Відмінності між версіями «Користувач:Виктория Кузнецова»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Мої проекти)
(Мої проекти)
 
(не показано одну проміжну версію цього учасника)
Рядок 46: Рядок 46:
  
 
===''Мої проекти''===
 
===''Мої проекти''===
 
+
[[Всі професії потрібні - обирай на смак]]
[Всі професії потрібні - обирай на смак]
+
 
+
Мета: Формувати у молодших школярів ціннісне ставлення до праці, розуміння її ролі в житті людини й суспільства, розвивати інтерес до навчально- пізнавальної діяльності, заснованої на посильній практичній виключності в різні її види,у тому числі соціальну, трудову, дослідницьку; виховувати повагу до людей праці, до батьків, віру в свої сили, бажання здобувати знання.
+
Обладнання: дитячі малюнки про різні професії, ілюстрації до теми, портфоліо про професію лікаря, ТЗО для презентації.
+
Тип уроку: урок - презентація
+
 
+
                      Хід уроку
+
І.Вступне слово вчителя
+
Професії… Яка різноманітна кількість їх є? Котру з них обрати? Що треба знати, щоб вибрати професію? На всі ці питання дадуть відповіді уроки профорієнтації, на один з яких ми сьогодні зібралися.
+
З давніх часів в Україні було багато ремесел: гончарство, ткацтво,  обробка металу, дерева. А тому є древні професії: коваль, гончар, бондар, маляр, тесляр.
+
А сьогодення вимагає новітніх професій, які виникли за потребою часу. Це: програміст, кібернетик, астронавт, маркетолог, менеджер.
+
А об`єднує минуле і сучасне українців - потреба в праці , бо наш народ завжди був працьовитим. Які прислів`я про працю ми знаємо?
+
*Роботящі руки гори вернуть.
+
*Праця чоловіка годує, а лінь марнує.
+
*Очам страшно, а руки роблять.
+
*Маленька праця краща за велике безділля.
+
ІІ.Розповідь дітей віршів - загадок про професії. Визначення назв професій за завданнями.
+
А тепер дізнаємося про професії з віршів - загадок.
+
1учень
+
Він з комп`ютером на ти,
+
Розумніших не знайти
+
Віртуальний творить міст
+
Диво - майстер…(програміст)
+
2 учень
+
Літаком керує вправно,
+
Коли навіть в небі хмарно,
+
Посміхається з висот
+
Найхоробріший…( пілот )
+
3 учень
+
Треба знати, що без плану
+
Не збудуєте й майдану,
+
Точно вирахує вектор
+
Геніальний… ( архітектор )
+
4 учень
+
Він, як лікар Айболить,
+
Знає що і де болить,
+
Кличуть фермер і свинар
+
Порятуй… ( ветеринар )
+
5 учень
+
Зникло світло, що робити?
+
По кімнаті як ходити?
+
Мама каже,- Без істерик
+
Допоможе нам… ( електрик )
+
6 учень
+
Хоче знати дітвора
+
Звідки виросла гора?
+
Таємниці зніме полог
+
Мандрівник - герой… ( геолог )
+
7 учень
+
У кафе чи ресторані
+
Допоможе пану й пані
+
Страв обрати варіант
+
Пособить… ( офіціант )
+
8 учень
+
Він закони добре  знає-
+
Помилку відраз впізнає.
+
Буд ь - який важливий лист
+
Враз напише вам… ( юрист )
+
9 учень
+
Всім відомо, що давно
+
Люди винайшли кіно.
+
А знімає фільм не мер,
+
А відомий… ( режисер )
+
Добре, молодці.
+
А тепер давайте спробуємо визначити професію людини за предметами, що її оточують.
+
*Дошка, дзвінок, журнал, зошити  -  ВЧИТЕЛЬ.
+
*Товар, вітрина, терези, покупці      -  ПРОДАВЕЦЬ,
+
*Сцена, глядачі, декорації, оплески        -  АКТОР.
+
*Земля, зерно, комбайни, урожай          - ХЛІБОРОБ , ФЕРМЕР
+
*Дорога, пасажири, кермо, білети          -  ВОДІЙ АВТОБУСА.
+
А ще спробуємо прочитати анаграми. Які професії в них заховані?
+
ТАРШАХ ( шахтар )              НЕРТРЕ ( тренер )
+
ХАРКУ ( кухар )                      НОМАГРО ( агроном )
+
КАРТО ( токар )                      ВАРСТАЛЕ ( сталевар )
+
ІІІ.Результати анкетування учнів класу.
+
Діти, готуючись до профорієнтаційного уроку, ми провели анкетування, де кожен написав, яку професію хоче обрати і чому. Ось результати:
+
Професію лікаря мріють обрати 6 учнів нашого класу ( називаю прізвища );
+
Вчителем хочуть бути  3 учні;
+
Вихователем – 1;
+
Шахтарем – 4 ;
+
Перукарем – 4 ;
+
Спортсменом – 4;
+
Нотаріусом – 1 ;
+
Балериною – 1 ;
+
Дресирувальником – 1 ;
+
Художником – 1 ;
+
Стилістом – 1 ;
+
Вченим – 1 .
+
А ще малювали, читали оповідання, вірші про професії і склали портфоліо про професію лікаря, де учні нашого класу взяли інтерв`ю у своїх мам – медичних працівників, вони сьогодні присутні на нашому уроці. Тому далі ми поведемо розмову про професію лікаря.
+
                                Лікар – професія вічна
+
ІV. Презентація професії лікар.
+
1. Вірші
+
1 учень
+
Хто в лікарні по палаті
+
Ходить в білому халаті?
+
Хто людей з біди рятує?
+
Хто хвороби всі лікує?
+
2 учень
+
Хто призначить процедури
+
І таблетки, і мікстури?
+
Щоб здоровим буть  до віку.
+
Це, звичайно, мудрий…( лікар )
+
        3 учень
+
З понеділка по суботу
+
Ходить лікар на роботу.
+
Якщо раптом захворію,
+
Може вийти і в неділю.
+
4 учень
+
Він мені призначить ліки,
+
Перевірить горло, ніс.
+
Скаже їсти борщ і кашу,
+
Щоб одужав я й підріс.
+
Вчитель
+
Знаєте, які синоніми до професії лікар? Людяність і доброта. Одна з найблагородніших професій. « Професія лікаря, як казав А. П. Чехов - це подвиг. Вона вимагає чистоти душі і помислів. Треба бути ясним розумово, чистим морально і охайним фізично».
+
Тож надамо слово нашим мамам. Вони вже обрали цю благородну професію.
+
V. Виступ мам Реви Даші, Костогриз Іванни і Водолажської Аліни.
+
1.Презентація професії лікар ( слайди ).
+
2.Практична діяльність медсестри:
+
а) демонстрація різних видів пов`язок;
+
б) лікувальний масаж;
+
3.Тест лікаря Айболить :
+
1. Чим вимірюють t тіла?
+
а) барометром;
+
б) водоміром;
+
в) термометром;
+
г) рукою.
+
2. Коли болить зуб, до кого звертатися?
+
а) до мами;
+
б) до коваля;
+
в) в бібліотеку;
+
г) до стоматолога.
+
3. Хто в лікарні носить білий халат?
+
а) кентервільський привид;
+
б) Карлсон;
+
в) лікар.
+
4. Коли болять вуха і горло, звертаються:
+
а) до сусіда;
+
б) до ЛОРа;
+
в) до знахарки.
+
5. Якщо сильно захворів, додому викликають:
+
а) голубий вертоліт;
+
б) таксі;
+
в) карету швидкої допомоги.
+
6. Навіщо миють руки?
+
а) щоб батьки не лаяли;
+
б) щоб змити мікроби;
+
в) так казала вчителька.
+
7. В родині хтось хворий на ОРВІ. Одягни:
+
а) сонячні окуляри;
+
б) протигаз;
+
в) паранжу;
+
г) марлеву пов`язку.
+
4.Вручення дітям подарунка- заохочення.
+
VІ. Підсумок уроку
+
Діти, обираючи професію потрібно пам`ятати:
+
• Щоб правильно вибрати професію про неї необхідно багато знати.
+
• Щоб знайти справу до душі, необхідно захоплюватися різними справами. Зміни захоплень, це процес пошуку своєї професії.
+
• Формула правильного вибору:
+
« Потрібно, зможу, хочу».
+
  
 
===''Мої файли''===
 
===''Мої файли''===

Поточна версія на 20:17, 12 лютого 2015


Прізвище, ім'я, по батькові:

Кузнєцова Вікторія Іванівна


Вчитель Павлоградської ЗШ № 5

Регіон:

Дніпропетровська область місто Павлоград

Місце роботи:

середня школа № 5

Посада:

вчитель початкових класів

Персональний сайт (навчального закладу)

Павлоградська ЗШ № 5

Професійне кредо

Навчаючи інших, навчаюсь сама

Електронна пошта

19682104YI@gmail.com

Мій внесок

Мій блог

Смакота

Мій сайт

життя 1 - А

Наша група

Наша група


Мої проекти

Всі професії потрібні - обирай на смак

Мої файли

Як підвищити свою самооцінку_Павлоград

Дітям про дружбу_В.К.

Мої закладки

Творчість дітеЙ_ЗШ № 5

Висловлювання відомих про роботу вчителя

В хвилини відпочинку...

Люблю подорожувати, читати, готувати.

Торт "Наполеон"

Корисні посилання: