Відмінності між версіями «Портфоліо Браславець Ірини з теми "Основи технології писанкарства"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))
(Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))
 
(не показано 77 проміжних версій цього учасника)
Рядок 21: Рядок 21:
 
=План вивчення теми =
 
=План вивчення теми =
  
[https://docs.google.com/file/d/0B4YAt0HRlalQWDBnQWU3TThySTg/edit План вивчення теми]
+
[https://docs.google.com/file/d/0B4YAt0HRlalQN3BRTG1IOFlGUms/edit План вивчення теми]
 +
 
 +
[https://docs.google.com/file/d/0B4YAt0HRlalQTEdoeXhySVVNdUU/edit План впровадження]
  
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
На протязі усього проекту відбувається його оцінювання. На початку виконання проекту і відповідної йому теми вчитель організовує колективне обговорення ключового питання, для полегшення розуміння учнів вчитель пропонує переглянути створену ним презентацію. Наступним етапом попереднього оцінювання є робота учнів над таблицею З-Д-Х та Т-схемою, які допоможуть краще виявити наявний рівень знань учнів. Під час роботи над проектом учні аналізують і опрацьовують  інформацію з різних доступних їм джерел інформації, зокрема з Інтернету, при цьому заповнюючи таблицю Контрольний список для оцінки Веб-сайтів (Приклад 1). Учні під час роботи над проектом здійснюють самооцінку свого просування у навчанні за допомогою розробленої вчителем Форми самооцінювання блогу. Роботу над проектом учні супроводжують постійним проведенням самооцінки виконаної роботи опираючись на контрольний список самоспрямування у навчанні заповнюючи схему Форма самоспрямування роботи у проекті. При цьому вчитель проводить оцінку роботи учнів в вигляді усних опитувань. Наприкінці роботи над проектом проводиться оцінювання діяльності учнів вчителем за допомогою форми оцінювання презентацій.
+
На протязі усього проекту відбувається його оцінювання. На початку виконання проекту і відповідної йому теми вчитель організовує колективне обговорення ключового питання, для полегшення розуміння учнів вчитель пропонує переглянути створену ним [https://docs.google.com/file/d/0B4YAt0HRlalQUHhaNkF5cFRyRGM/edit презентацію]. Наступним етапом попереднього оцінювання є робота учнів над таблицею [https://docs.google.com/file/d/0B4YAt0HRlalQckItaGktUXV4a3c/edit З-Д-Х], [https://docs.google.com/file/d/0B4YAt0HRlalQRkNqUUMyd1UxT2s/edit Т-схемою] та [https://docs.google.com/file/d/0B4YAt0HRlalQb2JJNW80NzgwaHc/edit Асоціативним кущем] які допоможуть краще виявити наявний рівень знань учнів. Під час роботи над проектом учні аналізують і опрацьовують  інформацію з різних доступних їм джерел інформації, зокрема з Інтернету, при цьому заповнюючи [https://docs.google.com/file/d/0B4YAt0HRlalQN0kzSFNibEdRamM/edit таблицю Контрольний список для оцінки Веб-сайтів] [https://docs.google.com/file/d/0B4YAt0HRlalQUnIzUHZhVGttbjg/edit (Приклад 1)]. Учні під час роботи над проектом здійснюють [https://docs.google.com/file/d/0B4YAt0HRlalQeGlnaXBadXZsUmM/edit самооцінку свого просування у навчанні] за допомогою розробленої вчителем Форми самооцінювання блогу. Роботу над проектом учні супроводжують постійним проведенням самооцінки виконаної роботи опираючись на [https://docs.google.com/file/d/0B4YAt0HRlalQRkNqUUMyd1UxT2s/edit контрольний список самоспрямування у навчанні] заповнюючи схему [https://docs.google.com/file/d/0B4YAt0HRlalQcHMxYUdZcW5kamc/edit Форма самоспрямування роботи у проекті]. При цьому вчитель проводить оцінку роботи учнів в вигляді усних опитувань. Наприкінці роботи над проектом проводиться оцінювання діяльності за формами оцінювання учнівських робіт ([https://docs.google.com/file/d/0B4YAt0HRlalQeUdyQ3gtS05sRVU/edit блогу], [http://wiki.iteach.com.ua/Створення_та_оформлення_вікі-статті вікі-статті], [https://docs.google.com/file/d/0B4YAt0HRlalQeUdyQ3gtS05sRVU/edit презентації])
 +
 
