Відмінності між версіями «Користувач:Виктория Кузнецова»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Мої проекти)
(Мої проекти)
 
(не показана одна проміжна версія 2 учасників)
Рядок 45: Рядок 45:
  
  
[[Назва посилання]]===''Мої проекти''===
+
===''Мої проекти''===
 +
[[Всі професії потрібні - обирай на смак]]
  
24 години - чисте повітря
+
===''Мої файли''===
  
  
Мета: формувати в учнів усвідомлення необхідності охорони повітря; розвивати творчу активність, уважність; виховувати відповідальне ставлення до навколишнього середовища.
+
[http://pan-ta-pani.com/27354-yak-pidvishhiti-svoyu-samoocinku.html Як підвищити свою самооцінку_Павлоград]
  
Хід уроку
+
[http://deti.e-papa.com.ua/virshi-dlya-ditei/virshi-pro-druzhbu/ Дітям про дружбу_В.К.]
  
I. Організаційний момент
+
===''Мої закладки''===
  
II. Актуалізація опорних знань
+
[[Творчість дітеЙ_ЗШ № 5]]
  
1. Бесіда
+
[http://pedlib.com.ua/vislovlyuvannya-vidatnih-diyachiv-osvitni-kulturi-pro-vchitelya.htm Висловлювання відомих про роботу вчителя]
 
+
— Що таке вітер?
+
 
+
— Які бувають вітри?
+
 
+
— Розкажіть, що ви знаєте про урагани та смерчі.
+
 
+
— Чому люди вивчають вітер? Як вони використовують його силу?
+
 
+
2. Гра «Вірю — не вірю»
+
 
+
- Повітря необхідне живим організмам. (Так, щоб дихати.)
+
 
+
- Повітря не має кольору. (Так, воно прозоре, але товстий шар повітря має блакитний колір.)
+
 
+
- Повітря нерухоме. (Ні, воно весь час рухається. Це і є вітер, який ми відчуваємо.)
+
 
+
- Повітря міститься у твердих речовинах, наприклад, ґрунті, крейді. (Так. У цьому ми переконалися, коли проводили дослід з крейдою.)
+
 
+
- Повітря, яким ми дихаємо, насичене вуглекислим газом. (Ні. Повітря на одну п’яту складається з кисню, а решта — інші гази.)
+
 
+
- У повітрі є кисень, який дуже необхідний для дихання не лише людям, але й тваринам і рослинам. (Так, саме рослини виділяють кисень, і тому їх ще називають «зеленими легенями» Землі.)
+
 
+
- Повітря може мати запах бузку. (Ні, запах бузку має тільки бузок, а повітря — без запаху.)
+
 
+
— Отже, природа дає нам повітря без кольору, запаху, насичене вдосталь киснем — таким, яким воно необхідне людині. Завдяки повітрю ми живемо. Тому й повинні дбати про чистоту повітряного океану. Забруднене повітря — значна загроза для всього людства.
+
 
+
III. Повідомлення теми і мети уроку
+
 
+
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся більше про охорону повітря від забруднення.
+
 
+
IV. Вивчення нового матеріалу
+
 
+
1. Робота за підручником (с. 37–40)
+
 
+
— Пригадайте! Яке значення має повітря для Землі?
+
 
+
— Поміркуйте, чи однакове повітря в місті і в селі, у лісі і біля автостради.
+
 
+
— Повітря — це частина природи. Якщо повітря забруднене, то всім організмам важко дихати, вони хворіють і навіть гинуть. Людям, рослинам і тваринам для дихання потрібне чисте повітря!
+
 
+
— Пригадайте, де батьки радять вам гуляти. Чому?
+
 
+
— Наведіть приклади забруднення повітря господарською діяльністю людини.
+
 
+
— Чому забруднюється повітря? Що може псувати повітря там, де ви живете?
+
 
+
— Розгляньте малюнок 27 на с. 39 та назвіть джерела забруднення повітря.
+
 
+
— У нашій країні ухвалені закони про охорону повітря, що вимагають від підприємств установлення спеціальних уловлювачів шкідливих викидів, сажі й пилу. У кожному населеному пункті за чистотою повітря має здійснюватися спеціальний контроль.
+
 
+
Водіям автотранспорту необхідно стежити, щоб їхні автомобілі не забруднювали повітря. А всім нам треба більше користуватися велосипедами. Рослини теж сприяють чистоті повітря. Тому потрібно їх берегти, висаджувати молоді деревця і кущі, висівати навесні квіти!
+
 
+
Висновки. Повітря забруднюється через шкідливі викиди підприємств, вихлопні гази машин, спалювання сміття, листя і бур’янів. Усі громадяни повинні дбати про чистоту повітря. Рослини очищують повітря.
+
 
