Відмінності між версіями «Навчальний проект "Здорове харчування"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Результати досліджень)
(Проблемні питання)
 
(не показані 125 проміжних версій 5 учасників)
Рядок 1: Рядок 1:
== Брюховецька Світлана Станіславівна, методист Центру ДН Луганського ОІППО ==
+
== '''Джабраїлова Юлія Вікторівна, вчитель початкових класів СЗШ №16 І-ІІст. м.Новомосковська''' ==
  
== Біологія, хімія, екологія, позакласна робота, 9-11класи ==
+
== '''Предмети, класи''' ==
  
== Проект присвячено вивченню  ==
+
Біологія, хімія, екологія, позакласна робота, 8-9 класи
  
Проект "Здорове харчування" присвячено вивченню таких важливих питань як ведення здорового способу життя, а саме навчанню обирати до вживання здорові продукти харчування.Проект розроблено в ракурсі тем з біології "Обмін речовин, енергії, інформації", "Закономірності спадковості, мінливості", "Роль генотипу і середовища існування у формуванні фенотипу", "Форми розмноження. Закономірності онтогенезу, регенерації", "Досягнення сучасної генетики, селекції", "Біотехнології. Генетична та клітинна інженерія", "Організм як цілісна структурна і  функціональна система", "Вплив факторів середовища і власної поведінки на особисте здоров'я та здоров'я наступних поколінь".
+
== '''''Проект присвячено '''''  ==
В ході проекту учні дізнаються про основні напрями рішення продовольчої проблеми у світі і на Україні,навчаються визначати якість харчових продуктів за їх зовнішнім виглядом, термінами зберігання, хімічним складом за написами на упаковці, дізнаються про хімічні харчові добавки, біологічно-активні добавки, генетично-модифіковані організми і їх значення для здоров'я людини.
+
  
== Питання, що спрямовують проект ==
+
Проект "Здорове харчування" присвячено вивченню таких важливих питань як ведення здорового способу життя, а саме навчанню обирати до вживання здорові продукти харчування. Проект розроблено в ракурсі тем з біології "Обмін речовин, енергії, інформації", "Закономірності спадковості, мінливості", "Роль генотипу і середовища існування у формуванні фенотипу", "Форми розмноження. Закономірності онтогенезу, регенерації", "Досягнення сучасної генетики, селекції", "Біотехнології. Генетична та клітинна інженерія", "Організм як цілісна структурна і  функціональна система", "Вплив факторів середовища і власної поведінки на особисте здоров'я та здоров'я наступних поколінь".
 +
В ході проекту учні дізнаються про основні напрями рішення продовольчої проблеми у світі і на Україні, навчаються визначати якість харчових продуктів за їх зовнішнім виглядом, термінами зберігання, хімічним складом за написами на упаковці, дізнаються про хімічні харчові добавки, генетично-модифіковані організми і їх значення для здоров'я людини.
 +
 
 +
== '''Питання, що спрямовують проект''' ==
  
 
===''Основоположне питання''===
 
===''Основоположне питання''===
  
Жити щоб їсти чи їсти щоб жити?
+
Жити щоб їсти, чи їсти щоб жити?
  
 
===''Проблемні питання''===
 
===''Проблемні питання''===
  
1. Чи зможе Земля нагодувати Людство самостійно?
+
# Чи зможе Земля нагодувати людство самостійно?
 
+
# Як запустити резерви організму?
2. Як запустити резерви організму?
+
  
 
===''Навчальні питання''===
 
===''Навчальні питання''===
  
1. Що вам відомо про харчові добавки?
+
# Що вам відомо про харчові добавки?
 
+
# [http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D0%BC%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%84%D0%B8%D1%86%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8B%D0%B9_%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%BC ГМО] - ворог чи друг?
2. ГМО - ворог чи друг?
+
 
+
3. Що таке БАДи і як вони впливають на здоров'я людини?
+
 
+
==План проведення проекта==
+
 
+
== Візитна картка проекта ==
+
 
+
== Публікація учителя ==
+
 
+
[[Файл:Публикация_учителя.jpg]]
+
[[Файл:Публикация_учит-2.jpg]]
+
 
+
== Презентація учителя для виявлення уявлень та інтересів учнів ==
+
 
+
Стартова презентація [http://www.slideboom.com/presentations/334648/%D0%B7%D0%B4%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D1%97%D0%B6%D0%B0/  '''''"Здорове харчування"''''']
+
 
+
== Приклади продуктів проектної діяльності учнів ==
+
 
+
1.'''''Презентація''''' групи учнів за темою проектного дослідження [http://www.slideboom.com/presentations/334661/harchovi_dobavki/  '''''"Харчові добавки в продуктах харчування"''''']
+
 
+
2. '''''Блог''''' групи учнів за темою проектного дослідження '''"Що таке БАДи і як вони впливають на здоров'я людини?"'''
+
 
+
3. '''''Вікі-стаття''''' групи учнів за темою проектного дослідження '''"ГМО - ворог чи друг?"'''
+
 
+
==Назва проекту==
+
==='''''ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ'''''===
+
 
+
==Автори проекту==
+
 
+
Група учнів 10-11 класів
+
 
+
==Тема дослідження==
+
 
+
+
[[Файл:Днк.jpg|Днк.jpg]]          '''''ГМО - ворог чи друг?'''''
+
 
+
== Проблемне питання (питання для дослідження)==
+
 
+
Чи зможе Земля нагодувати Людство самостійно?
+
 
+
== Гіпотеза дослідження ==
+
 
+
Генетично-модифіковані організми - це не лише шлях до рішення глобальної проблеми людства по забезпеченню продуктами харчування, а й один із негативних факторів впливу на здоров'я людини
+
 
+
==Мета дослідження==
+
З'ясувати, яку роль в житті людини і усього людства відіграють генетично модифіковані організми. Навчитися розпізнавати продукти харчування, які містять ГМО.
+
 
+
Дати відповідь на запитання:
+
 
+
1. Що таке ГМО?
+
 
+
2. Яка наукова галузь вивчає проблеми ГМО?
+
 
+
3. Історія виникнення генетично модифікованих організмів.
+
 
+
4. Як практично отримують продукт генної інженерії?
+
 
+
5. Які наслідки використання ГМО для людства (позитивні і негативні)?
+
 
+
6. Як ГМО впливають на здоров'я людини?
+
 
+
7. Які продукти харчування містять в собі трансгенні продукти?
+
 
+
==Результати досліджень==
+
 
+
'''Вступ'''
+
 
+
[[Файл:Society.png|160px|right|]] Cеред глобальних проблем, які безпосередньо впливають на долю людства, виділяють продовольчу. Вона визначається спроможністю Землі прогодувати нинішнє і майбутні покоління планети. До певної міри це наслідок того, що харчування є фізіологічною потребою людини. Згідно з даними ФАО (продовольчої і сільськогосподарської організації ООН), нині на планеті голодують понад 500 млн. осіб, а ще 1 млрд. осіб постійно недоїдають. Продовольча криза особливо актуальна для багатьох країн Африки, Азії, Латинської Америки і загрожує поширитися на інші території. У сучасному світі продовольча проблема тісно пов'язана з іншими глобальними проблемами: демографічною, енергетичною, екологічною. Недостачу в продуктах харчування людство відчувало завжди. Так, зі священних книг індіанців Центральної Америки довідуємося, що в їх ритуалах та релігійній символіці чільне місце займала головна продовольча культура цієї території — кукурудза. У щоденній християнській молитві, звертаючись до Бога, ми просимо "...хліб наш насущний дай нам днесь...". А на державному прапорі України хіба не впізнаємо блакить неба в погожу днину та золотистий колір українського хлібного степу?
+
 
+
Оскільки можливості розширення сільськогосподарського виробництва в більшості країн світу обмежені, а інтенсифікація виробництва продовольства вимагає значних затрат, то особливий інтерес представляє розширення '''нетрадиційного виробництва продуктів харчування''', зокрема розробка технологій виробництва білків такої якості, які б використовувалися для виробництва нових харчових продуктів, особливо таких, що імітують тваринницькі.
+
 
+
 
+
[[Файл:pic01.jpg|150px|left|]] '''Про біотехнологію, генну інженерію та трансгенні організми'''
+
 