 +
[https://docs.google.com/file/d/0B4YAt0HRlalQNXJLcnQ3bnQwV28/edit Форма для оцінювання обраних стандартів, програм та сформульованих навчальних цілей]
 +
 
 +
[https://docs.google.com/file/d/0B4YAt0HRlalQVWRWV3pQLVYzUDA/edit Форма для оцінювання моєї роботи з учнями при колективному обговоренні в Інтернеті]
  
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
Перед початком роботи над проектом потрібно перевірити чи учні знайомі (знають) з основними поняттями,  які будуть розкриватись у проекті; чи учні знають основи роботи в Інтернеті та роботи з текстовими документами і презентаціями. За тиждень до проекту вчитель роздає брошуру по проектній діяльності батькам.
+
Перед початком роботи над проектом потрібно перевірити чи учні знайомі (знають) з основними поняттями,  які будуть розкриватись у проекті; чи учні знають основи роботи в Інтернеті [https://docs.google.com/file/d/0B4YAt0HRlalQZVZ0NU5MMVpCelU/edit (інструкція для пошуку в інтернеті)] та роботи з текстовими документами і презентаціями. За тиждень до проекту вчитель роздає [https://docs.google.com/file/d/0B4YAt0HRlalQQXpYTEh2RHlWMzA/edit брошуру] по проектній діяльності батькам та отримує [https://docs.google.com/file/d/0B4YAt0HRlalQTHY3RFAzNF9NNDg/edit дозвіл від батьків] для користування інтернетом. Усі завдання, що будь задані учням під час проекту можна переглянути на [http://blogvchytela.blogspot.com/ Блозі вчителя "Великодній сувенір"]. Після організаційного моменту вчитель роздає учням [https://docs.google.com/file/d/0B4YAt0HRlalQN3lQMmRyeU13dkE/edit Інструкцію про правила роботи за комп’ютером], [https://docs.google.com/file/d/0B4YAt0HRlalQWnB5NzlEN3V6R3M/edit Форму реєстрації роботи на комп'ютері].
  
 
'''Тиждень 1.'''
 
'''Тиждень 1.'''
  
На початку роботи вчитель ставить перед учнями ключове запитання: Що є духовним багатством рідного народу?  Обговорення цього питання можна провести у вигляді дискусії, мозкового штурму. Для правильного та чіткого усвідомлення учнями сутті проблеми вчитель знайомить учнів з презентацією,в якій вказано тематичні питання:
+
На початку роботи вчитель ставить перед учнями ключове запитання: Що є духовним багатством рідного народу?  Обговорення цього питання можна провести у вигляді дискусії, мозкового штурму. Для правильного та чіткого усвідомлення учнями сутті проблеми вчитель знайомить учнів з [https://docs.google.com/file/d/0B4YAt0HRlalQZVRnb1JVZ25jR2c/edit презентацією],в якій вказано тематичні питання:
  
 
1. Історія писанкарства – цікавість чи духовна потреба?
 
1. Історія писанкарства – цікавість чи духовна потреба?
Рядок 39: Рядок 45:
 
3. Яким чином ми можемо зберегти національну спадщину?
 
3. Яким чином ми можемо зберегти національну спадщину?
  
Після розгляду і обговорення питань учні об’єднуються у 3 групи: Історики, Етнографи, Писанкарі (за інтересами). Учитель пропонує учням створити свій блог та дати відповіді на запитання опитувальника.
+
Після розгляду і обговорення питань учні об’єднуються у 3 групи: Історики, Етнографи, Писанкарі (за інтересами). Учитель пропонує учням дати відповіді на запитання [https://docs.google.com/forms/d/16Y7AWF79lK-kR_ER6Eh_854odow6vo9wSAtSZLlf54A/viewform опитувальника]. Після остаточного уточнення списків груп, в кожній з них буде обрано командира. Кожна з груп отримує своє унікальне завдання та можливість за необхідності залучати до виконання конкретної роботи вільних на цей час учасників інших груп. Після організаційного моменту вчитель нагадує учням, що упродовж всього дослідження вони заповнюють [https://docs.google.com/file/d/0B4YAt0HRlalQWFVYWm02QkMtcWc/edit журнал дослідженння].
  
 
'''Тиждень 2.'''  
 
'''Тиждень 2.'''  
  
Перед початком роботи вчитель ознайомлює учнів із презентацією Авторське право та правомірне використання джерел та пропонує учням пройти Тест про авторське право,  проводить бесіду із учнями щодо безпеки і правил роботи в мережі Інтернет, ознайомлює учнів із Формою оцінювання Інтернет-ресурсів. Учитель пропонує учням створити свій блог та дати відповіді на запитання опитувальника.
+
Перед початком роботи вчитель ознайомлює учнів із [https://docs.google.com/file/d/0B4YAt0HRlalQbWNiOGRyamVnR1U/edit презентацією Авторське право та правомірне використання джерел] та пропонує учням пройти [https://docs.google.com/file/d/0B4YAt0HRlalQVWI4VnB6ZkpNdVU/edit Тест про авторське право],  проводить бесіду із учнями щодо безпеки і правил роботи в мережі Інтернет, ознайомлює учнів із [https://docs.google.com/file/d/0B4YAt0HRlalQRldHLVpYMFdWWFU/edit Формою оцінювання Інтернет-ресурсів]. Учитель пропонує учням використовувати  [https://docs.google.com/file/d/0B4YAt0HRlalQc0lsU1pQcHNPUkk/edit  Інтернет-ресурси] для спільного використання.  Перший тиждень виконання проекту – пошуково-дослідницький, учні збирають інформацію, аналізують її, висувають гіпотези та перевіряють їх.  
  
 +
На цьому тижні учні отримують такі завдання:
 +
 +
• '''І група''' – «Історики»:
 +
 +
- Зібрати матеріали про ісорію писанки;
 +
 +
- Пояснити занепад та відродження писанки
 +
 +
• '''ІІ група''' –«Етнографи»:
 +
 +
- Виділити символіку яка використовується на писанках;
 +
 +
- Визначити найбільш поширені символи.
 +
 +
• '''ІІІ група'''– «Писанкарі»:
 +
 +
- Порівняти способи написання писанки;
 +
 +
- Обрати найбільш оптимальний спосіб написання писанки.
 +
 +
 
'''Тиждень 3.'''  
 
'''Тиждень 3.'''  
  
Рядок 51: Рядок 78:
 
Історики:
 
Історики:
  
1. 1) Проаналізувати поняття  писанки та писанкарства.
+
1) Проаналізувати поняття  писанки та писанкарства.
  
2. 2) Опрацювати різні джерела і дослідити історичне минуле писанки.
+
2) Опрацювати різні джерела і дослідити історичне минуле писанки.
  
3. 3) Опрацювати різні джерела які стосуються писанкарства і дізнатись якими були перші писанки.
+
3) Опрацювати різні джерела які стосуються писанкарства і дізнатись якими були перші писанки.
  
4. 4) Дізнатися про відомих писанкарів сучасності.
+
4) Обговорити творчість відомих писанкарів сучасності.
  
5. 5) Дослідити історію писанкарства і визначити коли писанкарство набуло найбільшого поширення на теренах України.
+
5) Дослідити історію писанкарства і визначити коли писанкарство набуло найбільшого поширення на теренах України.
 +
 
 +
На основі отриманих знань учні заповнюють [http://www.mindmeister.com/414589060/_ гілку карті знань](історія писанки, обрядова функція писанки).
 +
 
 +
За результатами виконаних [http://blogvchytela.blogspot.com/p/3.html завдань] групою створюється вікі-стаття за наданим [http://wiki.iteach.com.ua/%D0%A1%D1%82%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F_%D1%82%D0%B0_%D0%BE%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F_%D0%B2%D1%96%D0%BA%D1%96-%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D1%82%D1%96 шаблоном].
  
 
Етнографи:
 
Етнографи:
  
1. 1) Дослідити яку роль відігравала писанка для наших предків.
+
1) Дослідити яку роль відігравала писанка для наших предків.
  
2. 2) Опрацювати різні джерела і визначити які символи  були найпоширенішими для писанок.
+
2) Опрацювати різні джерела і визначити які символи  були найпоширенішими для писанок.
  
3. 3) Дослідити обряд написання писанок.
+
3) Дослідити обряд написання писанок.
  
4. 4) З’ясувати символіку малюнку та кольору на писанках.
+
4) З’ясувати символіку малюнку та кольору на писанках.
  
5. 5) Опрацювати джерела та відзначити техніки писанок.
+
5) Опрацювати джерела та відзначити техніки писанок.
 +
 
 +
На основі отриманих знань учні заповнюють [http://www.mindmeister.com/414589060/_ гілку карті знань](призначення, кольори, символи) та проводять оппитування за [https://docs.google.com/file/d/0B4YAt0HRlalQa19EcmZ0bTgzejQ/edit шаблоном] створюючи [https://docs.google.com/file/d/0B4YAt0HRlalQVDZ2Y1NNaWdEcEE/edit діаграму до вивчення теми] та [https://docs.google.com/file/d/0B4YAt0HRlalQVWQ1cEFqS3VtZlE/edit діаграму після вивчення]. 
 +
 
 +
За результатами виконаних [http://blogvchytela.blogspot.com/p/blog-page_8.html завдань] групою створюється презентація за таким [http://prezi.com/ad-dj3baqqjh/?utm_campaign=share&utm_medium=copy шаблоном].
  
 
Писанкарі:
 
Писанкарі:
  
1. 1) Опрацювати джерела та визначити які існують фарби для писанок.
+
1) Опрацювати джерела та визначити які існують фарби для писанок.
  
2. 2) З’ясувати які інструменти використовують для написання писанки.
+
2) З’ясувати які інструменти використовують для написання писанки.
  
3. 3) З’ясувати як відбувається процес написання та фарбування писанки.
+
3) З’ясувати як відбувається процес написання та фарбування писанки.
  
4. 4) Виробити практичні навички написання писанок.
+
4) Виробити практичні навички написання писанок. Виконуючи це завдання учні можуть користуватися [http://www.youtube.com/watch?v=afk9dNksMxA відео].
'''
+
 
Тиждень 4.'''
+
На основі отриманих знань учні заповнюють [http://www.mindmeister.com/414589060/_ гілку карті знань](технологія виготовлення, інструменти та матеріали, техніки розпису).
 +
 
 +
За результатами виконаних [http://blogvchytela.blogspot.com/p/2_8.html завдань] групою створюється блог.
 +
 
 +
Рефлексія та консультації, взаємооцінювання відбувається протягом всієї роботи. Для забезпечення диференціації у навчанні вчитель рекомендує учням використовувати форму оцінювання самоспрямування власного навчання. Для забезпечення диференційованого підходу у навчанні вчитель використовує у роботі доцільні стратегії навчання і оцінювання [https://docs.google.com/file/d/0B4YAt0HRlalQRWJ1TEc3VXNIX0E/edit обдарованих учнів] та [https://docs.google.com/file/d/0B4YAt0HRlalQdVBHbU05TEMxaW8/edit учнів з обмеженими можливостями].
 +
 
 +
 
 +
'''Тиждень 4.'''
 +
 
 +
Щоб перевірити рівень володіння учнями навчальним матеріалом, відбувається підсумкове оцінювання вмінь і навичок та заповнюється і обговорюється таблиця З-Х-Д.  Використовують  лист-контроль [https://docs.google.com/file/d/0B4YAt0HRlalQQzE3Q1E5b0REWlE/edit Оцінювання навичок спільної діяльності роботи в групі] та вклад, який зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його вклад був цінним. Після представлення всіх результатів відбувається обговорення ключового питання. Доцільно для подальшої участі учнів у навчальних проектах здійснити [https://docs.google.com/file/d/0B4YAt0HRlalQd09OYzdFaVlCLWs/edit рефлексію].
 +
 
 +
Для оцінювання результатів проекту вчитель використовує всі здані учнями форми оцінювання і самооцінювання, а також - [https://docs.google.com/file/d/0B4YAt0HRlalQTEZyWjNWZjFwN2s/edit Загальні критерії оцінювання проекту].
  
