Відмінності між версіями «Учнівська вікі-стаття Земні переселенці»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Результати дослідження)
(Корисні посилання)
Рядок 47: Рядок 47:
  
 
== Корисні посилання==
 
== Корисні посилання==
 +
 +
[http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BE%D0%BD%D1%8F%D1%87%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0 Сонячна система]
  
 
== Інші документи ==
 
== Інші документи ==

Версія за 19:52, 24 червня 2011


Назва проекту

Планети Сонячної системи

Автори проекту

Гребенюк Юрій Володимирович

Тема дослідження

Якими ресурсами Сонячної системи Людство могло б скористатись?

Питання для дослідження

На яких планетах Сонячної системи могли б з'явитись колоністи?

Гіпотеза дослідження

Ми припускаємо, що найближчим часом Людство почне колонізацію найближчих небесних тіл.

Мета дослідження

Мета нашого дослідження - з'ясувати, які кроки вже є і які будуть зроблені для освоєння планет сонячної системи.

Результати дослідження

Цей рейтинг відбиває перспективність освоєння і колонізації великих і малих планет і їхніх супутників, що обертаються навколо Сонця:

1. Марс. Беззастережний претендент на колонізацію. Розріджена атмосфера, невелика маса планети - зовсім не перешкода для людей з інтелектом. Сухий лід у полярних шапках нескладно розтопити, атмосферу - наситити. У координації роботи колонії допоможе практично повний збіг земних і марсіанських (30 хвилин різниця) діб, розбіжність у яких легко усувається коректуванням календаря.

2. Венера. Сто мільйонів кілометрів від Сонця, маса, діаметр і щільність практично ідентичні земними. Серед істотних перешкод - надщільна атмосфера і температура майже 380 градусів Цельсія. При розумній "переробці" з конфіскацією частини повітряної шапки може вийти досить солідний терраформ.

3. Меркурій. Відстань від Сонця 58 млн. км - майже в три рази менше, ніж від Сонця до Землі. Атмосфера донезмоги розріджена, а середня температура - 330 градусів Цельсія. Можна запропонувати "підземне" освоєння, де пекуче світило не змогло б турбувати багатостраждальних колоністів, що вигрібають з надр важкі дарунки сонця.

4. Місяць. Спочатку цей природний супутник хотіли перетворити в перевалочну станцію для подальшого освоєння Сонячної системи. Потім передумали і вирішили використовувати як розважальний центр космічного туризму. Цілком можливо, що до середини поточного сторіччя на Місяці побудують санаторій "Олігарх"...

5. Супутники планет-гігантів. Таких планет чотири: Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун. Маленька щільність (тіло Сатурна змогло б плавати в океанах Землі), низька температура, величезний діаметр (Юпітер у 12 разів більше Землі), позамежна сила притягання і жахливий атмосферний тиск біля поверхні (якщо ядра гігантів не рідкі, що цілком ймовірно при такій щільності) не дають навіть подумати про колонізацію. Приходиться задовольнятися численними супутниками, на яких можна улаштувати дослідницькі станції.

6. Астероїдне кільце. Це збіговисько малих планет або просто космічного сміття - неоціненний скарб для промисловості і сільського господарства. Дорогоцінні руди й оболонки, що пустують, для космічних ферм розтяглися уздовж навколосонячної орбіти, підставивши блискучі спинки світлу зірки. Якщо удасться цей скарб освоїти, проблема виснаження корисних ресурсів надовго відійде на другий план.

Незважаючи на схований потенціал, останніх п'ять кандидатів мерхнуть перед перспективою в найближчому майбутньому колонізувати Марс. Марс, що надить, червону крапку на темно-синьому небозводі...

Висновки

Корисні посилання

Сонячна система

Інші документи