Відмінності між версіями «Користувач:Ladgalina»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
 
(не показані 62 проміжні версії цього учасника)
Рядок 1: Рядок 1:
 +
[[файл:Sj.jpg|300 px|thumb|left|Ладижинська ЗОШ І-ІІІ ступенів]]
 +
 +
[[файл:Jh.jpg|300 px|thumb|right|Зубрицька Г.М.]]
 +
 +
 +
 +
 +
 +
 
===Повна назва навчального закладу===
 
===Повна назва навчального закладу===
 +
<center>
 
'''Ладижинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Уманської районної ради Черкаської області'''
 
'''Ладижинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Уманської районної ради Черкаської області'''
 +
</center>
  
 
===Про школу===
 
===Про школу===
З давніх давен, з часів Київської Русі при монастирях, церквах відкривалися школи, бібліотеки, архіви. В селі Ладижинка, відповідно до архівних даних, перша церква побудована в 1738 році. При церкві була школа – це була велика селянська хата під соломою, в якій навчалися діти селян. В церкві Різдва Пресвятої Богородиці правив священник Тимофій Соколовський. В школі була одна велика кімната в якій в три ряди стояли саморобні парти, за якими на дерев’яних лавках сиділи учні.
+
Найменування -  Ладижинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Уманської районної Ради Черкаської області
Дітей в школі навчав священник, він вчив письма, арифметики, читання, він же викладав і Закон Божий. Коли учні не вивчали уроків, або не знали Закону Божого, їх били, смикали за вуха, коси, ставили в куток на коліна. Діти в основному ходили в школу до морозів, взуття і одягу щоб навчатися не було. Рідко хто мав можливість навчатися в зимовий період. Основними підручниками, за якими навчались учні в школі, були Часослов, Псалтир, "Буквар" та "Граматика". Так здобувалась початкова освіта. Кращі учні, якщо в батьків була можливість, могли навчатися в училищі м. Умані чи в інших містах України. Але дальше навчання для дітей селян і ремісників було нездійсненне. Це були роки коли польські пани все більше і більше закріплювалися на українських землях. Все польське – і освіта, і культура насаджувалися поляками, на українські землі наступає Уніатська церква. Змінюється стан освіти церковного управління.
+
 
В 1768 році Ладижинська церква була приєднана до Унії. Ішли роки, старе приміщення церкви не ремонтувалося, священники мінялися один за одним, школа постаріла. Перед громадою села постало питання будівництва нової церкви.
+
Місце знаходження  - вул. Леніна, 20, с. Ладижинка, Уманський район, Черкаська область
В 1863 році в Ладижинці була побудована нова церква з дерева, яка мала назву Різдва Пресвятої Богородиці та будинок священника. Ним був Радкевич Микола Володимирович, 35-ти років. Заробіток його становив 300 карбованців. В церкві працював псаломщик – Андрій Кирилович Остапчук. Іще при церкві була проскурниця – це Анна Олександрівна Карвовська, яка отримувала заробітну плату 16 карбованців, церква мала свою землю – 53 десятини в 5 кусках.
+
 
Прибуток церкви становив 300 крб. Біля церкви були ще підсобні приміщення, дуже старі. І тут же Існувала відкрита в 60-х роках церковно-парафіальна школа з одним учителем Л. Куницьким, де навчалося 30 хлопчиків і 10 дівчаток. Для значної частини дітей навчання в школі лишалось недоступним.
+
Тип закладу -   загальноосвітній
В 1900 році була це тільки початкова трирічна школа з одним учителем. В 1909 році повітове земство розпочало будівництво п’ятирічної школи, яка розміщувалась у двох приміщеннях. Будівництво завершилося в 1912 році, в школі почали навчатись 143 учні, з них 40 дівчаток. Поза школою залишилося більше половини дітей віком 8-11 років. У школі працювало 4 учителі. Незадовго до першої світової війни в тодішньому містечку було відкрито двокласне земське приходське училище з п’ятирічним строком навчання.
+
 
В 1920 році в селі почала працювати єдина трудова школа з наступним переростанням її в семирічну. Всіх дітей 8-15 річного віку було охоплено навчанням в школі. В 1935 році школа стала середньою, а в І937 році відбувся перший випуск середньої школи, директором школи був на той час Семко Петро Борисович. З 1937 року при школі почали працювати класи для робітничої молоді.
+
Тип місцевості  - сільська
В 1938-1939 роках середню школу закінчило 48 учнів, а в школі працює 37 учителів. В 1939—1941 роках директором школи працює Н.І. Нецільченко. Мирну працю селян було перервано війною, навчання припинилось, а приміщення передано під конюшню... В червні-липні 1941 року всі учителі-чоловіки пішли на фронт, серед них і Поляков Ілларіон Олександрович. З наших сільських учителів залишилась Миронюк Анна Трохимівна, решта, з початком війни та наближенням німецьких військ виїхали в евакуацію.
+
В роки тимчасової окупації школа була перетворена в конюшню та в жандармське відділення окупантів. Навчання було припинено, хоч і була спроба відновити його. З визволенням села в березні місяці 1944 року до підготовки роботи школи взялися жителі села. З перших днів вільного життя розпочалась підготовка до навчання дітей. З 225 стандартних парт уціліли лише 3. Учнів садили на знесені столики, лави, стільці. Відновлює роботу школа, яку очолює директор Євдокія Якимівна Власюк, завуч – Єфросинія Яківна Богачук. Учителі Г.М. Пшенишнюк, М.І. Мельник, Г.І. Сорочинська разом з учнями впорядкували шкільну садибу, замість вирубаних гітлерівцями фруктових дерев посадили молодий садок. Директор школи Оліхвіров П. В., учителька Миронюк Анна Трохимівна організували прибирання території та шкільного приміщення.
+
Першого квітня 1944 року знову пролунав шкільний дзвінок, який мовчав три роки. Почали прибувати нові учителі: Мазур Іван Парфеньович, Усманова Галина Федорівна, Макуха Анна Олексіївна, Фурсова Надія Василівна, Танасійчук Ганна Нестерівна, Пшенишнюк Лідія Якимівна, Шевчук Галина Микитівна. Навчальний процес налагоджувався добре, складністю стало те, що в класах навчалися учні різного віку. Переростків було багато, але вони стали старанними учнями. В 1950-1955 роках директором школи призначено Ейсинт Ганну Віссаріонівну. Вона була енергійною людиною і хоч з кадрами було складно, добивалася, щоб дітей навчали кваліфіковані учителі. В школу прибули молоді спеціалісти: Гринюк Меланія Микитівна, Костенко Діна Іванівна, Мельник Микола Іванович, Кулініч Раїса Миколаївна, Галак Іван Якович, Букач Агропіна Данилівна.
+
З 1955 по 1957 рік директором школи працював Хвиль Василь Кирилович. Це був прекрасний учитель математики вимогливий директор. Педагогічний колектив стає одним з найкращих в районі. На базі школи проводилися робочі семінари, практичні навчання директорів шкіл, заступників. З 1957 по 1979 рік директром школи був Громов Сергій Григорович, за ним Крячок Михайло Васильович, Дяченко Ольга Оверківна, Склярук Петро Іванович. Кожний з них багато зробив для організації педагогічного процесу, навчанню, вихованню учнів. Лише з 1952 року по 1977 рік школа випустила 1546 юнаків і дівчат. З роками школа поповнилася новими, молодими кадрами. Це Мельник Сусана Володимирівна, Попенко Петро Евсеєвич, Мусатенко Олена Василівна, Пшенишнюк Галина Микитівна, Школенко Софія Іванівна, Богачук Ефросинія Якимівна, Сторчова Валентина Василівна, Темченко Варвара Прокопівна, Кулініч Анатолій Панасович, Доніч Марія Йосипівна, Мельниченко Людмила Данилівна, Пшенишнюк Фріда Михайлівна, Цюпа Неоніла Миколаївна, Мельниченко Віталій Дмитрович, Войтенко Раїса Іванівна, Листопад Ганна Ісаківна, Літовець Марія Онуфріївна, Склярук Олена Леонтіївна, Хвиль Олександр Васильович, який попрацювавши, згодом був переведений в Рижавську середню школу, де і нині працює директором. Шабалін Василь Григорович, Харченко Віталій Григорович, Грачова Ганна Андріївна, СІсецька Любов Григорівна, Цоколенко Олена Василівна, Шабаліна Світлана Олексіївна, Гіляс Наталія Іванівна, Савін Олег Федорович, Гура Людмила Михайлівна, Коваль Ніна Каленівна, Лобенко Тамара Олександрівна, Мельник Микола Дмитрович. Всі вчителі повністю віддавалися роботі, хоч складнощів було багато, і основна з них – двозмінна робота, переповнені класи. Постає питання будівництва нової школи. І дуже багато прийшлося боротися за нову школу її директору Громову Сергію Григоровичу. Але в нього були добрі спільники. Це голова колгоспу Імені Пархоменка Гурбич В.Т. І 1 вересня 1978 року відбулося відкриття нового приміщення школи. Це було велике свято. І не лише для учнів, їх батьків, але й для всього села. Відбулась урочиста лінійка, де присутніх вітали голова сільської ради Власюк Леонід Степанович, голова колгоспу імені Пархоменка Лимарченко Олексій Васильович, голова райвиконкому Лепетенко Василь Терентійович. Гарні, світлі кабінети обладнані новими меблями, навчальний процес став проходити в одну зміну. Вдячність колгоспникам, правлінню колгоспу, голові колгоспу, які побудували та обладнували школу – безмежна. Їх імена: Гурбич Володимир Трифонович, Платмір Панас Григорович, Лимарченко Олексій Васильович. І особлива вдячність будівельникам Ладижинського "Міжколгоспбуду", майстрам, прорабам та їх керівнику Литвиненку Миколі Яковичу.
+
В 1980 році директором школи стає Заріцький Андрій Сільвестрович, який через кілька місяців передає школу Людмилі Данилівній Мельниченко. В цей період в школу приходять нові учителі це: Гуцал Валентина Мусіївна, Гончар Тетяна Тимофіївна, Гандзюк Валентина Іванівна, Дученко Світлана Григорівна, Баскакова Тетяна Веніамінівна, Ефіменко Ніна Сергіївна, Ратушний Ві¬ктор Петрович, Миронюк Валентин Володимирович, Миронюк Людмила Авксентіївна, Танасійчук Олег Антонович, Мельниченко Тетяна Іванівна, Зброй Рузана Дмитрівна, Терехова Наталія Іванівна, Ліповеька Світлана Архипівна, Миколайчук Інна Дмитрівна, Маковійчук Петро Володимирович, Шабаліна Лариса Василівна, Качур Валентина Петрівна, Грабчак Інна Юріївна, Миколайчук Юрій Андрійович, Медведчук Оксана Валеріївна. На протязі 18-ти років директором школи працювала Мельниченко Людмила Данилівна. Школа стає методичним центром Уманського району. В школі здобувають знання учні з сіл Городниця, Фурманка, Шарино, Ятранівка, їх навчають 42 учителі. Серед них 3 учителі із педагогічним званням вчитель-методист, 7- «Старший учитель», учителів вищої кваліфікаційної категорії - 4, першої категорії-23, другої категорії-5. В школі функціонує 7 груп продовженого дня.
+
В 1986 році школа обладнана першим в області, серед середніх шкіл, комп’ютерним кабінетом за рахунок Міністерства освіти і науки України. Не відмовлявся від допомоги школі голова колгоспу Лимарченко Олексій Васильович в питаннях обладнання приміщення, харчування дітей. Учні в свою чергу щоліта працюють на колгоспних полях, фермах. Правління колгоспу посилає випускників школи на навчання в вищі та середні навчальні заклади. В школі працюють гуртки: радіо-технічний, який веде Шабалін В.Г., фізкультурний - Танасійчук О.А., члени яких часто є учасниками обласних змагань. З 1958 року 126 випускників нагороджені золотими І срібними медалями. Випускниками школи були:
+
Кравець Володимир Олексійович - міністр закордонних справ України;
+
Безклубенко Сергій Данилович - міністр культури України, доктор філософських наук;
+
Мертенс Володимир Петрович - доктор економічних наук; - Клочай Іван Федорович - доктор технічних наук;
+
Фаренюк Сергій Якович - доктор юридичних наук;
+
Лещенко Л. О. - кандидат історичних наук;
+
Василенко К.Т. – директор Київського науково – дослідного господарства Українського інституту садівництва;
+
Довгань С.Г. – начальник Всесоюзного промислового комплексу заводфермаш;
+
Яцюта Г.Я. – заслужена вчителька УРСР;
+
Кот О.Я. – доктор технічних наук, професор;
+
Баренбойм О.М. – доктор медичних наук, професор;
+
Семко П.Б. – редактор журналу «Українська мова в школі»;
+
Мусатенко В.О. – начальник Черкаського обласного управління сільського господарства;
+
Лєбєдєва Г.І. – нагороджена значком «Відмінник народної освіти»;
+
Фіщенко С.П. – головний інженер шахти «Краснолиманська», кавалер 3-х орденів «Шахтарської слави», лауреат Державної премії;
+
Олійниченко Д.І. – партизанка Великої Вітчизняної війни;
+
Листопад К.Д. – партизанка Великої Вітчизняної війни;
+
Вчителька школи Букач А.Д. в 1954 році нагороджена Орденом Леніна.
+
Та багато інших видатних людей, якими пишається школа, рідне село. Сьогодні, коли в ході деідеологізації діяльності школи руйнуються застарілі стереотипи виховної роботи, подекуди виникає педагогічний вакуум, зокрема у позашкі¬льній роботі. Одні вчителі зітхають за піонерською та комсомольською організаціями в школі, інші в пошуку май¬же ідентичних замінників їм, але з іншими назвами. Треті вважають, що головне в школі не позакласна робота, а передача учням знань. Педагогічний колектив школи переорієнтував свою діяльність від педагогіки заходів до педагогіки особистої спрямованості виховання. В школі організовано добре продуману діяльність спілки дитячих та юнацьких організацій, через які реалізують виховну роботу серед учнів. Позакласна робота учнів школи організована так, що вони постійно невимушено стикаються з народною мудрістю і бачать, що їх наставники також звіряють свої вчинки з критеріями загальнолюдських цінностей і не байдужі до історії і звичаїв свого народу. Шануй рід і народ, знай історію свого села, історію України. Заступником директора школи з виховної роботи працює Шабаліна Лариса Василівна. Вона обдарована людина, і професію учителя вибрала до душі, адже і батько, і мати – учителі. Вона гарно малює, співає, грає на музичних інструментах, багато років працювала в дитячій музичній школі. А ще Лариса Василівна багато років пише вірші, статті в газети на педагогічну тематику. Її вірші постійно друкуються в газеті «Уманська зоря» "Педагогічному Віснику", нещодавно вийшла перша збірка віршів «Пробудження». Педагогічний колектив школи забезпечує високий науковий і методичний рівень викладання, добиваючись міцних знань учнів. В школі працюють вчителі методисти Просянюк Л.Д., Мельник Т.О., Миронюк Л.А., Маковійчук П.В., Шабаліна Л.В. Такі звання мали Шабалін В.Г. Галяс Н.І., але на жаль їх сьогодні немає з нами. Галяс Н.І. була нагороджена Орденом Слави ІІІст. Педагогічне звання «Старший учитель» мають: Сісецька Л.Г., Ратушний В.П., Гура Л.М., Лобенко Т.О., Гончар Т.Т. Вищу кваліфікаційну категорію мають учителі Миронюк Л.А., Сісецька Л.Г., Шабаліна Л.В., Шабаліна С.О., Просянюк Л.Д., Мельник Т.О., Єфіменко Н.С., Гончар Т.Т. В період з 1998 року до 2003 року директорами школи були: Зброй Р.Д., Ратушний В.П., Медведчук О.В. Кожний з них вніс свій вклад в навчально - виховний процес, зміцнення матеріально-технічної бази школи.
+
З 2003 року директором школи працює Миронюк Л.А. На її долю, як і на долю попередників, випали складні роки. В зв’язку з реформами, які полонили нашу країну у всіх сферах, все менше уваги приділяється освіті, як у фінансуванні, так і в матеріальному забезпеченні. Від цього плинність кадрів: директорів, педагогів. Останніх два роки, зрозумівши, що освіта є основою життєдіяльності держави відбулися певні зрушення. Певну допомогу школі надає ЗАТ "Укрзерноімпекс", це форма для учнів перших класів, дитячі подарунки на новий рік для учнів І-ІУ класів, виділення автотранспорту для перевезення учнів на змагання, перевезення топлива, столярні роботи, закупівля комп'ютера, спорт інвентаря. Не стоять осторонь від питань шкали директор ВАТ РТП Хількевич Л.Л. директор цегельного заводу Цоколенко В.Д. Виконком Ладижинської сільської ради по можливості йде назустріч школі, так в 2002 році виділено для потреб школи 2 тисячі гривень, в 2006 році 5 тисяч гривень. А для ремонту котелень, системи опалення відділ культури при Уманській райдержадміністрації виділив 100 тисяч грн. І як хочеться надіятись, що це лише початок, що освіта в Україні буде на першому місці, адже з неї починається подальший розвиток держави у всіх її сферах діяльності. Школа сьогодні живе, працює, навчає, виховує бо пра¬цюють в ній люди, які люблять працювати з дітьми, в яких високе покликання бути ПЕДАГОГОМ. Серед вчительського колективу випускники Ладижиноької середньої школи, різних років випуску, які працюють, або працювали в рідній школі. Хочеться назвати їх всіх: це
+
Цюпа Неоніла Миколаївна,
+
Хвиль Олександр Васильович,
+
Мельник Тамара Олексіївна,
+
Грачова Ганна Андріївна,
+
Зубрицька Галина Михайлівна,
+
Шабаліна Світлана Олексіївна,
+
Коваль Ніна Каленівна,
+
Гуцал Валентина Мусіївна,
+
Вареник Володимир Володимирович,
+
Гончар Тетяна Тимофіївка,
+
Єфіменко Ніна Сергіївна,
+
Ратушний Віктор Петрович,
+
Миронюк Валентин Володимирович,
+
Калюжний Ігор Борисович,
+
Танасійчук Олег Антоонович,
+
Мельниченко Тетяна Іванівна,
+
Терехова Наталія Іванівна,
+
Дученко Анатолій Володимирович.
+
Особливе значення педагогічний колектив Ладижинської середньої школи надає вихованню інтересу й учнів до екологічної освіти. А тому вся навчальна, виховна і позакласна робота має еколого—натуралістичну спрямованість. Знайомство з природою рідного краю, з його минулим і сьогоденням — це джерело любові до України. Під час навчання і виховання учнів ми намагаємось поглибити це джерело.
+
Запрошуємо на персональний сайт Ладижинської ЗОШ І-ІІІ ступенів, де ви зможете познайомитись з новинами нашого закладу, з учителями школи і отримати багато цікавої інформації.
+
[ред.]Інформація про школу та педагогічний колектив
+
  
</center>
 
Найменування - Ладижинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Уманської районної ради Черкаської області
 
Місце знаходження - вул. Леніна, 20, с. Ладижинка, Уманський район, Черкаська область
 
Тип закладу - загальноосвітній
 
Тип місцевості - сільська
 
 
Форма власності – комунальна
 
Форма власності – комунальна
Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи - серія АОО № 156637
+
 
Ідентифікаційний код юридичної особи - 24352264
+
Час забудови - 1 вересня 1978 року
Свідоцтво про атестацію - серія АЗ № 005731, дата видачі – 17.90.2009, строк дії - 21.08.2019
+
 
Час забудови - 1 вересня 1978 року
+
Кількість поверхів у будівлі   - 4
Кількість поверхів у будівлі - 4
+
 
Опалення - центральне
+
Опалення - центральне
Школа працює за кабінетною системою, діє 32 кабінети.
+
 
Працює кабінет інформатики, де встановлена 2 комп’ютерні класи, підключено до мережі Інтернет. Учителем інформатики, Зубрицькою Галиною Михайлівною створений сайт школи і дана сторінка.
+
Школа працює за кабінетною системою, діє 32 кабінети
Відомості про директора школи - Миронюк Людмила Авксентіївна
+
 
                                                        Рік народження – 31 січня 1958 року
+
Працює кабінет інформатики, де встановлено 2 комп’ютерні класи, підключено до мережі Інтернет.  
                                                        Освіта  - вища, Уманський державний педінститут, 1979
+
 
                                                        Фах – педагогіка та методика початкової освіти
+
Запрошую на [https://sites.google.com/site/ladizinskazosi/home персональний веб-сайт Ладижинської ЗОШ І-ІІІ ступенів], де ви зможете познайомитись з новинами нашого закладу, з учителями школи і отримати багато цікавої інформації.
                                                        Педагогічний стаж  -  31 рік
+
                                                        Категорія  -  вища,  звання  -  вчитель-методист
+
                                                        На посаді директора  - з 1 вересня 2003 року
+
Відомості про заступника директора школи з навчально-виховної роботи -
+
                                                        Кочмар Надія Григорівна
+
                                                        Рік народження – 22 жовтня 1957 року
+
                                                        Освіта  - вища, Уманський державний педінститут, 1979
+
                                                        Фах – фізика та математика
+
                                                        Педагогічний стаж  -  31 рік
+
                                                        Категорія  -  перша
+
                                                        На посаді заступника директора  - з 1 вересня 2004 року
+
Відомості про заступника директора школи з виховної роботи -
+
                                                        Шабаліна Лариса Василівна
+
                                                        Рік народження – 9 жовтня 1968 року
+
                                                        Освіта  - вища, Уманський державний педінститут,
+
                                                        Фах – українська мова та література, педагогіка
+
                                                        та методика початкової освіти
+
                                                        Педагогічний стаж  -  27 років
+
                                                        Категорія  -    вища,  звання  -  вчитель-методист
+
                                                        На посаді заступника директора  - з 1 вересня 2004 року
+
Практичний психолог - Мусатенко Ніна Валентинівна, спеціаліст вищої категорії Соціальний педагог - Маковійчук Петро Володимирович, спеціаліст першої категорії Педагог-організатор - Коваль Ніна Каленівна, спеціаліст першої категорії
+
В школі працює 28 основних працівників та 1 сумісник (логопед). Із них мають кваліфікації: • «спеціаліст» - 1 • «спеціаліст ІІ категорії» - 2 • «спеціаліст І категорії» - 13 • «спеціаліст вищої категорії» - 11 Присвоєно педагогічні звання: • «старший учитель» - 5 осіб; • «учитель-методист» - 5 осіб. Одинадцять педагогів школи мають понад 30 років педагогічного стажу, понад 20 років – 10, понад 10 – 5, 2 – до 5 років. Школа розпочала роботу над вивченням проблемного питання: «Впровадження інноваційних технологій в навчально-виховний процес». Для глибшого вивчення інноваційних технологій в школі діють курси за програмою "Рівний - рівному" під керівництвом практичного психолога Н. В. Мусатенко; «Школа проти СНІДу» - керівник Мельник Т. О., учитель біології; «Основи Web-дизайну» - керівник Зубрицька Г. М., учитель інформатики. У картотеку передового досвіду занесені імена: • Петра Володимировича Маковійчука - "Методичні рекомендації щодо музично-естетичного виховання" • Мусатенко Ніни Валентинівни – «Інтерактивні форми роботи шкільного психолога» • Ратушний Віктор Петрович – «Використання сучасних методів навчання на уроках технічної праці та креслення» • Козієнко Тамара Анатоліївна – «Нові підходи до викладання математики» Зубрицький Р. П. та Зубрицька Г. М. взяли участь в аукціоні педагогічних ідей. Головне в роботі вчителя - кінцевий результат. Результати навчальної роботи за 2009-2010 н. р. в цілому по школі: із 209 учнів, крім 1 та 2 класу мають: • високий рівень навчальних досягнень – 12 • достатній – 95 • середній- 87 • початковий - 15 Порівнюючи результати попереднього навчального року збільшилась кількості дітей, які мають високий і достатній рівень навчальних досягнень на 9% та зменшення кількості учнів на 10%, які мають середній рівень навчальних