінності між версіями «Портфоліо Стефанець Наталії Степанівни з теми "НЕ з дієприкметниками: це цікаво і зовсім не складно"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Опис оцінювання (скопіювати з Плану))
(Повний План вивчення теми)
Рядок 26: Рядок 26:
 
= Повний План вивчення теми =
 
= Повний План вивчення теми =
  
За тиждень до початку роботи над проектом вчитель презентує публікацію учням про метод проектів та навички 21 століття. Перед тим, як вчитель запропонує учням узяти участь у проекті, йому необхідно поспілкуватися з батьками цих учнів і взяти у них дозвіл про публікацію робіт їх дітей в Інтернеті. Початком роботи над проектом буде інтерактивне опитування, виконання тестових завдань для з’ясування рівня засвоєння попереднього навчального матеріалу про дієприкметник, виконання творчого завдання «Чи завжди може допомогти інтуїція без знань?» .
+
[https://docs.google.com/open?id=0B78b2mpc8WFmem1Yam5RS1JuUEU План вивчення теми ]
  
День1,2. • Представлення проекту з учительської PowerPoint презентації, учні виконують творче завдання для визначення навчальних потреб, які представлені у формі тексту, в якому необхідно створити правильні форми дієприкметників та написати їх разом чи окремо з не, відповідають на змістові питання у формі тестування, знайомляться з тематичними та ключовим питаннями, намагаються дати на них відповіді, висувають гіпотези.
+
[https://docs.google.com/open?id=0B78b2mpc8WFmaVRiNmFFTEhlbjA План реалізації проекту ]
У результаті аналізу творчого завдання «Чи завжди може допомогти інтуїція без знань?» учні приходять до висновку про необхідність вивчення теоретичного матеріалу і відпрацювання навичок його використання на практиці.
+
Учитель пояснює новий матеріал з використанням таблиці «НЕ з дієприкметниками», випускаючи один із аспектів.
+
Після пояснення учні самостійно опрацьовують матеріал підручника і доповнюють пояснення вчителя.
+
Учні пояснюють усі випадки написання не з дієприкметниками в написаному раніше тексті.
+
На закріплення нового матеріалу учні виконують завдання:
+
1) введення в речення залежного слова і пояснення змін у написанні не з дієприкметником;
+
2) визначення речень, у яких не пишеться окремо, тому що дієприкметник виступає присудком;
+
3) створення власних трьох речень з одним і тим же дієприкметником, в яких не зі словом писатиметься по-різному відповідно до вивчених правил;
+
4) редагування тексту
+
5) бліц-опитування  «Разом-окремо? Поясни!»
+
 
+
 
+
 
+
• Учні формують групи (морфологи, синтаксисти, фольклористи)і отримують завдання:
+
морфологи – дослідити, як впливає час, стан, рід дієприкметників на написання їх з не;
+
синтаксисти – виявляють, як впливає на написання не з дієприкметниками синтаксична функція дієприкметників та наявність чи відсутність залежних слів;
+
фольклористи – проводять анкетування класу та батьків на предмет знання фразеологічного багатства мови і визначають, наскільки актуальними є володіння правилами написання не з дієприкметниками і вміння їх застосовувати для вивчення живого мовлення.
+
 
+
День 3,4 • Обрання теми учнями. Вони не можуть обирати теми, які вже обрані іншими, і можуть придумати свою, не тільки запропоновану вчителем. • Пошук матеріалів в Інтернеті та збір інформації з друковах джерел.
+
 
+
День 5,6 • Консультації з вчителем інформатики, української мови та літератури щодо викладення та оформлення матеріалів.
+
 
+
День 7,8 • Учні створюють тексти для статей, слайдів, анкети, проводять опитування. Учні обговорюють попердні результати
+
 
+
Дні 8,9 • Учні створюють у MS PowerPoint – презентацію, MS Publisher - інформаційні бюлетень та вікі-статтю
+
 
+
День 10 Учні презентують свій кінцевий продукт на відкритому заході. Кожній групі відводиться 7 хвилин
+
  
 
=Навчальні цілі (скопіювати з Плану)=
 
=Навчальні цілі (скопіювати з Плану)=

Версія за 10:47, 22 серпня 2012



Назва проекту

"НЕ з дієприкметниками: це цікаво і зовсім не складно"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська мова

Навчальна тема (як записано в програмі)

Не з дієприкметниками

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис

Даний проект відповідає темі Державної програми « Українська (рідна) мова. 5-12 класи. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів / Автори Г.Т.Шелехова, В.І.Тихоша, А.М.Корольчук, В.І.Новосьолова, Я.І.Остаф. За редакцією Л.В.Скуратівського» - «Не з дієприкметниками». План проекту відповідає плану уроку. Для продуктивної роботи учні об’єднуються в групи: морфологи – досліджують як впливає час, стан, рід дієприкметників на написання їх з не;синтаксисти – виявляють, як впливає на написання не з дієприкметниками синтаксична функція дієприкметників та наявність чи відсутність залежних слів; фольклористи – проводять анкетування класу та батьків на предмет знання фразеологічного багатства мови і визначають, наскільки актуальними є знання правил написання не з дієприкметниками і вміння їх застосовувати для вивчення живого мовлення. Результатом роботи груп буде створення та представлення класу відповідно створених ними – схеми, мультимедійної презентації та Вікі-статті.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

План реалізації проекту

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Пояснити правила написання не з дієприкметниками, формувати вміння визначати орфограму “Не з дієприкметникoм” й обгруновувати вибір написання відповідним правилом; виховувати повагу до усної народної творчості та влучного поетичного слова; розвивати увагу, удосконалювати вміння виконувати такі мисленнєві дії, як порівняння, конкретизація, аналіз.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Оцінювання проводиться згідно складених форм оцінювання (презентації, публікації, веб-сайту), а також за допомогою тестів та тектів для редагування. Завершується оцінювання презентацією проекту в класі та оголошенням результатів конкурсу. Кожен учасник проекту отримує подяку за участь у проекті.

На початку проекту: Опитування з метою виявлення знань про морфологічні категорії дієприкметника, його синтаксичні функції, орфограми «НЕ з іменниками, прикметниками, дієсловами» (Проведення комп’ютерного тестування) Впродовж роботи над проектом: 1.Анкетування для об’єднання в групи 2.Виконання практичних робіт 3. Написання творчих та коментованих диктантів 4.Виконання самостійних робіт 5.Обговорення етапів роботи у групах (1.Блог 2.Допис на сторінці Вікі) Наприкінці роботи над проектом: 1.Представлення результатів дослідження 2.Обговорення виконання практичних робіт (1.Підсумкове тестування 2.Презентація результатів роботи)

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Вікі-стаття "НЕ з дієприкметниками: це цікаво і зовсім не складно (на прикладі дослідження фразеологічних зворотів)."

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Стефанець Наталія Степанівна

Фах, навчальний предмет

вчитель української мови та літератури, українська мова

Навчальний заклад

Чернівецький ліцей №1 математичного та економічного профілів Чернівецької міської ради

Місто\село, район, область

м.Чернівці

Контактні дані

uspex13@i.ua

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце провведення тренінгу

Тренери