|
|
(не показана одна проміжна версія 2 учасників) |
Рядок 45: |
Рядок 45: |
| | | |
| | | |
− | [[Назва посилання]]===''Мої проекти''===
| + | ===''Мої проекти''=== |
| + | [[Всі професії потрібні - обирай на смак]] |
| | | |
− | 24 години - чисте повітря
| + | ===''Мої файли''=== |
| | | |
| | | |
− | Мета: формувати в учнів усвідомлення необхідності охорони повітря; розвивати творчу активність, уважність; виховувати відповідальне ставлення до навколишнього середовища.
| + | [http://pan-ta-pani.com/27354-yak-pidvishhiti-svoyu-samoocinku.html Як підвищити свою самооцінку_Павлоград] |
| | | |
− | Хід уроку
| + | [http://deti.e-papa.com.ua/virshi-dlya-ditei/virshi-pro-druzhbu/ Дітям про дружбу_В.К.] |
| | | |
− | I. Організаційний момент
| + | ===''Мої закладки''=== |
| | | |
− | II. Актуалізація опорних знань
| + | [[Творчість дітеЙ_ЗШ № 5]] |
| | | |
− | 1. Бесіда
| + | [http://pedlib.com.ua/vislovlyuvannya-vidatnih-diyachiv-osvitni-kulturi-pro-vchitelya.htm Висловлювання відомих про роботу вчителя] |
− | | + | |
− | — Що таке вітер?
| + | |
− | | + | |
− | — Які бувають вітри?
| + | |
− | | + | |
− | — Розкажіть, що ви знаєте про урагани та смерчі.
| + | |
− | | + | |
− | — Чому люди вивчають вітер? Як вони використовують його силу?
| + | |
− | | + | |
− | 2. Гра «Вірю — не вірю»
| + | |
− | | + | |
− | - Повітря необхідне живим організмам. (Так, щоб дихати.) | + | |
− | | + | |
− | - Повітря не має кольору. (Так, воно прозоре, але товстий шар повітря має блакитний колір.) | + | |
− | | + | |
− | - Повітря нерухоме. (Ні, воно весь час рухається. Це і є вітер, який ми відчуваємо.) | + | |
− | | + | |
− | - Повітря міститься у твердих речовинах, наприклад, ґрунті, крейді. (Так. У цьому ми переконалися, коли проводили дослід з крейдою.) | + | |
− | | + | |
− | - Повітря, яким ми дихаємо, насичене вуглекислим газом. (Ні. Повітря на одну п’яту складається з кисню, а решта — інші гази.) | + | |
− | | + | |
− | - У повітрі є кисень, який дуже необхідний для дихання не лише людям, але й тваринам і рослинам. (Так, саме рослини виділяють кисень, і тому їх ще називають «зеленими легенями» Землі.) | + | |
− | | + | |
− | - Повітря може мати запах бузку. (Ні, запах бузку має тільки бузок, а повітря — без запаху.)
| + | |
− | | + | |
− | — Отже, природа дає нам повітря без кольору, запаху, насичене вдосталь киснем — таким, яким воно необхідне людині. Завдяки повітрю ми живемо. Тому й повинні дбати про чистоту повітряного океану. Забруднене повітря — значна загроза для всього людства.
| + | |
− | | + | |
− | III. Повідомлення теми і мети уроку
| + | |
− | | + | |
− | — Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся більше про охорону повітря від забруднення.
| + | |
− | | + | |
− | IV. Вивчення нового матеріалу
| + | |
− | | + | |
− | 1. Робота за підручником (с. 37–40)
| + | |
− | | + | |
− | — Пригадайте! Яке значення має повітря для Землі?
| + | |
− | | + | |
− | — Поміркуйте, чи однакове повітря в місті і в селі, у лісі і біля автостради.
| + | |
− | | + | |
− | — Повітря — це частина природи. Якщо повітря забруднене, то всім організмам важко дихати, вони хворіють і навіть гинуть. Людям, рослинам і тваринам для дихання потрібне чисте повітря!
| + | |
− | | + | |
− | — Пригадайте, де батьки радять вам гуляти. Чому?
| + | |
− | | + | |
− | — Наведіть приклади забруднення повітря господарською діяльністю людини.
| + | |
− | | + | |
− | — Чому забруднюється повітря? Що може псувати повітря там, де ви живете?
| + | |
− | | + | |
− | — Розгляньте малюнок 27 на с. 39 та назвіть джерела забруднення повітря.
| + | |
− | | + | |
− | — У нашій країні ухвалені закони про охорону повітря, що вимагають від підприємств установлення спеціальних уловлювачів шкідливих викидів, сажі й пилу. У кожному населеному пункті за чистотою повітря має здійснюватися спеціальний контроль.
| + | |
− | | + | |
− | Водіям автотранспорту необхідно стежити, щоб їхні автомобілі не забруднювали повітря. А всім нам треба більше користуватися велосипедами. Рослини теж сприяють чистоті повітря. Тому потрібно їх берегти, висаджувати молоді деревця і кущі, висівати навесні квіти!
| + | |
− | | + | |
− | Висновки. Повітря забруднюється через шкідливі викиди підприємств, вихлопні гази машин, спалювання сміття, листя і бур’янів. Усі громадяни повинні дбати про чистоту повітря. Рослини очищують повітря.
| + | |
− | | + | |
− | — Розгляньте малюнок 28 на с. 40 та назвіть кімнатні рослини — очищувачі повітря.
| + | |
− | | + | |
− | 2. Фізкультхвилинка
| + | |
− | | + | |
− | V. Узагальнення й систематизація отриманих знань
| + | |
− | | + | |
− | 1. Робота в парах
| + | |
− | | + | |
− | — Допоможіть розв’язати проблему.
| + | |
− | | + | |
− | Учитель на уроці природознавства попросив дітей розробити пропозиції щодо охорони повітря свого населеного пункту. Коли учні навели свої пропозиції, між ними виникла суперечка.
| + | |
− | | + | |
− | - Перша група учнів запропонувала: зупинити всі фабрики і заводи. Припинити заготівлю деревини. Заборонити користуватися автотранспортом. Перетворити Землю на один величезний заповідник.
| + | |
− | | + | |
− | - Друга група учнів висловила із цього приводу свою думку: фабрики і заводи повинні мати вловлювачі пилу і шкідливих речовин. Транспорт необхідно зробити екологічно безпечним. У містах і навколо них створювати сади, парки і ліси.
| + | |
− | | + | |
− | — Які заходи, на вашу думку, є більш ефективними? Поясніть чому.
| + | |
− | | + | |
− | — Про що ви дізналися в рубриці «Для допитливих»?
| + | |
− | | + | |
− | 2. Робота в групах
| + | |
− | | + | |
− | Групам роздають картки: «Поряд — парк. Там згребли торішнє листя і запалили багаття. І вулиця, і перехожі потопають у великих сизуватих клубах диму...»
| + | |
− | | + | |
− | Завдання: зробити висновок.
| + | |
− | | + | |
− | — Повітря також забруднюється від зловживання отрутохімікатами на полях, від викидів відпрацьованих газів з фабрик, заводів, забруднює повітря транспорт.
| + | |
− | | + | |
− | — Аж страшно уявити, яким брудним повітрям ми дихаємо. Невже нічого не можна зробити? (Не спалювати листя; заводи і фабрики повинні бути безвідходними або очищати викидні гази; більше користуватися тролейбусами; трамваями.)
| + | |
− | | + | |
− | VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія
| + | |
− | | + | |
− | — Поспостерігайте і дослідіть: чи забруднюється повітря у вашому довкіллі?
| + | |
− | | + | |
− | — Які транспортні засоби найбільше забруднюють повітря? Поясніть чому.
| + | |
− | | + | |
− | — Доведіть, що повітря після дощу та снігопаду стає чистішим.
| + | |
− | | + | |
− | — Чи можете ви особисто охороняти повітря від забруднення? Розкажіть.
| + | |
− | | + | |
− | — Запропонуйте способи очищення повітря на нашій планеті.
| + | |
− | | + | |
− | VІІ . Домашнє завдання
| + | |
− | | + | |
− | ===''Мої файли''===
| + | |
− |
| + | |
− | ===''Мої закладки''===
| + | |
| | | |
| =='''В хвилини відпочинку...'''== | | =='''В хвилини відпочинку...'''== |
Рядок 170: |
Рядок 69: |
| | | |
| =='''Корисні посилання:'''== | | =='''Корисні посилання:'''== |
| + | |
| + | * [http://doippo.dp.ua/ ДОІППО] |
| + | * [http://dp.isuo.org/ Єдиний освітній центр Дніпропетровської області] |
| + | * [http://osvita-dnepr.com/ Головне управління освіти і науки облдержадміністрації] |
| + | * [http://www.mz.com.ua/ МОЇ ЗНАННЯ] |
| + | * [http://wiki.iteach.com.ua/%D0%94%D0%BE%D0%B2%D1%96%D0%B4%D0%BA%D0%B0:%D0%92%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%BA%D0%B0_%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%97_Google_%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D0%BD%D0%BA%D1%83_%D0%92%D1%96%D0%BA%D1%96 як вставити презентацію на Вікі] |
| | | |
| [[Категорія:Користувачі]] | | [[Категорія:Користувачі]] |
Люблю подорожувати, читати, готувати.