досягнень і на 40%- початковий рівень навчальних досягнень. “За особливі досягнення у вивченні окремих предметів” нагороджено Похвальною грамотою 10 випускників школи. З метою підвищення фахової майстерності вчителів школи в методичному кабінеті узагальнені навчально-методичні матеріали, вівся облік літератури. Вивчено і узагальнено систему роботи учителя математики Козієнко Т. А., Мельник Т. О. – учителя біології. Під керівництвом директора школи розроблено і випущено збірки «Ладижинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів», «З історії освіти села Ладижинка», «Із життя дитячого колективу «Криниченьки» Своїми здобутками та досягненнями вчителі школи Зубрицька Г. М., Зубрицький Р. П., Мусатенко Н. В., Маковійчук П. В., Миронюк Л. А.., Шабаліна Л. В. діляться на сторінках фахових видань, на шкільному сайті в Інтернеті та газетах. . Здійснено 8 виступів по місцевому радіо. В основу виховної роботи в школі покладено програму-орієнтир "Сім криниць людяності". Мета її - виховувати в учнів почуття громадської та національної гідності, самосвідомості, любові до рідного краю, до своєї родини, поваги до законів та народних традицій, звичаїв. Одним із напрямків навчально-виховної діяльності педколективу є робота з обдарованою молоддю, яка систематично здійснюється через додаткові години на підсилення програми з математики, фізики, історії, зарубіжної літератури, української мови, основ комп'ютерної грамотності, роботу шкільних гуртків та гуртків від ЦДЮТ. Результати роботи підтверджуються участю учнів у районних, обласних, республіканських змаганнях, конкурсах, олімпіадах. В районних предметних олімпіадах взяло участь близько 35 учнів нашої школи, 9 - стали призерами. 3 учнів взяли участь в обласній олімпіаді з української мови, фізики, історії . За активну участь у житті школи, а саме: у проведенні предметних олімпіад, представленні школи на районних змаганнях, конкурсах нагороджено грамотами учнів: - Курбалу Яну Сергіївну – ученицю 9 класу за зайняте І місце в районному етапі Х Міжнародного конкурсу знавців рідної мови імені П.Яцика, за показані добрі знання в Міжнародному конкурсі «Левеня» з фізики; - Мельничук Вікторію Олександрівну – ученицю 10 класу за зайняте ІІІ місце в районному етапі Х Міжнародного конкурсу знавців рідної мови імені П.Яцика, за зайняте ІІ місце в районному етапі Всеукраїнської олімпіади з математики; - Зубрицьку Рузану Романівну – ученицю 8 класу зайняте ІІ місце в районному етапі Х Міжнародного конкурсу знавців рідної мови імені П.Яцика, за зайняте ІІ місце в районному етапі Всеукраїнської олімпіади з математики; за показані відмінні знання в Міжнародному конкурсі «Левеня» з фізики та «Кенгуру» з математики, за ІІ місце в конкурсі «Обдарованість – 2010» в номінації «Поетичний олімп»; за азйняте ІІ місце в інтернет-олімпіаді з біології. - Зубрицьку Дарину Романівну – учениця 7 класу за показані відмінні знання в Міжнародному конкурсі «Левеня» з фізики та «Кенгуру» з математики; - Федорову Ольгу Миколаївну – ученицю 10 класу за активну участь у конкурсі віршів «Світ моїх прав» та зайняте ІІ місце в районному турі; - Цапка Романа Олександровича за зайняте І місце в районному етапі Всеукраїнської олімпіади з історії; - Грачову Тетяну Григорівну за зайняте ІІ місце в районному етапі Всеукраїнської олімпіади з фізики; - Печеного Ярослава Юрійовича за зайняте ІІ місце в районному етапі Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання, за зайняте І місце в обласному етапі «Грайлива веселка»; - Білан Анастасію Анатоліївну за зайняте ІІІ місце в районному етапі МАН з фізики; за зайняте І місце в конкурсі «Обдарованість 2010» в номінації «Весела палітра»; - Кривошею Вікторію Олександрівну за зайняте ІІІ місце в районному етапі В МАН з фізики; - Медведюк Ганну Юріївну нагороджено дипломом лауреата Черкаського обласного туру Всеукраїнського конкурсу – фестивалю «Таланти багатодітної родини»; - Ромасевич Яну Юріївну нагороджено дипломом лауреата Черкаського обласного туру Всеукраїнського конкурсу «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу».
+
На базі школи працювало 15 предметних гуртків, в яких задіяно 203 учнів, що становить 84%, 76 дітей займалися у музичній школі , в гуртках ЦДЮТ - 22, Ладижинському БК - 45, 2 учні відвідували тренування в спортивному клубі «Іллічівець» м. Умань, 3 учениці - член клубу "Сапфір".
