Навчальний проект "Диво, створене людиною"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

«Робота з дитячою книжкою; робота з інформацією»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Літературне читання. Навчальні предмети, яких стосується вивчення цієї теми: Трудове навчання, Інформатика, Історія

Вік учнів, клас

2 клас, 7 - 8 років

Стислий опис проекту

Проект розрахований на учнів 2 класу. Реалізація проекту відбувається у рамках вивчення шкільної теми «Робота з дитячою книжкою; робота з інформацією.» з літературного читання і дозволяє не лише покращити знання про те, з чого складається книга, але і з’ясувати для себе цінність книги, її значимість як матеріального надбання людства. В результаті роботи над даним проектом учні мають можливість переоцінити своє ставлення до книги, проаналізувати історію виникнення книги. Повага до книги виховується через практичну допомогу самій книзі, що дає змогу дитині відчути значимість зробленого. Крім відповідей на основні питання, діти досліджують історію походження книги, знайомляться з творами усної творчості про книгу і створюють Книжкову лікарню в шкільній бібліотеці.

План вивчення теми

плани

Оцінювання

Оцінювання роботи учнів відбувається протягом всієї роботи над проектом, використовуються консультації та допомога під час роботи у Книжковій лікарні та підготовки буклету і блогу. Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають по темі, відбувається при заповненні ними Опитувальника. При створенні учнями продуктів результату роботи над проектом: буклету, проекту Книжкової лікарні, підсумкового свята вони вчаться самостійно оцінювати результати роботи, які допомагають їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Періодичне опитування учнів під час проекту дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. Використовується бесіда з вчителем та однокласниками, щоб надати групам зворотній зв’язок щодо покращення кінцевого продукту представлення роботи. Використовуються такі методи оцінювання як асоціативний кущ, організаційна діаграма.

інструменти

Діяльність учнів та вчителя

1. Ознайомлення учнів з презентацією учителя, попереднє обговорення проекту, завдання для підготовки до проведення вхідного оцінювання. 2. Проведення вхідного оцінювання, об’єднання учнів в групи та розподіл підтем проекту. Для пошуковців 1. Розробити анкету та провести опитування про книгу серед учнів 2 класу. 2. Зробити діаграму за даними опитування. 3.Зібрати матеріал про походження книги Для дослідників 1. Зібрати інформацію та дослідити, як змінювалась книга. 2. Якими були перші книги? 3. Коли розпочалось книгодрукування? 4. Що каже усна народна творчість про книгу? Для реставраторів 1 Організувати роботу Книжкової лікарні 2. Реставрувати зіпсовані книги для початкових класів в шкільній бібліотеці 3. Взяти участь в шкільному святі “ Свято книги ” 3. Ознайомлення учнів з критеріями оцінювання проектів та вимогами до оформлення та змісту проектів. 4. Контроль за перебігом роботи над проектом, акцентування уваги на нових знаннях та навичках та можливостях їхнього використання для проектної роботи. 5. Здійснення проміжного оцінювання та консультація учнів щодо підготовки усного захисту проекту.


діяльність вчителя

діяльність учнів

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Кобилянська Ольга Василівна

Фах, навчальний предмет

Учитель початкових класів

Навчальний заклад

Криворізька загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів № 8

Місто\село, район, область

м. Кривий Ріг

Контактні дані

olgakobilyanskay2017@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

12.06.-24.06.2017р.

Місце проведення тренінгу

Криворізька загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів № 8

Тренери

Шапоріна Ольга Олександрівна