Відмінності між версіями «Навчальний проект "Диво, створене людиною"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Створена сторінка: =Назва навчальної теми= Наша Батьківщина – Україна =Основний та другорядні (дотичні) на...)
 
 
Рядок 1: Рядок 1:
 
=Назва навчальної теми=
 
=Назва навчальної теми=
Наша Батьківщина – Україна
+
«Робота з дитячою книжкою; робота з інформацією»
 +
 
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
Природознавство
+
Літературне читання.
 
Навчальні предмети, яких стосується вивчення цієї теми:
 
Навчальні предмети, яких стосується вивчення цієї теми:
інформатика, читання
+
Трудове навчання, Інформатика, Історія
 +
 
 
=Вік учнів, клас=
 
=Вік учнів, клас=
3 клас, 8 -9 років
+
2 клас, 7 - 8 років
 
=Стислий опис проекту=
 
=Стислий опис проекту=
Проект призначений для учнів 3 класу, пропонується  його застосовувати на уроках природознавства. Метою проекту є збагачення знань учнів про рідну місцевість, поповнення їх активного словникового запасурозширення знань про народні, історичні та культурні символи українського народу; формування національної свідомості, осмисленню себе як частини великого українського народу.
+
Проект розрахований на учнів 2 класу. Реалізація проекту відбувається у рамках вивчення шкільної теми «Робота з дитячою книжкою; робота з інформацією.» з літературного читання і дозволяє не лише покращити знання про те, з чого складається книга, але і з’ясувати для себе цінність книги, її значимість як матеріального надбання людства.
Діти утворюють чотири групи. Учні проводять дослідження культурних, історичних та духовних пам’яток Центрально-Міського району міста Кривого Рогу, зображають їх графічно на карті та створюють екскурсійний маршрут для проведення власної екскурсії.
+
В результаті роботи над даним проектом учні мають можливість переоцінити своє ставлення до книги, проаналізувати історію виникнення книги. Повага до книги виховується через практичну допомогу самій книзі, що дає змогу дитині відчути значимість зробленого.
 +
Крім відповідей на основні питання, діти досліджують історію походження книги, знайомляться з творами усної творчості про книгу і створюють Книжкову лікарню в шкільній бібліотеці.
 +
 
 
=План вивчення теми=
 
=План вивчення теми=
[https://drive.google.com/drive/folders/0B4ptKkP1CtstQS1CdGNaaHg1VWc плани]
+
[https://drive.google.com/drive/folders/0B0gSAOFND_5tVlFqZmMyMVJDZUU плани]
 
=Оцінювання=
 
=Оцінювання=
Оцінювання роботи учнів відбувається протягом всієї роботи над проектом, використовуються  on-line консультації та коментарі під час заповнення блогу проекту. Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають по темі, відбувається при заповненні ними Опитувальника та таблиці З-Х-Д. Під час роботи над проектом учні використовують Форму оцінювання самоспрямування у навчанні. При створенні учнями продуктів результату роботи над проектом: презентації, публікації, блогу, вони мають використовувати Форму оцінювання блогу, Форму оцінювання презентації та Форму оцінювання публікації, які допомагають їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Періодичний перегляд та читання записів та коментарів учнів на блозі проекту дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку.  До закінчення створення роботи над проектом потрібно призначити спеціальні консультації, бесіди з вчителем та однокласниками, щоб надати групам зворотній зв’язок щодо покращення кінцевого продукту представлення роботи. Використовуються такі методи оцінювання як асоціативний кущ, т-таблиця, організаційна діаграма. Через роботу блога учні ознайомлюються з  думками та пропозиціями інших та отримують допомогу для виправлення чи редагування вже створеної презентації, публікації та блогу. Використовують Форму оцінювання проекту з балами для підсумкового оцінювання та лист-контроль «Оцінювання навичок спільної діяльності» роботи в групі та вклад, який зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його вклад був цінним.  
+
Оцінювання роботи учнів відбувається протягом всієї роботи над проектом, використовуються  консультації та допомога під час роботи у Книжковій лікарні та підготовки буклету і блогу. Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають по темі, відбувається при заповненні ними Опитувальника. При створенні учнями продуктів результату роботи над проектом: буклету, проекту Книжкової лікарні, підсумкового свята вони вчаться самостійно оцінювати результати роботи, які допомагають їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Періодичне опитування учнів під час проекту дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку.  Використовується бесіда з вчителем та однокласниками, щоб надати групам зворотній зв’язок щодо покращення кінцевого продукту представлення роботи. Використовуються такі методи оцінювання як асоціативний кущ, організаційна діаграма.
  
[https://drive.google.com/drive/folders/0B4ptKkP1CtstMUZtRklnZFRXYzQ інструменти]
+
[https://drive.google.com/drive/folders/0B0gSAOFND_5tcl9NNFhGSlZjOG8 інструменти]
  
 
=Діяльність учнів та вчителя=
 
=Діяльність учнів та вчителя=
. Переконатися, що учні мають підтримку з боку батьків та учнів старших класів у роботі з MS Word, вміють працювати з пошуковими серверами, знайомі з роботою з інформацією в Інтернеті (збереження, пошук, перегляд) та забезпечити можливості навчання тих, хто таких навичок не має.
+
1. Ознайомлення учнів з презентацією учителя, попереднє обговорення проекту, завдання для підготовки до проведення вхідного оцінювання.
2. Ознайомлення учнів з презентацією учителя, попереднє обговорення проектів, завдання для підготовки до проведення вхідного оцінювання.  
+
2. Проведення вхідного оцінювання, об’єднання учнів в групи та розподіл підтем проекту.  
3. Проведення вхідного оцінювання, об’єднання учнів в групи та розподіл підтем проекту. «Історики» - знаходять інформацію про пам’ятники в Центрально-Міському районі та встановлюють їх місцезнаходження. «Природознавці» - визначають розташування парків району. «Культурологи» - знаходять місця культурного значення. «Географи» - працюють з картою(наносять відповідні позначки).
+
Для пошуковців
4. Ознайомлення учнів з критеріями оцінювання проектів та вимогами до оформлення та змісту проектів. 5. Бесіда з учнями про правила безпечного та ефективного використання Інтернету та спрямування їхньої діяльності на розвиток навичок ХХІ століття.  
+
1. Розробити анкету та провести опитування про книгу серед учнів  2 класу.  
6. Контроль за перебігом роботи над проектом, акцентування уваги на нових знаннях та навичках та можливостях їхнього використання для проектної роботи.  
+
2. Зробити діаграму за даними опитування.
7. Здійснення проміжного оцінювання та консультація учнів щодо підготовки усного захисту проекту.  
+
3.Зібрати матеріал про походження книги
8. Пошукова діяльність учнів у групах
+
Для дослідників
9. Створення учнівського блогу
+
1. Зібрати інформацію та дослідити, як змінювалась книга.
10. Робота учнів з картою
+
2. Якими були перші книги?
 +
3. Коли розпочалось книгодрукування?
 +
4.  Що каже усна народна творчість про книгу?
 +
Для реставраторів
 +
1 Організувати роботу Книжкової лікарні
 +
2. Реставрувати зіпсовані книги для початкових класів в шкільній бібліотеці
 +
3. Взяти участь в шкільному святі “ Свято книги ”
 +
3. Ознайомлення учнів з критеріями оцінювання проектів та вимогами до оформлення та змісту проектів.
 +
4. Контроль за перебігом роботи над проектом, акцентування уваги на нових знаннях та навичках та можливостях їхнього використання для проектної роботи.
 +
5. Здійснення проміжного оцінювання та консультація учнів щодо підготовки усного захисту проекту.
 +
 
  
[https://drive.google.com/drive/folders/0B4ptKkP1CtstcDhkV09KdHlNcEk діяльність вчителя]
+
[https://drive.google.com/drive/folders/0B0gSAOFND_5tN1pxSkZxcWotYVU діяльність вчителя]
  
[https://drive.google.com/drive/folders/0B4ptKkP1CtstMXl5TktHb0N3ek0 діяльність учнів]
+
[https://drive.google.com/drive/folders/0B0gSAOFND_5tSzhGLXNqWGNYV28 діяльність учнів]
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=
 
==Ім'я, прізвище==
 
==Ім'я, прізвище==
Шатиришвілі Лариса Вадимівна
+
Кобилянська Ольга Василівна
  
 
==Фах, навчальний предмет==
 
==Фах, навчальний предмет==
Рядок 44: Рядок 58:
 
м. Кривий Ріг
 
м. Кривий Ріг
 
==Контактні дані==
 
==Контактні дані==
larisashatiri@gmail.com
+
olgakobilyanskay2017@gmail.com
 
=Відомості про тренінг=
 
=Відомості про тренінг=
  

Поточна версія на 12:45, 30 червня 2017

Назва навчальної теми

«Робота з дитячою книжкою; робота з інформацією»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Літературне читання. Навчальні предмети, яких стосується вивчення цієї теми: Трудове навчання, Інформатика, Історія

Вік учнів, клас

2 клас, 7 - 8 років

Стислий опис проекту

Проект розрахований на учнів 2 класу. Реалізація проекту відбувається у рамках вивчення шкільної теми «Робота з дитячою книжкою; робота з інформацією.» з літературного читання і дозволяє не лише покращити знання про те, з чого складається книга, але і з’ясувати для себе цінність книги, її значимість як матеріального надбання людства. В результаті роботи над даним проектом учні мають можливість переоцінити своє ставлення до книги, проаналізувати історію виникнення книги. Повага до книги виховується через практичну допомогу самій книзі, що дає змогу дитині відчути значимість зробленого. Крім відповідей на основні питання, діти досліджують історію походження книги, знайомляться з творами усної творчості про книгу і створюють Книжкову лікарню в шкільній бібліотеці.

План вивчення теми

плани

Оцінювання

Оцінювання роботи учнів відбувається протягом всієї роботи над проектом, використовуються консультації та допомога під час роботи у Книжковій лікарні та підготовки буклету і блогу. Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають по темі, відбувається при заповненні ними Опитувальника. При створенні учнями продуктів результату роботи над проектом: буклету, проекту Книжкової лікарні, підсумкового свята вони вчаться самостійно оцінювати результати роботи, які допомагають їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Періодичне опитування учнів під час проекту дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. Використовується бесіда з вчителем та однокласниками, щоб надати групам зворотній зв’язок щодо покращення кінцевого продукту представлення роботи. Використовуються такі методи оцінювання як асоціативний кущ, організаційна діаграма.

інструменти

Діяльність учнів та вчителя

1. Ознайомлення учнів з презентацією учителя, попереднє обговорення проекту, завдання для підготовки до проведення вхідного оцінювання. 2. Проведення вхідного оцінювання, об’єднання учнів в групи та розподіл підтем проекту. Для пошуковців 1. Розробити анкету та провести опитування про книгу серед учнів 2 класу. 2. Зробити діаграму за даними опитування. 3.Зібрати матеріал про походження книги Для дослідників 1. Зібрати інформацію та дослідити, як змінювалась книга. 2. Якими були перші книги? 3. Коли розпочалось книгодрукування? 4. Що каже усна народна творчість про книгу? Для реставраторів 1 Організувати роботу Книжкової лікарні 2. Реставрувати зіпсовані книги для початкових класів в шкільній бібліотеці 3. Взяти участь в шкільному святі “ Свято книги ” 3. Ознайомлення учнів з критеріями оцінювання проектів та вимогами до оформлення та змісту проектів. 4. Контроль за перебігом роботи над проектом, акцентування уваги на нових знаннях та навичках та можливостях їхнього використання для проектної роботи. 5. Здійснення проміжного оцінювання та консультація учнів щодо підготовки усного захисту проекту.


діяльність вчителя

діяльність учнів

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Кобилянська Ольга Василівна

Фах, навчальний предмет

Учитель початкових класів

Навчальний заклад

Криворізька загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів № 8

Місто\село, район, область

м. Кривий Ріг

Контактні дані

olgakobilyanskay2017@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

12.06.-24.06.2017р.

Місце проведення тренінгу

Криворізька загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів № 8

Тренери

Шапоріна Ольга Олександрівна