 
Відбувається заключний етап роботи, на якому кожна з груп презентує свої результати роботи:
 
Відбувається заключний етап роботи, на якому кожна з груп презентує свої результати роботи:
  
[[http://wiki.iteach.com.ua/Шаблон:Вікі-стаття_учня Учнівська вікі-стаття]] – група Етнографи
+
'''І група''' – «Історики» працюють над завданнями:
 +
 
 +
-Підготувати та презентувати матеріали з історії писанкарства;
 +
 
 +
-Підготувати до показу результат своєї роботи в проекті у вигляді вікі-статті.
 +
 
 +
Для узагальнення та оцінювання знань учнів виконується ними [http://LearningApps.org/watch?v=pzrzfibs201 вікторина]
 +
 
 +
'''ІІ група''' –«Етнографи» працюють над завданням:
 +
 
 +
-Підготувати та презентувати матеріали, щодо символів та кольорів які використовують для  написання писанки;
 +
 
 +
-Підготувати до показу результат своєї роботи в проекті у вигляді презентації.
 +
 
 +
Для узагальнення та оцінювання знань учнів виконується [http://LearningApps.org/watch?v=p333z38z201 тестування].
 +
 
 +
'''ІІІ група''' – «Писанкарі» працюють над завданням:
 +
 
 +
-Підготувати матеріали для практичного виготовлення писанки звертаючись до [https://docs.google.com/file/d/0B4YAt0HRlalQUGV6ZExhSGlwZUU/edit інструкції з виготовлення писанки];
 +
 
 +
-Підготувати до показу результат своєї роботи в проекті у вигляді блогу.
 +
 
 +
Для того щоб узагальнити та оцінити знаня учнів проведемо [http://LearningApps.org/watch?v=pp80g87gt01 гру].
 +
 
 +
[http://wiki.iteach.com.ua/Учнівська_вікі-стаття:_Історія_писанкарства#.D0.9A.D0.BE.D1.80.D0.B8.D1.81.D0.BD.D1.96_.D1.80.D0.B5.D1.81.D1.83.D1.80.D1.81.D0.B8 Учнівська вікі-стаття] – група Історики
  
[Учнівська презентація] – група Історики
+
[http://prezi.com/urpf5bllaiqv/?utm_campaign=share&utm_medium=copy Учнівська презентація] – група Етнографи
  
[Учнівський блог] – група Писанкарі
+
[http://pusankari.blogspot.com/ Учнівський блог] – група Писанкарі
 +
Учні проходять [https://docs.google.com/forms/d/1zZj8i3u__vYV--0jDmsMZk-shF1hzJrHQV-wt_5Y0j4/viewform підсумкове опитування] з теми, підсумовуються оцінки учнів.
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=
Рядок 98: Рядок 169:
  
 
==Фах, навчальний предмет==
 
==Фах, навчальний предмет==
Технологічна освіта, технології
+
Студент ОКР "Магістр". Спеціальність "Технологічна освіта". Спеціалізація "Основи дизайну".
  
 
==Навчальний заклад==
 
==Навчальний заклад==
Рядок 113: Рядок 184:
  
 
==Дати проведення тренінгу==
 
==Дати проведення тренінгу==
2 семестр
+
25.02.2014 – 14.05.2014
  
 
==Місце проведення тренінгу==
 
==Місце проведення тренінгу==

Поточна версія на 12:49, 15 травня 2014

Назва навчальної теми

Тема. "Основи технології писанкарства"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українознавство, інформатика.

Вік учнів, клас

9 клас, 13-14 років

Стислий опис проекту

Навчальний проект "Великодний сувенір" розроблено відповідно до навчальної програми варіативного модуля з трудового навчання для учнів 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів. Проект має на меті: - розширити і поглибити наявні знання учнів з теми «Основи технології писанкарства» ; - познайомити учнів з історією писанкарства на теренах України; - навчити розпізнавати техніки писанкарства та символи які використовуються в писанкарстві та виготовляти писанку; - розгорнути знання про застосування писанки в побуті; - застосувати на практиці отримані знання щодо виготовлення писанки; - розвити логічне мислення , навички роботи в колективі та естетичний смак. Учні класу будуть розбиті на 3 групи за сферою інтересів: історики, етнографи та писанкарі. Протягом роботи над проектом учні дізнаються про історію виникнення та застосування в побуті писанки, про символіку яка використовується на писанці та практично зможуть самі виготовити писанку. Результати дослідження будуть представлені в вигляді презентацій та майстер-класу.

План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На протязі усього проекту відбувається його оцінювання. На початку виконання проекту і відповідної йому теми вчитель організовує колективне обговорення ключового питання, для полегшення розуміння учнів вчитель пропонує переглянути створену ним презентацію. Наступним етапом попереднього оцінювання є робота учнів над таблицею З-Д-Х, Т-схемою та Асоціативним кущем які допоможуть краще виявити наявний рівень знань учнів. Під час роботи над проектом учні аналізують і опрацьовують інформацію з різних доступних їм джерел інформації, зокрема з Інтернету, при цьому заповнюючи таблицю Контрольний список для оцінки Веб-сайтів (Приклад 1). Учні під час роботи над проектом здійснюють самооцінку свого просування у навчанні за допомогою розробленої вчителем Форми самооцінювання блогу. Роботу над проектом учні супроводжують постійним проведенням самооцінки виконаної роботи опираючись на контрольний список самоспрямування у навчанні заповнюючи схему Форма самоспрямування роботи у проекті. При цьому вчитель проводить оцінку роботи учнів в вигляді усних опитувань. Наприкінці роботи над проектом проводиться оцінювання діяльності за формами оцінювання учнівських робіт (блогу, вікі-статті, презентації)

Форма для оцінювання обраних стандартів, програм та сформульованих навчальних цілей

Форма для оцінювання моєї роботи з учнями при колективному обговоренні в Інтернеті

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком роботи над проектом потрібно перевірити чи учні знайомі (знають) з основними поняттями, які будуть розкриватись у проекті; чи учні знають основи роботи в Інтернеті (інструкція для пошуку в інтернеті) та роботи з текстовими документами і презентаціями. За тиждень до проекту вчитель роздає брошуру по проектній діяльності батькам та отримує дозвіл від батьків для користування інтернетом. Усі завдання, що будь задані учням під час проекту можна переглянути на Блозі вчителя "Великодній сувенір". Після організаційного моменту вчитель роздає учням Інструкцію про правила роботи за комп’ютером, Форму реєстрації роботи на комп'ютері.

Тиждень 1.

На початку роботи вчитель ставить перед учнями ключове запитання: Що є духовним багатством рідного народу? Обговорення цього питання можна провести у вигляді дискусії, мозкового штурму. Для правильного та чіткого усвідомлення учнями сутті проблеми вчитель знайомить учнів з презентацією,в якій вказано тематичні питання:

1. Історія писанкарства – цікавість чи духовна потреба?

2. Як ми можемо реалізувати свій творчий потенціал?

3. Яким чином ми можемо зберегти національну спадщину?

Після розгляду і обговорення питань учні об’єднуються у 3 групи: Історики, Етнографи, Писанкарі (за інтересами). Учитель пропонує учням дати відповіді на запитання опитувальника. Після остаточного уточнення списків груп, в кожній з них буде обрано командира. Кожна з груп отримує своє унікальне завдання та можливість за необхідності залучати до виконання конкретної роботи вільних на цей час учасників інших груп. Після організаційного моменту вчитель нагадує учням, що упродовж всього дослідження вони заповнюють журнал дослідженння.

Тиждень 2.

Перед початком роботи вчитель ознайомлює учнів із презентацією Авторське право та правомірне використання джерел та пропонує учням пройти Тест про авторське право, проводить бесіду із учнями щодо безпеки і правил роботи в мережі Інтернет, ознайомлює учнів із Формою оцінювання Інтернет-ресурсів. Учитель пропонує учням використовувати Інтернет-ресурси для спільного використання. Перший тиждень виконання проекту – пошуково-дослідницький, учні збирають інформацію, аналізують її, висувають гіпотези та перевіряють їх.

На цьому тижні учні отримують такі завдання:

І група – «Історики»:

- Зібрати матеріали про ісорію писанки;

- Пояснити занепад та відродження писанки

ІІ група –«Етнографи»:

- Виділити символіку яка використовується на писанках;

- Визначити найбільш поширені символи.

ІІІ група– «Писанкарі»:

- Порівняти способи написання писанки;

- Обрати найбільш оптимальний спосіб написання писанки.


Тиждень 3.

Утвореним групам дається завдання:

Історики:

1) Проаналізувати поняття писанки та писанкарства.

2) Опрацювати різні джерела і дослідити історичне минуле писанки.

3) Опрацювати різні джерела які стосуються писанкарства і дізнатись якими були перші писанки.

4) Обговорити творчість відомих писанкарів сучасності.

5) Дослідити історію писанкарства і визначити коли писанкарство набуло найбільшого поширення на теренах України.

На основі отриманих знань учні заповнюють гілку карті знань(історія писанки, обрядова функція писанки).

За результатами виконаних завдань групою створюється вікі-стаття за наданим шаблоном.

Етнографи:

1) Дослідити яку роль відігравала писанка для наших предків.

2) Опрацювати різні джерела і визначити які символи були найпоширенішими для писанок.

3) Дослідити обряд написання писанок.

4) З’ясувати символіку малюнку та кольору на писанках.

5) Опрацювати джерела та відзначити техніки писанок.

На основі отриманих знань учні заповнюють гілку карті знань(призначення, кольори, символи) та проводять оппитування за шаблоном створюючи діаграму до вивчення теми та діаграму після вивчення.

За результатами виконаних завдань групою створюється презентація за таким шаблоном.

Писанкарі:

1) Опрацювати джерела та визначити які існують фарби для писанок.

2) З’ясувати які інструменти використовують для написання писанки.

3) З’ясувати як відбувається процес написання та фарбування писанки.

4) Виробити практичні навички написання писанок. Виконуючи це завдання учні можуть користуватися відео.

На основі отриманих знань учні заповнюють гілку карті знань(технологія виготовлення, інструменти та матеріали, техніки розпису).

За результатами виконаних завдань групою створюється блог.

Рефлексія та консультації, взаємооцінювання відбувається протягом всієї роботи. Для забезпечення диференціації у навчанні вчитель рекомендує учням використовувати форму оцінювання самоспрямування власного навчання. Для забезпечення диференційованого підходу у навчанні вчитель використовує у роботі доцільні стратегії навчання і оцінювання обдарованих учнів та учнів з обмеженими можливостями.


Тиждень 4.

Щоб перевірити рівень володіння учнями навчальним матеріалом, відбувається підсумкове оцінювання вмінь і навичок та заповнюється і обговорюється таблиця З-Х-Д. Використовують лист-контроль Оцінювання навичок спільної діяльності роботи в групі та вклад, який зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його вклад був цінним. Після представлення всіх результатів відбувається обговорення ключового питання. Доцільно для подальшої участі учнів у навчальних проектах здійснити рефлексію.

Для оцінювання результатів проекту вчитель використовує всі здані учнями форми оцінювання і самооцінювання, а також - Загальні критерії оцінювання проекту.

Відбувається заключний етап роботи, на якому кожна з груп презентує свої результати роботи:

І група – «Історики» працюють над завданнями:

-Підготувати та презентувати матеріали з історії писанкарства;

-Підготувати до показу результат своєї роботи в проекті у вигляді вікі-статті.

Для узагальнення та оцінювання знань учнів виконується ними вікторина

ІІ група –«Етнографи» працюють над завданням:

-Підготувати та презентувати матеріали, щодо символів та кольорів які використовують для написання писанки;

-Підготувати до показу результат своєї роботи в проекті у вигляді презентації.

Для узагальнення та оцінювання знань учнів виконується тестування.

ІІІ група – «Писанкарі» працюють над завданням:

-Підготувати матеріали для практичного виготовлення писанки звертаючись до інструкції з виготовлення писанки;

-Підготувати до показу результат своєї роботи в проекті у вигляді блогу.

Для того щоб узагальнити та оцінити знаня учнів проведемо гру.

Учнівська вікі-стаття – група Історики

Учнівська презентація – група Етнографи

Учнівський блог – група Писанкарі Учні проходять підсумкове опитування з теми, підсумовуються оцінки учнів.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Браславець Ірина Олексіївна

Фах, навчальний предмет

Студент ОКР "Магістр". Спеціальність "Технологічна освіта". Спеціалізація "Основи дизайну".

Навчальний заклад

Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського

Місто\село, район, область

м. Вінниця

Контактні дані

irkabraslavec92 на gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

25.02.2014 – 14.05.2014

Місце проведення тренінгу

Вінниця, Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського

Тренери

Кобися Алла Петрівна