+
— Розгляньте малюнок 28 на с. 40 та назвіть кімнатні рослини — очищувачі повітря.
+
 
+
2. Фізкультхвилинка
+
 
+
V. Узагальнення й систематизація отриманих знань
+
 
+
1. Робота в парах
+
 
+
— Допоможіть розв’язати проблему.
+
 
+
Учитель на уроці природознавства попросив дітей розробити пропозиції щодо охорони повітря свого населеного пункту. Коли учні навели свої пропозиції, між ними виникла суперечка.
+
 
+
- Перша група учнів запропонувала: зупинити всі фабрики і заводи. Припинити заготівлю деревини. Заборонити користуватися автотранспортом. Перетворити Землю на один величезний заповідник.
+
 
+
- Друга група учнів висловила із цього приводу свою думку: фабрики і заводи повинні мати вловлювачі пилу і шкідливих речовин. Транспорт необхідно зробити екологічно безпечним. У містах і навколо них створювати сади, парки і ліси.
+
 
+
— Які заходи, на вашу думку, є більш ефективними? Поясніть чому.
+
 
+
— Про що ви дізналися в рубриці «Для допитливих»?
+
 
+
2. Робота в групах
+
 
+
Групам роздають картки: «Поряд — парк. Там згребли торішнє листя і запалили багаття. І вулиця, і перехожі потопають у великих сизуватих клубах диму...»
+
 
+
Завдання: зробити висновок.
+
 
+
— Повітря також забруднюється від зловживання отрутохімікатами на полях, від викидів відпрацьованих газів з фабрик, заводів, забруднює повітря транспорт.
+
 
+
— Аж страшно уявити, яким брудним повітрям ми дихаємо. Невже нічого не можна зробити? (Не спалювати листя; заводи і фабрики повинні бути безвідходними або очищати викидні гази; більше користуватися тролейбусами; трамваями.)
+
 
+
VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія
+
 
+
— Поспостерігайте і дослідіть: чи забруднюється повітря у вашому довкіллі?
+
 
+
— Які транспортні засоби найбільше забруднюють повітря? Поясніть чому.
+
 
+
— Доведіть, що повітря після дощу та снігопаду стає чистішим.
+
 
+
— Чи можете ви особисто охороняти повітря від забруднення? Розкажіть.
+
 
+
— Запропонуйте способи очищення повітря на нашій планеті.
+
 
+
VІІ . Домашнє завдання
+
 
+
===''Мої файли''===
+
+
===''Мої закладки''===
+
  
 
=='''В хвилини відпочинку...'''==
 
=='''В хвилини відпочинку...'''==
Рядок 170: Рядок 69:
  
 
=='''Корисні посилання:'''==
 
=='''Корисні посилання:'''==
 +
 +
* [http://doippo.dp.ua/ ДОІППО]
 +
* [http://dp.isuo.org/ Єдиний освітній центр Дніпропетровської області]
 +
* [http://osvita-dnepr.com/ Головне управління освіти і науки облдержадміністрації]
 +
* [http://www.mz.com.ua/ МОЇ ЗНАННЯ]
 +
* [http://wiki.iteach.com.ua/%D0%94%D0%BE%D0%B2%D1%96%D0%B4%D0%BA%D0%B0:%D0%92%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%BA%D0%B0_%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%97_Google_%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D0%BD%D0%BA%D1%83_%D0%92%D1%96%D0%BA%D1%96 як вставити презентацію на Вікі]
  
 
[[Категорія:Користувачі]]
 
[[Категорія:Користувачі]]

Поточна версія на 20:17, 12 лютого 2015


Прізвище, ім'я, по батькові:

Кузнєцова Вікторія Іванівна


Вчитель Павлоградської ЗШ № 5

Регіон:

Дніпропетровська область місто Павлоград

Місце роботи:

середня школа № 5

Посада:

вчитель початкових класів

Персональний сайт (навчального закладу)

Павлоградська ЗШ № 5

Професійне кредо

Навчаючи інших, навчаюсь сама

Електронна пошта

19682104YI@gmail.com

Мій внесок

Мій блог

Смакота

Мій сайт

життя 1 - А

Наша група

Наша група


Мої проекти

Всі професії потрібні - обирай на смак

Мої файли

Як підвищити свою самооцінку_Павлоград

Дітям про дружбу_В.К.

Мої закладки

Творчість дітеЙ_ЗШ № 5

Висловлювання відомих про роботу вчителя

В хвилини відпочинку...

Люблю подорожувати, читати, готувати.

Торт "Наполеон"

Корисні посилання: