|
|
(не показано 3 проміжні версії ще одного учасника) |
Рядок 2: |
Рядок 2: |
| | | |
| == Топольник Зоя Михайлівна == | | == Топольник Зоя Михайлівна == |
− | | + | [[Файл:Фото0072.jpg|200px|thumb|left]] |
− | | + | |
− | [[Файл:kkvAw2TP45o.jpg|thumb|left|200px|Топольник Зоя]] | + | |
− | | + | |
| | | |
| =='''Регіон: Голованівський район, Кіровоградська область''' == | | =='''Регіон: Голованівський район, Кіровоградська область''' == |
Рядок 42: |
Рядок 39: |
| [https://docs.google.com/file/d/0B842ziLLr5VFVHNPRkZJZXkyaDg/edit Конспект уроку] | | [https://docs.google.com/file/d/0B842ziLLr5VFVHNPRkZJZXkyaDg/edit Конспект уроку] |
| [https://docs.google.com/document/d/1QSe0nc4Zx7NXav2IK3z1NneQpmblaDVJjfxfsmkNbiA/edit?usp=sharing Конспект уроку] | | [https://docs.google.com/document/d/1QSe0nc4Zx7NXav2IK3z1NneQpmblaDVJjfxfsmkNbiA/edit?usp=sharing Конспект уроку] |
− |
| |
− | =='''Корисні посилання:'''==
| |
− | Урок 12
| |
− |
| |
− | Тема. Що таке графічний редактор Paint? ).
| |
− |
| |
− | Мета. Ознайомити учнів із піктограмою графічного редактора Paint, розміщенням панелі інструментів, інструментом «Олівець». Формувати навички роботи з мишею, вміння використовувати інструмент «Олівець» для створення малюнка. Розвивати логічне мислення, кмітливість, уяву. Виховувати любов до мистецтва та культуру навчальної праці при роботі з комп’ютером.
| |
− |
| |
− | Обладнання. Малюнки, завдання на картках для Розумників і Розумниць.
| |
− |
| |
− | Хід уроку
| |
− |
| |
− | I. Організація класу. Ось і продзвенів дзвінок.
| |
− | Розклади скоріш, дружок,
| |
− | Все охайно, все в рядки –
| |
− | І щоденник для оцінки,
| |
− | Книгу, зошит, олівці,
| |
− | Чи готові до уроку всі?
| |
− |
| |
− | II. Мотивація навчальної діяльності.
| |
− | Ми дуже часто вживаємо слово «мистецтво». Який зміст вкладено в це слово?
| |
− | Мистецтво – це відображення реальної дійсності в художніх образах. До нього належить література, музика, театр, образотворче мистецтво, кіно, цирк і телебачення.
| |
− | Так в образотворчому мистецтві явища навколишнього життя відображаються з допомогою ліній, тональних співвідношень, кольорових поєднань, об’ємних форм і ритмів.
| |
− | Образотворче мистецтво поділяється на окремі види, кожний з яких має специфічну мову. Давайте дізнаємося, який вид образотворчого мистецтва ми сьогодні будемо розглядати.
| |
− | Розставте букви в порядку зростання:
| |
− | А К Г Р І Ф А
| |
− |
| |
− | Так, сьогодні ми в гостях у країни «Графіка». Оскільки у нас урок «Сходинки до інформатики», то малюнки ми будемо виконувати не у альбомі, а на комп’ютері.
| |
− |
| |
− | III. Актуалізація опорних знань.
| |
− | Давайте пригадаємо: Якого кольору країна «Графіка»? Хто мешкає у цій країні? Чим можна виконувати чорно-білі малюнки?
| |
− | Графіка (від давньогрецького «графо» – малюю, пишу). Графічні роботи виконуються олівцем, вуглем, тушшю, пером. Основним матеріалом, на якому виконується твір, є папір.
| |
− | Лінія, штрих і тон є основними вира¬жальними засобами графіки. Уміло використовуючи лінії, штрихи і тони, художники створюють графічний образ.
| |
− | Лінійний малюнок передає лише обрис предметів, однак він може передати й тип характеру, рух. Художник, надаючи лінії незначних коливань, зображуючи її більш тонкою або товстою, створює певний характер лінії. Лінійний малюнок буває, як правило, світлим, легким, узагальненим.
| |
− | Малюнок тоном дозволяє дати більш повну характеристику предмета й середовища. Передати об'ємність форми можна за допомогою штриха, який може бути товстим і тонким, коротким і довгим. Штрихи можуть лягати близько один до одного, створюючи враження плями, наноситися як вертикально, так і горизонтально. Перехресне штрихування допоможе зобразити глибокі тіні.
| |
− | Але існують в житті явища і предмети, які потребують інших спеціальних засобів вираження. Крапки, наприклад, чудово передають деякі ніжні прозорі поверхні. (Вчитель під час пояснення демонструє репродукції, дитячі малюнки.)
| |
− |
| |
− | IV. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу.
| |
− | Ознайомлення з програмою Paint та її піктограмою. Запуск графічного редактора Paint.
| |
− | Оскільки малюнки ми будемо виконувати на комп’ютері, то давайте познайомимося із відповідною програмою. Англійське слово paint означає «писати фарбами». Саме таку назву має програма, з якою ми будемо працювати.
| |
− | Піктограма цієї програми знаходиться на робочому столі комп’ютера. Вона має вигляд стаканчика, в якому поміщено різноманітні пензлики та олівці.
| |
− | Щоб запустити програму Рaint, потрібно клацнути двічі лівою кнопкою мишки по цій піктограмі.
| |
− | Ознайомлення з панеллю інструментів та інструментом «Олівець».
| |
− | У вікні програми Рaint ви бачите білий аркуш – це полотно. Саме на ньому ви будете створювати малюнок.
| |
− | А ліворуч знаходяться інструменти, якими будемо користуватися під час малювання на комп’ютері. Цей набір кнопок називається панеллю інструментів. Сьогодні ми ознайомимось одним із інструментів, з яким ви дізнаєтеся, відгадавши загадку:
| |
− | Всяк школяр його шанує,
| |
− | Бо він пише, ще й малює.
| |
− | Хто ж цей славний молодець?
| |
− | Це звичайно, … (Олівець)
| |
− | Малюючи в альбомі ви олівець тримаєте легенько, ледь торкаючись паперу, намічаючи лініями головне, а потім вносимо доповнення у малюнок більш чіткими лініями, збагачуючи його деталями.
| |
− | Щоб створити зображення на полотні комп’ютера, потрібно:
| |
− | обрати інструмент «Олівець»;
| |
− | перенести його на полотно і зупинитись там, де збираєшся малювати;
| |
− | пересувати мишку при натиснутій лівій кнопці.
| |
− | Демонстрація вчителем роботи в графічному редакторі Paint.
| |
− | Гра «Істинне-хибне» про правила техніки безпеки під час роботи з комп’ютером. (Якщо твердження істинне діти говорять «Тік-так і тільки так», якщо хибне – «Тік-так, це не так»)
| |
− | ? Відстань від екрана до очей повинна бути не менше 50 см.
| |
− | ? Працюючи за комп’ютером не можна їсти.
| |
− | ? При роботі за комп’ютером руки завжди повинні бути брудними і мокрими.
| |
− | ? Сидіти потрібно так, щоб спина була рівною, лікті – на столі.
| |
− | ? При роботі за комп’ютером не можна торкатися шнурів, роз’ємів та розеток.
| |
− | Робота з комп’ютером.
| |
− | Завдання. Намалюйте, не відпускаючи ліву кнопку мишки, лінію, що звиваючись і переплітаючись, утворювала б візерунок. Вільний простір заповніть крапками, штрихами.
| |
− | Учитель індивідуально консультує учнів, стимулює їхню творчу активність.
| |
− | Демонстрація творчих робіт учнів.
| |
− |
| |
− | V. Гімнастика для очей.
| |
− |
| |
− | VI. Розв’язування завдань для Розумників і Розумниць.
| |
− | В гостях у Розмалюйка. Домалюй малюнок за початком.
| |
− | [http://clip2net.com/s/5GVoPf]
| |
− |
| |
− | Задачі для допитливих.
| |
− | 1. Висота будинку 12 м, а тополі 10 м. На скільки метрів потрібно підрости тополі, щоб вона була вищою за будинок на 3 метри?
| |
− | 2. Двоє рибалок після риболовлі обмінялися повідомленнями про свій улов. Перший сказав, що до п'яти двох не добрав, а другий заявив, що в нього п'ять та дві. Скільки вони піймали рибок разом?
| |
− | Сторінка ерудита. Слово «олівець» - чужинець. Пов’язане зі словом «олово». Писали спочатку на пергаменті олов’яними паличками. Потім у XVI ст.. в Англії знайшли графіт. Ним пишемо і понині, тільки поміщений він у дерев’яну оправу. Отже, для виготовлення олівця застосовують і деревину. Олівці потрібно берегти від ударів, бо від ударів кришиться графіт.
| |
− |
| |
− | VII. Підсумок уроку.
| |
− | Що ми здобули на уроці? Що нового дізнались? Яке завдання було найцікавішим?
| |
Піддослідні давали суб'єктивну оцінку звуку - від приємного плескоту води до жахливого скрипу металу по склу.
Це і дозволило дослідникам пошукати прояви, характерні для приємних або неприємних звуків.
До найчарівніших звуків відносяться:
Впевнена, що вчителями не стають, ними народжуються. Хоча, звичайно, вчитель – це не тільки Божий дар, а й дуже відповідальна та наполеглива праця і серце, віддане дітям.
Щоденне спілкування з дітьми дає мені силу, радість життя, надію на те, що і я буду чимось корисна для України. Почуваюся щасливою, коли в дитини загоряються цікавістю оченята, коли я бачу, що в дитячій голівці народжується ідея, коли дитина з радістю поспішає вранці до школи.
Увесь час пам’ятаю, що повинна бути для учнів зразком у всьому, тому постійно тримаю руку на пульсі сучасності.