+
Створенням нових видів живих організмів займається [http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1%96%D0%BE%D1%82%D0%B5%D1%85%D0%BD%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%96%D1%8F/  біотехнологія] — міждисциплінарна галузь, що виникла на стику біологічних, хімічних і технічних наук. З розвитком біотехнології пов'язують вирішення глобальних проблем людства — ліквідацію недостачі продовольства, енергії, мінеральних ресурсів, поліпшення стану охорони здоров'я і якості навколишнього середовища. Поняття '''біотехнологія''' трактується як використання живих організмів і біологічних процесів у виробництві.
+
 
+
[http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B0_%D1%96%D0%BD%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%80%D1%96%D1%8F/ '''''Генна інженерія'''''] - біотехнологічним прийомом спрямованого конструювання рекомбінантних молекул ДНК на основі ДНК, взятої з різних джерел.
+
 
+
Продуктом діяльності цього прийому є '''''генетично модифіковані організми'''''(GMO – genetically modified organisms) - живі організми, яким шляхом впровадження чужорідних генів були додані нові фенотипічні ознаки. Синонімом ГМО є поняття '''''"Трансгенні культури"''''', тобто рослинні або тваринні організми зі зміненими генами.
+
 
+
 
+
'''Коротко про історію виникнення генної інженерії'''
+
 
+
Вчені говорять, що для біології настав «золотий вік». Поштовхом до стрімкого розвитку науки послужило відкриття 60-річної давності Освальда Ейвері, який довів у '''1944 році''', що роль першої скрипки в зберіганні і передачі спадкової інформації про будову, розвиток та індивідуальних ознаках будь-якого живого організму належить ДНК. Розшифровка генетичного коду, укладеного в ній, дозволила перенести аналітичні пізнання з області генної інженерії в прикладну біологію, точніше - в біотехнології, відкривають великі можливості в першу чергу для розвитку сільського господарства і харчової промисловості.
+
 
+
Перші дослідні трансгенні рослини було отримано в '''1983''' році в Інституті рослинництва в Кельні. Через 9 років у Китаї почали вирощувати трансгенний тютюн, який не псували комахи-шкідники. А в '''1994''' році з'явився і перший офіційно дозволений до продажу генетично модифікований томат FlavrSavr, не псується при транспортуванні і довго зберігає товарний вигляд. Ця культура сподобалася біоінженерії як об'єкт експериментів (рослини сімейства пасльонових легше модифікуються): сьогодні ними створений помідор, в ДНК якого вбудований ген арктичної камбали, що дозволяє рослині легко переносити холод, ведуться дослідження зі створення овочів кубічної форми, які буде легко упаковувати в ящики.
+
 
+
[[Файл:668567 3.jpg|150px|left|]]  У цілому у світі створено і доведено до випробувань у польових умовах понад 900 ліній генетично змінених рослин, що відносяться до 50 видів, і більше 100 з них допущено до промислового виробництва. Серед найбільш поширених культур - соя, кукурудза, ріпак, бавовник, буряк, картопля. Сьогодні генна інженерія стоїть на гребені другої хвилі, яка обіцяє людству принести рослини з абсолютно новими, дивовижні властивості. Один з прикладів цього - «золотий рис», створений швейцарськими вченими. Вони ввели в геном рису гени, відповідальні за синтез бета-каротину (попередника вітаміну А в організмі), і гени, що сприяють зростанню вмісту заліза в зернах. Ця технологія вже використовується з метою поліпшення раціону харчування країн Південно-Східної Азії, населення яких, віддаючи перевагу рису, відчуває в той же час дефіцит вітаміну А і макроелементів. Словом, як вважає лауреат Нобелівської премії миру Норман Ернст Борлоуг, учений, якого називають батьком «зеленої революції», поширення нових біотехнологій по всьому світу дозволить позбавити людство від ганебних для XXI століття голодних смертей, а в майбутньому компенсувати нестачу площ для землеробства.
+
 
+
'''''Механізм створення трансгенних організмів'''''
+
  
[[Файл:Gmo-1.jpg|800px|thumb|left|]]
+
=='''План проведення проекту'''==
  
 +
*[http://proekt-zdorov.at.ua/dopomigni/plan_proektu.doc '''План'''] проведення проекту
 +
*[http://proekt-zdorov.at.ua/dopomigni/plan_proektu-1.htm План]
  
 +
== '''Візитна картка проекту''' ==
  
 +
Візитна [http://proekt-zdorov.at.ua/vizitka.html картка] проекту
  
 +
== '''Публікація учителя''' ==
  
 +
[http://www.calameo.com/books/0006615376cab240d626d  '''''Публікація учителя''''']
  
 +
== '''Презентація учителя для виявлення уявлень та інтересів учнів''' ==
  
  
 +
Стартова презентація [http://www.slideboom.com/presentations/339779/%D0%B7%D0%B4%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B5-%D1%85%D0%B0%D1%80%D1%87%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F  '''''"Здорове харчування"''''']
  
 +
== '''Приклади продуктів проектної діяльності учнів''' ==
  
Використання генетично модифікованих організмів ГМО  – вірусів, бактерій, дріжджів, грибів, рослин і тварин – реальність біотехнології сучасного світу. Міра початку третього тисячоліття, атомної енергії, Інтернету, мікрочіпів, апаратного освоєння космосу і генної інженерії. Незалежно від того, як ми відносимося до ГМО, їх розробка і створення – це один з напрямків прогресу людства. І як будь-який інший продукт науково-технічного розвитку, ГMO можуть бути безперечним благом, а можуть представляти серйозну небезпеку.
+
# [http://proekt-zdorov.at.ua/hartsovi_dobavki.rar '''''Презентація'''''] групи учнів за темою проектного дослідження  '''''"Харчові добавки в продуктах харчування"'''''
 +
# '''''[[Вікі-стаття]]''''' групи учнів за темою проектного дослідження '''''"[http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D0%BC%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%84%D0%B8%D1%86%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8B%D0%B9_%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%BC ГМО] - ворог чи друг?"'''''
 +
# [http://proekt-zdorov.at.ua/ '''''Сайт'''''] за результатами проекту (з використанням блогу)  '''''"ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ"'''''
  
==Висновок==
+
== '''Матеріали з формувального та підсумкового оцінювання''' ==
  
==Корисні ресурси==
+
* [https://docs.google.com/document/d/1K_u9-jyjxNQX0hL4h5ITqws_ZXRLmFMK0pShoQ-8Qs8/edit?hl=ru# Критерії оцінювання презентації]
 +
* [https://docs.google.com/document/d/1Xca6nrIyksh2iZPnuA8bYPCltTxbpf2_GLz4MSHqqKA/edit?hl=ru# Критерії оцінювання Вікі-статті]
 +
* [https://docs.google.com/document/d/15ytgf9lp27-hpiEfJK_YUQ78Gde3WrIPK6UsJC8-9NA/edit?hl=ru# Критерії оцінювання сайту]
 +
* [https://docs.google.com/document/d/1LwExZnYjPXZJZWn1j2RVMXsKdXmJ-Qz68BYDjpv1b8w/edit?hl=ru#bookmark=id.afa21d977a78 Оціночний лист роботи учнів]
 +
* [https://docs.google.com/document/d/18NoRA-aEOIBHK1gwKDx50vuoUywC1jHpjFi6_L8F5oY/edit?hl=ru# Критерії самооцінки виступу учня на захисті проекту]
  
== Інші документи ==
+
== '''Матеріали по супроводу та підтримці проектної діяльності''' ==
  
 +
* [https://docs.google.com/document/d/1bwMM-JwgcfgZ4j6q7lBuW9ztLMpQ3eJfmKJHeL870qc/edit?hl=ru# Анкета соціологічного опитування] до теми "Харчові добавки в продуктах харчування"
 +
* [http://ru.calameo.com/books/0006615374fb96fb8491f Анкета соціологічного опитування] до теми "ГМО: ворог чи друг?"
 +
* [https://docs.google.com/document/d/1aGWRzjbn4iJKs-KF5-o4Vl5Mtos_z_iYuCdZ9J-JFlc/edit?hl=ru# Дидактичний матеріал для дослідження за темою «Харчові добавки в харчових продуктах" (Таблиця для спільної роботи в документах Google])
 +
* [http://proekt-zdorov.at.ua/dopomigni/jurnal_doclid_har_dobav.docx Журнал дослідження за темою "Харчові добавки в продуктах харчування"] (Шаблон таблиці для спільної роботи в документах Google)
 +
* [http://proekt-zdorov.at.ua/dopomigni/jurnal_doclid_har_dobav-gmo.docx Журнал дослідження за темою "ГМО: ворог чи друг?"](Шаблон таблиці для спільної роботи в документах Google)
 +
* [http://proekt-zdorov.at.ua/dopomigni/pamjatka.docx Пам'ятка споживачеві]
 +
* [http://proekt-zdorov.at.ua/dopomigni/pamyatka_robota_informacia.doc  Пам'ятка для роботи з інформацією]
  
