Відмінності між версіями «Проект Пам'ять і надія в наших серцях»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Опис проекту)
(Опис проекту)
Рядок 18: Рядок 18:
 
== Опис проекту ==
 
== Опис проекту ==
  
'''''Жити стільки років і не розуміти, що люди самі творять історію. Історія наша містить трагічні сторінки Великої вітчизняної війни. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1941 – 1945 років. А тих, хто поліг у горнилі боїв, хто кров’ю своєю скропив землю, тим, хто пройшов крізь бої, лихо, голод і холод, хто вижив у тій смертельній війні, всім мертвим і живим присвячується цей проект. Учасники проекту проводили анкетування, аналізували історію, проводили різні виховні заходи, спілкувалися з ветеранами війни. Роки війни - це гіркі шляхи відступу, згарища на місці сіл, чорні руїни,там де зовсім нещодавно вирувало щасливе життя. Питаннями історії займалися "історики", "літературознавці", "критики".В кінці проекту учасники здійснили екскурсію до села Мордвинівка, де відбувалась реконструкція прориву бойової лінії "Вотан", щоб на власні очі побачити, відчути ті події, хоч ненадовго стати учасниками тих страшних часів.  
+
'''''Жити стільки років і не розуміти, що люди самі творять історію. Історія наша містить трагічні сторінки Великої вітчизняної війни. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1941 – 1945 років. А тих, хто поліг у горнилі боїв, хто кров’ю своєю скропив землю, тим, хто пройшов крізь бої, лихо, голод і холод, хто вижив у тій смертельній війні, всім мертвим і живим присвячується цей проект. Учасники проекту проводили анкетування, аналізували історію, проводили різні виховні заходи, спілкувалися з ветеранами війни, створювали буклети, стіннівки. Роки війни - це гіркі шляхи відступу, згарища на місці сіл, чорні руїни,там де зовсім нещодавно вирувало щасливе життя. Питаннями проекту займалися "історики", "літературознавці", "критики". В кінці проекту учасники здійснили екскурсію до села Мордвинівка, де відбувалась реконструкція прориву бойової лінії "Вотан", щоб на власні очі побачити, відчути ті події, хоч ненадовго стати учасниками тих страшних часів.  
  
 
'''''Метою проекту''''' є формування в учнів прагнення до самостійної пізнавальної діяльності; розвиток критичного мислення, грамотно працювати з інформацією; формування навичок мислення високого рівня; розвиток вміння співпрацювати в групі, ефективно спілкуватися і використовувати отримані знання в реальному житті; сприяння формуванню життєво важливих компетентностей, які допоможуть учням в подальшому самовизначенні і самореалізації; виховувати почуття патріотизму, шанобливого ставлення до людей похилого віку.'''''
 
'''''Метою проекту''''' є формування в учнів прагнення до самостійної пізнавальної діяльності; розвиток критичного мислення, грамотно працювати з інформацією; формування навичок мислення високого рівня; розвиток вміння співпрацювати в групі, ефективно спілкуватися і використовувати отримані знання в реальному житті; сприяння формуванню життєво важливих компетентностей, які допоможуть учням в подальшому самовизначенні і самореалізації; виховувати почуття патріотизму, шанобливого ставлення до людей похилого віку.'''''

Версія за 20:23, 6 листопада 2011

Назва проекту

"Пам'ять і надія в наших серцях"

Автор проекту

Бордюг Олена Василівна [1] Олександрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, вчитель української мови та літератури

Номінація

Кращий виховний проект

Перелік шкільних навчальних предметів

історія, інформатика, українська література

Клас та вік учнів, які брали участь у проекті

У створенні проекту працювали учні 9-11 класів віком 14-16 років

Опис проекту

Жити стільки років і не розуміти, що люди самі творять історію. Історія наша містить трагічні сторінки Великої вітчизняної війни. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1941 – 1945 років. А тих, хто поліг у горнилі боїв, хто кров’ю своєю скропив землю, тим, хто пройшов крізь бої, лихо, голод і холод, хто вижив у тій смертельній війні, всім мертвим і живим присвячується цей проект. Учасники проекту проводили анкетування, аналізували історію, проводили різні виховні заходи, спілкувалися з ветеранами війни, створювали буклети, стіннівки. Роки війни - це гіркі шляхи відступу, згарища на місці сіл, чорні руїни,там де зовсім нещодавно вирувало щасливе життя. Питаннями проекту займалися "історики", "літературознавці", "критики". В кінці проекту учасники здійснили екскурсію до села Мордвинівка, де відбувалась реконструкція прориву бойової лінії "Вотан", щоб на власні очі побачити, відчути ті події, хоч ненадовго стати учасниками тих страшних часів.

Метою проекту є формування в учнів прагнення до самостійної пізнавальної діяльності; розвиток критичного мислення, грамотно працювати з інформацією; формування навичок мислення високого рівня; розвиток вміння співпрацювати в групі, ефективно спілкуватися і використовувати отримані знання в реальному житті; сприяння формуванню життєво важливих компетентностей, які допоможуть учням в подальшому самовизначенні і самореалізації; виховувати почуття патріотизму, шанобливого ставлення до людей похилого віку.

В чому полягає ідея проекту. Як вона виникла?

Патріотичне виховання - це сфера духовного життя, яка проникає в усе, що пізнає, робить, до чого прагне, що любить і ненавидить людина, яка формується (В. О. Сухомлинський).


Патріотичне виховання передбачає формування в учнів розвиток любові до батьківщини, національної самосвідомості й гідності; дбайливе ставлення до рідної мови, культури, традицій; потребу зробити свій внесок у долю батьківщини; інтерес до міжнаціонального спілкування; прагнення праці на благо рідної країни, її народу. На жаль, на сьгоднішній день діти забувають про найцінніші цінності в їхньому житті. Вони знецінюють традиційні моральні норми і цінності, пропагандують жорстокость, бездуховність, насильство, саме невизначеність в оцінці подій історичного минулого українського народу негативно вплинули на моральні цінності підростаючого покоління. Тому і виникло бажання створити проект, який сформує у підростаючого покоління високу патріотичну свідомість, почуття любові до України, пошани до видатних вітчизняних історичних діячів, готовність до виконання громадянських і конституційних обов'язків.''

Яке дослідження проводили учні? Що і як вони робили?

Як учні використовували інформаційно-комунікаційні технології в дослідницькій роботі над проектом?

Як вчитель використовував інформаційно-комунікаційні технології для зацікавлення учнів до навчання?

Дидактичні матеріали

Методичні матеріали, що використовувались в процесі роботи над проектом

Які результати одержали учні в проекті?

Приклад(и) учнівських робіт

Інтернет-ресурси, які використовувались в процесі роботи над проектом