Відмінності між версіями «Портфоліо Харченко Оксани Олександрівни для учнів 7 класу з української мови за темою "І дим Батьківщини солодкий"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))
(Оцінювання)
 
(не показано 14 проміжних версій цього учасника)
Рядок 17: Рядок 17:
 
жанру, тематичною спрямованістю твору «Маруся Богуславка». Опрацюємо її ідейний зміст, проаналізуємо образ української полонянки Марусі, її сміливий, героїчний вчинок; розвинемо  навички аналізу художнього образу, культуру зв’язного мовлення, логічне мислення, пам’ять; вміння узагальнювати, робити висновки; закріпимо  почуття любові до вітчизни — одної з найбільших людських чеснот, поваги до культурної спадщини рідного краю.
 
жанру, тематичною спрямованістю твору «Маруся Богуславка». Опрацюємо її ідейний зміст, проаналізуємо образ української полонянки Марусі, її сміливий, героїчний вчинок; розвинемо  навички аналізу художнього образу, культуру зв’язного мовлення, логічне мислення, пам’ять; вміння узагальнювати, робити висновки; закріпимо  почуття любові до вітчизни — одної з найбільших людських чеснот, поваги до культурної спадщини рідного краю.
  
=План вивчення теми (вставити файл)=
+
=План вивчення теми=
  
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
+
[https://docs.google.com/file/d/0B_yt3Z5OEmNLV0xNWkRuZERGZDA/edit план проекту]
Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. У процесі роботи учні використовують контрольний список досліджень та блоги для проведення самооцінювання. Крім того, учитель знайомить учнів із формою «Я- Розумію»та записують свої відповіді, описують процес та результати виконання досліджень до Журналу спостережень.Також учитель проводить оцінювання роботи учнів у групах та визначає проміжні результати роботи над проектом. На основі отриманих даних учитель може дещо змінювати завдання, проводячи їх у відповідність до поставленої мети проекту. По завершенню проекту учитель оцінює результати роботи учнів за допомогою форм оцінювання публікацій, презентаці. Учні працюють із формою «Я- Розумію» та записують свої результати до Журналів спостережень. за рахунок чого проводиться самооцінювання роботи над проектом. Крім того, учитель проводить підсумкове обговорення-рефлексію усно, або у блозі проекту З метою оцінювання результатів дослідження, блогу та підсумкової презентації та підсумкової публікації використовуються відповідні форми оцінювання. Після завершення проекту можна виявити відношення до результатів проекту та непрямим способом виявити, чи всі учні засвоїли результати проектів
+
 
 +
=Оцінювання=
 +
Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, [https://docs.google.com/file/d/0B_yt3Z5OEmNLUHY0a3E3aHRVZmc/edit навички 21 століття] при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. На початку роботи оцінювання здійснюється за допомогою «мозкової атаки» з використанням проблемних завдань, вправи «Асоціативний кущ». Крім того, для оцінювання навчальних потреб вчитель організовує обговорення Ключового і тематичних питань, записує відповіді учнів та їх думки з метою подальшого планування діяльності. Під час реалізації проекту вчитель планує проведення групових та індивідуальних консультацій для моніторингу прогресу відповідей на запитання учнів. Для [https://docs.google.com/file/d/0B_yt3Z5OEmNLYkZScml5Nlp0d2s/edit самооцінки] і, в подальшому, корекції своїх знань, учням пропонується  on-line опитування. Використовуючи підсумок відповідей, учитель може робити висновки про те, наскільки учні засвоїли матеріал на даному етапі роботи. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Вчитель запрошує учнів використовувати форму оцінювання продукту проекту, щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Та ж сама [https://docs.google.com/file/d/0B_yt3Z5OEmNLdWo4RnpDRW8zSk0/edit форма оцінювання] використовується і для оцінювання їх кінцевих презентацій завершених проектів. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію, буклет. Працюючи в групах учні отримують форму оцінювання роботи у групі.
  
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
  
Діяльність учнів та вчителя
+
* '''Перший урок:''' учням ставиться ключове питання: Що таке патріотизм? Ознайомлення учнів з жанровою особливістю українських народних дум, з їх класифікацією та тематикою; демонстрація [https://docs.google.com/file/d/0B8ki_oymUbcpZEs5dlMzVmh2Sm8/edit презентації], буклетів.[[Файл:Метод проектів 55.jpg|500px|thumb|left]]
Перший урок:  учням ставиться ключове питання: Що таке патріотизм?
+
Ознайомлення учнів з жанровою особливістю українських народних дум; з їх класифікацією та тематикою; демонстрація презентації, буклетів. Вчитель бере дозвіл у батьків на використання учнями інтернету.
+
[[Файл:Метод проектів 56.jpg|500px]]
Другий урок: ознайомлення школярів з ідейно-художнім змістом народної
+
* Вчитель бере [https://docs.google.com/file/d/0B_yt3Z5OEmNLTDh4SkV3eFFnM1U/edit дозвіл у батьків на використання учнями інтернету].
думи «Маруся Богуславка», визначення  її тематики,
+
* '''Другий урок:''' ознайомлення школярів з ідейно-художнім змістом народної думи «Маруся Богуславка», визначення  її тематики, особливостей композиції та проблематики.
особливостей композиції та проблематики. Ставляться тематичні питання:  
+
Ставляться тематичні питання:  
 
Яка тема народної думи «Маруся Богуславка»?
 
Яка тема народної думи «Маруся Богуславка»?
 
Яка ідея твору?
 
Яка ідея твору?
Обєднання школярів у малі групи. Їм пропонується створити презентації, учнівські блоги.  
+
Обєднання школярів у малі групи. Їм пропонується створити презентації, [http://marysyabogyslavka.blogspot.com/ учнівські блоги].  
+
* '''Третій- четвертий урок:''' Аналіз образу української полонянки Марусі, її сміливий, героїчний вчинок.
Третій- четвертийурок: Аналіз образу української полонянки Марусі, її сміливий, героїчний вчинок
+
Учням ставляться змістові питання:
Учням ставляться змістові питання:
+
Що свідчить про відданість дівчини своєму народові?
Що свідчить про відданість дівчини своєму народові?
+
 
Чи схожа доля Марусі та Роксолани?
 
Чи схожа доля Марусі та Роксолани?
Маруся Богуславка: патріотка чи зрадниця? Перегляд презентацій, робота з таблицями «З- Х-Д»
+
Маруся Богуславка: патріотка чи зрадниця? [https://drive.google.com/?tab=mo&authuser=0#my-drive Перегляд презентацій], робота з [https://docs.google.com/file/d/0B_yt3Z5OEmNLckFybVVWQi1yM1E/edit таблицями «З-Х-Д»],[https://docs.google.com/file/d/0B_yt3Z5OEmNLS1NmYlBTRUR6Q2s/edit діаграмою].Заповнення учнями [https://docs.google.com/file/d/0B_yt3Z5OEmNLdWo4RnpDRW8zSk0/edit форми оцінювання презентації] та [https://docs.google.com/file/d/0B_yt3Z5OEmNLQkZJYm9pR2tiTTg/edit форму оцінювання портфоліо] дослідницької роботи
Заповнення учнями форми оцінювання звіту та форму оцінювання портфоліо дослідницької роботи
+
.[https://docs.google.com/file/d/0B8ki_oymUbcpZEs5dlMzVmh2Sm8/edit Презентація проекту]
+
 
+
[[Файл:Метод проектів 55.jpg|500px|thumb|left]]
+
+
[[Файл:Метод проектів 56.jpg|500px]]
+
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=

Поточна версія на 12:36, 9 грудня 2013


Назва навчальної теми

І дим Батьківщини солодкий

Основний та другорядні навчальні предмети

  • Основний - українська література
  • Другодядні навчальні предмети - історія, українська мова

Вік учнів, клас

  • 7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту

У данному проекті ми познайомимося з українською народною думою як жанром художньої літератури, їх різновидами, особливостями жанру, тематичною спрямованістю твору «Маруся Богуславка». Опрацюємо її ідейний зміст, проаналізуємо образ української полонянки Марусі, її сміливий, героїчний вчинок; розвинемо навички аналізу художнього образу, культуру зв’язного мовлення, логічне мислення, пам’ять; вміння узагальнювати, робити висновки; закріпимо почуття любові до вітчизни — одної з найбільших людських чеснот, поваги до культурної спадщини рідного краю.

План вивчення теми

план проекту

Оцінювання

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. На початку роботи оцінювання здійснюється за допомогою «мозкової атаки» з використанням проблемних завдань, вправи «Асоціативний кущ». Крім того, для оцінювання навчальних потреб вчитель організовує обговорення Ключового і тематичних питань, записує відповіді учнів та їх думки з метою подальшого планування діяльності. Під час реалізації проекту вчитель планує проведення групових та індивідуальних консультацій для моніторингу прогресу відповідей на запитання учнів. Для самооцінки і, в подальшому, корекції своїх знань, учням пропонується on-line опитування. Використовуючи підсумок відповідей, учитель може робити висновки про те, наскільки учні засвоїли матеріал на даному етапі роботи. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Вчитель запрошує учнів використовувати форму оцінювання продукту проекту, щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Та ж сама форма оцінювання використовується і для оцінювання їх кінцевих презентацій завершених проектів. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію, буклет. Працюючи в групах учні отримують форму оцінювання роботи у групі.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

  • Перший урок: учням ставиться ключове питання: Що таке патріотизм? Ознайомлення учнів з жанровою особливістю українських народних дум, з їх класифікацією та тематикою; демонстрація презентації, буклетів.
    Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Ставляться тематичні питання: Яка тема народної думи «Маруся Богуславка»? Яка ідея твору? Обєднання школярів у малі групи. Їм пропонується створити презентації, учнівські блоги.

  • Третій- четвертий урок: Аналіз образу української полонянки Марусі, її сміливий, героїчний вчинок.

Учням ставляться змістові питання: Що свідчить про відданість дівчини своєму народові? Чи схожа доля Марусі та Роксолани? Маруся Богуславка: патріотка чи зрадниця? Перегляд презентацій, робота з таблицями «З-Х-Д»,діаграмою.Заповнення учнями форми оцінювання презентації та форму оцінювання портфоліо дослідницької роботи

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Оксана Харченко

Фах, навчальний предмет

вчитель української мови

Навчальний заклад

Криворізька загальоосвітня школа I-III ступенів №117

Місто\село, район, область

м. Кривий Ріг, Тернівський район, Дніпропетровська область

Контактні дані

Місце роботи Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 117 телефон: 38-44-21

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

25.11.2013 - 07.12.2013

Місце проведення тренінгу

Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, Криворізька Тернівська гімназія

Тренери

Іванова Дарія Володимирівна