|
|
Рядок 48: |
Рядок 48: |
| | | |
| Всі професії потрібні - обирай на смак | | Всі професії потрібні - обирай на смак |
− |
| |
− |
| |
− | Мета: Формувати у молодших школярів ціннісне ставлення до праці, розуміння її ролі в житті людини й суспільства, розвивати інтерес до навчально- пізнавальної діяльності, заснованої на посильній практичній виключності в різні її види,у тому числі соціальну, трудову, дослідницьку; виховувати повагу до людей праці, до батьків, віру в свої сили, бажання здобувати знання.
| |
− | Обладнання: дитячі малюнки про різні професії, ілюстрації до теми, портфоліо про професію лікаря, ТЗО для презентації.
| |
− | Тип уроку: урок - презентація
| |
− |
| |
− | Хід уроку
| |
− | І.Вступне слово вчителя
| |
− | Професії… Яка різноманітна кількість їх є? Котру з них обрати? Що треба знати, щоб вибрати професію? На всі ці питання дадуть відповіді уроки профорієнтації, на один з яких ми сьогодні зібралися.
| |
− | З давніх часів в Україні було багато ремесел: гончарство, ткацтво, обробка металу, дерева. А тому є древні професії: коваль, гончар, бондар, маляр, тесляр.
| |
− | А сьогодення вимагає новітніх професій, які виникли за потребою часу. Це: програміст, кібернетик, астронавт, маркетолог, менеджер.
| |
− | А об`єднує минуле і сучасне українців - потреба в праці , бо наш народ завжди був працьовитим. Які прислів`я про працю ми знаємо?
| |
− | *Роботящі руки гори вернуть.
| |
− | *Праця чоловіка годує, а лінь марнує.
| |
− | *Очам страшно, а руки роблять.
| |
− | *Маленька праця краща за велике безділля.
| |
− | ІІ.Розповідь дітей віршів - загадок про професії. Визначення назв професій за завданнями.
| |
− | А тепер дізнаємося про професії з віршів - загадок.
| |
− | 1учень
| |
− | Він з комп`ютером на ти,
| |
− | Розумніших не знайти
| |
− | Віртуальний творить міст
| |
− | Диво - майстер…(програміст)
| |
− | 2 учень
| |
− | Літаком керує вправно,
| |
− | Коли навіть в небі хмарно,
| |
− | Посміхається з висот
| |
− | Найхоробріший…( пілот )
| |
− | 3 учень
| |
− | Треба знати, що без плану
| |
− | Не збудуєте й майдану,
| |
− | Точно вирахує вектор
| |
− | Геніальний… ( архітектор )
| |
− | 4 учень
| |
− | Він, як лікар Айболить,
| |
− | Знає що і де болить,
| |
− | Кличуть фермер і свинар
| |
− | Порятуй… ( ветеринар )
| |
− | 5 учень
| |
− | Зникло світло, що робити?
| |
− | По кімнаті як ходити?
| |
− | Мама каже,- Без істерик
| |
− | Допоможе нам… ( електрик )
| |
− | 6 учень
| |
− | Хоче знати дітвора
| |
− | Звідки виросла гора?
| |
− | Таємниці зніме полог
| |
− | Мандрівник - герой… ( геолог )
| |
− | 7 учень
| |
− | У кафе чи ресторані
| |
− | Допоможе пану й пані
| |
− | Страв обрати варіант
| |
− | Пособить… ( офіціант )
| |
− | 8 учень
| |
− | Він закони добре знає-
| |
− | Помилку відраз впізнає.
| |
− | Буд ь - який важливий лист
| |
− | Враз напише вам… ( юрист )
| |
− | 9 учень
| |
− | Всім відомо, що давно
| |
− | Люди винайшли кіно.
| |
− | А знімає фільм не мер,
| |
− | А відомий… ( режисер )
| |
− | Добре, молодці.
| |
− | А тепер давайте спробуємо визначити професію людини за предметами, що її оточують.
| |
− | *Дошка, дзвінок, журнал, зошити - ВЧИТЕЛЬ.
| |
− | *Товар, вітрина, терези, покупці - ПРОДАВЕЦЬ,
| |
− | *Сцена, глядачі, декорації, оплески - АКТОР.
| |
− | *Земля, зерно, комбайни, урожай - ХЛІБОРОБ , ФЕРМЕР
| |
− | *Дорога, пасажири, кермо, білети - ВОДІЙ АВТОБУСА.
| |
− | А ще спробуємо прочитати анаграми. Які професії в них заховані?
| |
− | ТАРШАХ ( шахтар ) НЕРТРЕ ( тренер )
| |
− | ХАРКУ ( кухар ) НОМАГРО ( агроном )
| |
− | КАРТО ( токар ) ВАРСТАЛЕ ( сталевар )
| |
− | ІІІ.Результати анкетування учнів класу.
| |
− | Діти, готуючись до профорієнтаційного уроку, ми провели анкетування, де кожен написав, яку професію хоче обрати і чому. Ось результати:
| |
− | Професію лікаря мріють обрати 6 учнів нашого класу ( називаю прізвища );
| |
− | Вчителем хочуть бути 3 учні;
| |
− | Вихователем – 1;
| |
− | Шахтарем – 4 ;
| |
− | Перукарем – 4 ;
| |
− | Спортсменом – 4;
| |
− | Нотаріусом – 1 ;
| |
− | Балериною – 1 ;
| |
− | Дресирувальником – 1 ;
| |
− | Художником – 1 ;
| |
− | Стилістом – 1 ;
| |
− | Вченим – 1 .
| |
− | А ще малювали, читали оповідання, вірші про професії і склали портфоліо про професію лікаря, де учні нашого класу взяли інтерв`ю у своїх мам – медичних працівників, вони сьогодні присутні на нашому уроці. Тому далі ми поведемо розмову про професію лікаря.
| |
− | Лікар – професія вічна
| |
− | ІV. Презентація професії лікар.
| |
− | 1. Вірші
| |
− | 1 учень
| |
− | Хто в лікарні по палаті
| |
− | Ходить в білому халаті?
| |
− | Хто людей з біди рятує?
| |
− | Хто хвороби всі лікує?
| |
− | 2 учень
| |
− | Хто призначить процедури
| |
− | І таблетки, і мікстури?
| |
− | Щоб здоровим буть до віку.
| |
− | Це, звичайно, мудрий…( лікар )
| |
− | 3 учень
| |
− | З понеділка по суботу
| |
− | Ходить лікар на роботу.
| |
− | Якщо раптом захворію,
| |
− | Може вийти і в неділю.
| |
− | 4 учень
| |
− | Він мені призначить ліки,
| |
− | Перевірить горло, ніс.
| |
− | Скаже їсти борщ і кашу,
| |
− | Щоб одужав я й підріс.
| |
− | Вчитель
| |
− | Знаєте, які синоніми до професії лікар? Людяність і доброта. Одна з найблагородніших професій. « Професія лікаря, як казав А. П. Чехов - це подвиг. Вона вимагає чистоти душі і помислів. Треба бути ясним розумово, чистим морально і охайним фізично».
| |
− | Тож надамо слово нашим мамам. Вони вже обрали цю благородну професію.
| |
− | V. Виступ мам Реви Даші, Костогриз Іванни і Водолажської Аліни.
| |
− | 1.Презентація професії лікар ( слайди ).
| |
− | 2.Практична діяльність медсестри:
| |
− | а) демонстрація різних видів пов`язок;
| |
− | б) лікувальний масаж;
| |
− | 3.Тест лікаря Айболить :
| |
− | 1. Чим вимірюють t тіла?
| |
− | а) барометром;
| |
− | б) водоміром;
| |
− | в) термометром;
| |
− | г) рукою.
| |
− | 2. Коли болить зуб, до кого звертатися?
| |
− | а) до мами;
| |
− | б) до коваля;
| |
− | в) в бібліотеку;
| |
− | г) до стоматолога.
| |
− | 3. Хто в лікарні носить білий халат?
| |
− | а) кентервільський привид;
| |
− | б) Карлсон;
| |
− | в) лікар.
| |
− | 4. Коли болять вуха і горло, звертаються:
| |
− | а) до сусіда;
| |
− | б) до ЛОРа;
| |
− | в) до знахарки.
| |
− | 5. Якщо сильно захворів, додому викликають:
| |
− | а) голубий вертоліт;
| |
− | б) таксі;
| |
− | в) карету швидкої допомоги.
| |
− | 6. Навіщо миють руки?
| |
− | а) щоб батьки не лаяли;
| |
− | б) щоб змити мікроби;
| |
− | в) так казала вчителька.
| |
− | 7. В родині хтось хворий на ОРВІ. Одягни:
| |
− | а) сонячні окуляри;
| |
− | б) протигаз;
| |
− | в) паранжу;
| |
− | г) марлеву пов`язку.
| |
− | 4.Вручення дітям подарунка- заохочення.
| |
− | VІ. Підсумок уроку
| |
− | Діти, обираючи професію потрібно пам`ятати:
| |
− | • Щоб правильно вибрати професію про неї необхідно багато знати.
| |
− | • Щоб знайти справу до душі, необхідно захоплюватися різними справами. Зміни захоплень, це процес пошуку своєї професії.
| |
− | • Формула правильного вибору:
| |
− | « Потрібно, зможу, хочу».
| |
| | | |
| ===''Мої файли''=== | | ===''Мої файли''=== |
Люблю подорожувати, читати, готувати.