Портфоліо Харченко Оксани Олександрівни для учнів 7 класу з української мови за темою "І дим Батьківщини солодкий"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

І дим Батьківщини солодкий

Основний та другорядні навчальні предмети

  • Основний - українська література
  • Другодядні навчальні предмети - історія, українська мова

Вік учнів, клас

  • 7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту

У данному проекті ми познайомимося з українською народною думою як жанром художньої літератури, їх різновидами, особливостями жанру, тематичною спрямованістю твору «Маруся Богуславка». Опрацюємо її ідейний зміст, проаналізуємо образ української полонянки Марусі, її сміливий, героїчний вчинок; розвинемо навички аналізу художнього образу, культуру зв’язного мовлення, логічне мислення, пам’ять; вміння узагальнювати, робити висновки; закріпимо почуття любові до вітчизни — одної з найбільших людських чеснот, поваги до культурної спадщини рідного краю.

План вивчення теми

план проекту

Оцінювання

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. На початку роботи оцінювання здійснюється за допомогою «мозкової атаки» з використанням проблемних завдань, вправи «Асоціативний кущ». Крім того, для оцінювання навчальних потреб вчитель організовує обговорення Ключового і тематичних питань, записує відповіді учнів та їх думки з метою подальшого планування діяльності. Під час реалізації проекту вчитель планує проведення групових та індивідуальних консультацій для моніторингу прогресу відповідей на запитання учнів. Для самооцінки і, в подальшому, корекції своїх знань, учням пропонується on-line опитування. Використовуючи підсумок відповідей, учитель може робити висновки про те, наскільки учні засвоїли матеріал на даному етапі роботи. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Вчитель запрошує учнів використовувати форму оцінювання продукту проекту, щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Та ж сама форма оцінювання використовується і для оцінювання їх кінцевих презентацій завершених проектів. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію, буклет. Працюючи в групах учні отримують форму оцінювання роботи у групі.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

  • Перший урок: учням ставиться ключове питання: Що таке патріотизм? Ознайомлення учнів з жанровою особливістю українських народних дум, з їх класифікацією та тематикою; демонстрація презентації, буклетів.
    Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Ставляться тематичні питання: Яка тема народної думи «Маруся Богуславка»? Яка ідея твору? Обєднання школярів у малі групи. Їм пропонується створити презентації, учнівські блоги.

  • Третій- четвертий урок: Аналіз образу української полонянки Марусі, її сміливий, героїчний вчинок.

Учням ставляться змістові питання: Що свідчить про відданість дівчини своєму народові? Чи схожа доля Марусі та Роксолани? Маруся Богуславка: патріотка чи зрадниця? Перегляд презентацій, робота з таблицями «З-Х-Д»,діаграмою.Заповнення учнями форми оцінювання презентації та форму оцінювання портфоліо дослідницької роботи

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Оксана Харченко

Фах, навчальний предмет

вчитель української мови

Навчальний заклад

Криворізька загальоосвітня школа I-III ступенів №117

Місто\село, район, область

м. Кривий Ріг, Тернівський район, Дніпропетровська область

Контактні дані

Місце роботи Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 117 телефон: 38-44-21

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

25.11.2013 - 07.12.2013

Місце проведення тренінгу

Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, Криворізька Тернівська гімназія

Тренери

Іванова Дарія Володимирівна