  
[[Категорія:Шаблони]]
+
== '''Корисні ресурси''' ==
  
== Матеріали з формувального та підсумкового оцінювання ==
+
* [http://www.timer.dp.ua/databank/marks/food.htm Довідник “Харчові добавки”]
 +
* [http://www.consumerinfo.org.ua/ine/ «Портал споживача»]
 +
* [http://www.otruta.com/ Сайт ОТРУТА.com]
 +
* [http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%B0%D1%80%D1%87%D0%BE%D0%B2%D1%96_%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D0%B0%D0%B2%D0%BA%D0%B8 Вікіпедія – “Харчові добавки”]
 +
* [http://www.epochtimes.com.ua/gurme/helpful-hint/shkidlyvi-harchovi-dobavky-v18703.html Шкідливі харчові добавки]
 +
* [http://www.refine.org.ua/pageid-4782-2.html Харчові добавки]
 +
* [http://dobavkam.net/zakony/ukr/postanovlenie_kmu_12  Постанова КМУ №12 від 4.01.1999 г. "Про затвердження переліку харчових добавок, дозволених для використання в харчових продуктах»]
 +
* [http://dobavkam.net  Добавкам нет]
 +
* [http://vo.od.ua/rubrics/ehkoklub/13282.php Что такое ГМО и что с ним едят?]
 +
* [http://ecopravo.seu.ru/books/gmo/index12.htm Какие продукты содержат ГМО и как это узнать?]
 +
* [http://www.pravda.rv.ua/food/pluses%20and%20minuses%20of%20gmo.php ГМО – аргументы за и против]
 +
* [http://www.tiensmed.ru/news/gmoprodus1.html ГМО: за и против]
 +
* [http://wiki.iteach.ru/index.php/%D0%A8%D0%B0%D0%B1%D0%BB%D0%BE%D0%BD:%D0%9B%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B0%D1%8F%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0 Шаблон:Особиста сторінка]
 +
* [http://wiki.iteach.com.ua/%D0%A8%D0%B0%D0%B1%D0%BB%D0%BE%D0%BD:%D0%92%D0%B8%D0%BA%D0%B8-%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D1%8C%D1%8F_%D1%83%D1%87%D0%B0%D1%89%D0%B8%D1%85%D1%81%D1%8F Шаблон вікі-статті учня]
 +
* [http://wiki.iteach.ru/index.php/%D0%A8%D0%B0%D0%B1%D0%BB%D0%BE%D0%BD:%D0%9F%D0%BE%D1%80%D1%82%D1%84%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%BE_%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%B0 Шаблон:Портфоліо проекту]
 +
* [https://docs.google.com/document/d/1W9hGJhcXJGyguWS3fidPLZ2dnLdV1RiFJ1TX_wvp7MM/edit?hl=ru# Державні освітні стандарти України]
 +
* [http://educate.intel.com/ru/AssessingProjects/AssessmentStrategies/index.htm Оцінювання проектів]
 +
* [http://wiki.irkutsk.ru/index.php/%D0%A1%D0%BE%D1%86%D0%B8%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%8B%D0%B5_%D1%81%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B8%D1%81%D1%8B_Web_2.0 Соціальні сервіси Web 2.0.]
 +
* [http://letopisi.ru/index.php/%D0%9C%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%8B%D0%B9_%D0%92%D0%B8%D0%BA%D0%B8%D0%92%D0%B8%D0%BA%D0%B8_%D1%81%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%80%D1%8C Мінімальний Вікі-словник]
 +
* [http://www.farb-tabelle.de/ru/%D0%A2%D0%B0%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D1%86%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%BE%D0%B2.htm Таблиця кольорів]
  
== Матеріали по супроводу та підтримці проектної діяльності ==
+
== '''Проекти за аналогічною тематикою''' ==
  
== Корисні ресурси ==
+
*[http://wiki.iteach.com.ua/%D0%9D%D0%B0%D0%B2%D1%87%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82_%22%D0%9A%D1%80%D0%BE%D0%BA_%D0%B4%D0%BE_%D0%B7%D0%B4%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B2%27%D1%8F%22 Навчальний проект "Крок до здоров'я"]
 +
*[http://wiki.iteach.com.ua/%D0%9D%D0%B0%D0%B2%D1%87%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82_%22%D0%9A%D1%80%D0%BE%D0%BA_%D0%B4%D0%BE_%D0%B7%D0%B4%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B2%27%D1%8F%22  Навчальний проект "Мертва та жива вода"]
 +
*[http://letopisi.ru/index.php/%D0%A3%D1%87%D0%B5%D0%B1%D0%BD%D1%8B%D0%B9_%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%AD%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B5_%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D1%8B_%D0%97%D0%B5%D0%BC%D0%BB%D0%B8 Учебный проект Экологические проблемы Земли]
 +
*[http://wiki.iteach.ru/index.php/%D0%A3%D1%87%D0%B5%D0%B1%D0%BD%D1%8B%D0%B9_%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%A0%D0%B5%D1%88%D0%B0%D0%B5%D0%BC_%D1%8D%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B5_%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D1%8B_%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0 Учебный проект Экологические проблемы города глазами студента]
  
== Проекти за аналогічною тематикою ==
+
== '''Інші документи''' ==
  
== Інші документи ==
 
  
  
 
[[Категорія:ТЕО]]
 
[[Категорія:ТЕО]]
 +
[[Категорія:ЛугаВікі]]
 
[[Категорія:Банк проектів]]
 
[[Категорія:Банк проектів]]
 +
[[Категорія:Біологія]]
 +
[[Категорія:Хімія]]
 +
[[Категорія:Екологія]]
 +
[[Категорія:Проект для учнів 9 класу]]
 +
[[Категорія:Проект для учнів 10 класу]]
 +
[[Категорія:Проект для учнів 11 класу]]

Поточна версія на 19:44, 22 жовтня 2017

Джабраїлова Юлія Вікторівна, вчитель початкових класів СЗШ №16 І-ІІст. м.Новомосковська

Предмети, класи

Біологія, хімія, екологія, позакласна робота, 8-9 класи

Проект присвячено

Проект "Здорове харчування" присвячено вивченню таких важливих питань як ведення здорового способу життя, а саме навчанню обирати до вживання здорові продукти харчування. Проект розроблено в ракурсі тем з біології "Обмін речовин, енергії, інформації", "Закономірності спадковості, мінливості", "Роль генотипу і середовища існування у формуванні фенотипу", "Форми розмноження. Закономірності онтогенезу, регенерації", "Досягнення сучасної генетики, селекції", "Біотехнології. Генетична та клітинна інженерія", "Організм як цілісна структурна і функціональна система", "Вплив факторів середовища і власної поведінки на особисте здоров'я та здоров'я наступних поколінь". В ході проекту учні дізнаються про основні напрями рішення продовольчої проблеми у світі і на Україні, навчаються визначати якість харчових продуктів за їх зовнішнім виглядом, термінами зберігання, хімічним складом за написами на упаковці, дізнаються про хімічні харчові добавки, генетично-модифіковані організми і їх значення для здоров'я людини.

Питання, що спрямовують проект

Основоположне питання

Жити щоб їсти, чи їсти щоб жити?

Проблемні питання

  1. Чи зможе Земля нагодувати людство самостійно?
  2. Як запустити резерви організму?

Навчальні питання

  1. Що вам відомо про харчові добавки?
  2. ГМО - ворог чи друг?

План проведення проекту

Візитна картка проекту

Візитна картка проекту

Публікація учителя

Публікація учителя

Презентація учителя для виявлення уявлень та інтересів учнів

Стартова презентація "Здорове харчування"

Приклади продуктів проектної діяльності учнів

  1. Презентація групи учнів за темою проектного дослідження "Харчові добавки в продуктах харчування"
  2. Вікі-стаття групи учнів за темою проектного дослідження "ГМО - ворог чи друг?"
  3. Сайт за результатами проекту (з використанням блогу) "ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ"

Матеріали з формувального та підсумкового оцінювання

Матеріали по супроводу та підтримці проектної діяльності


Корисні ресурси

Проекти за аналогічною тематикою

Інші документи