+
Діти, котрі відвідують нашу школу є самими звичайними. Але праця багатьох педагогів, за підтримки батьків, приносить гарні плоди. Працюючи над районною Програмою роботи з обдарованою молоддю на 2006 - 2010 роки учні та вчителі Ладижинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів виконали таку роботу: поновлено банк даних «Обдарованість», школярі брали участь в районних, обласних, республіканських конкурсах , фестивалях, змаганнях.
+
Учні 11 класу Білан Анастасія та Кривошея Вікторія взяли участь роботі Малої академії наук (теоретична фізика), де посіли на районному рівні ІІІ місце.
+
Семеро учнів школи взяли участь у Всеукраїнському конкурсі «Кенгуру». Результати їх роботи: 3 учнів показали відмінні результати, 4 – добрі. З відмінними успіхами пройшли аналогічний конкурс «Левеня» 3 учнів школи. Керівниками є вчителі – Козієнко Т. А., Гончар Т. Т., Миронюк Л. А., Качмар Н. Г., Зубрицький Р.П.
+
Протягом року дитячі вірші, дописи та малюнки продовжували з'являтись на сторінках газет «Уманська зоря», «Іллічівець». «Новачок», «Порадниця». Серед найактивніших дописувачів - Зубрицька Рузана – 8 кл. та Зубрицька Дарина – 7 кл., Курбала Яна – 9-А кл.
+
В школі постійно діяла виставка малюнків "Світ очима дітей", виставка юних умільців в кабінеті образотворчого мистецтва. Учні брали участь у концертах в сільському БК, регулярно виступали на заходах районного рівня.
+
Цікаво і змістовно впродовж 8 років проходять заняття гуртка “Літературне кафе” (на громадських засадах), керівник Сісецька Л. Г.
+
На підставі проведених психологом тестувань, анкет, з урахуванням здібностей та інтересів дітей, побажань батьків, враховуючи матеріально-технічну базу школи і можливості педколективу на збільшення обсягу часу предметів інваріантної складової, факультативів, курсів за вибором її варіативної складової додається в навчальний план 44,5 годин, поглиблено вивчається біологія в 9 класі, математика – в 8 класі.
+
Основне завдання педколектив Ладижинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів вбачає в якісній підготовці майбутніх випускників і наданні можливості реалізації творчих здібностей і задатків кожного учня. Профільність навчання у старшій школі -це один із шляхів, який має забезпечити соціальний захист молодої людини. Для старшокласників взято технологічний напрямок, котрий здійснюється на базі Рижавського МНВК. Протягом навчального року основна увага була приділена роботі по попередженню правопорушень та фізичному вихованню школярів. Були проведені конкурси на кращу організацію правової освіти та виховання серед класних колективів школи, учні взяли участь у двох районних конкурсах творів на правову тематику. В школі проходили акції "Антинаркотик", "Фізичне виховання - здорв'я нації'", "Суд над цигаркою", "Обери життя" участь у яких взяли учні, вчителі, представники служби у справах молоді (Роднікова Л.В., Шнира Л.С.), місцеві лікарі, працівники районної лікарні (Басихін М. М.-лікар - нарколог), дільничі інспектори - Лимарченко О. О. та оперуповноважений КМСН Востров Р.В. Юні літератори та правознавці взяли участь у районних конкурсах: "Крок до права", "Я громадянин нової Європи" під керівництвом учителів Сісецької Л.Г., Савіна О. Ф., Шабаліної Л. В., у Всеукраїнському науково-творчому конкурсі "Доля громадян України, постраждалих від нацистських переслідувань", Всеукраїнських конкурсах учнівської творчості "Ідея соборності України", "Творчість Шевченка", "Народ, суспільство, держава, родина. Минуле і сучасне" . Шкільною радою по профілактиці правопорушень сплановано проводилась робота по попередженню пропусків занять, злочинів, порушення режиму роботи і статуту школи. Було розроблено правила поведінки учнів у школі, систематично контролювались спізнення. Всі питання шкільного життя висвітлювались на сторінках газети "Шкільний вісник". Активно працювала із радою школи адміністративна комісія, яка діє при Ладижинській сільській раді. Шкільною радою по профілактиці правопорушень розроблено заходи для групи учнів з проявами шкільної дезадаптації.
+
  
 
===Адреса школи===
 
===Адреса школи===
Рядок 113: Рядок 42:
 
Уманський р-н
 
Уманський р-н
 
Черкаська обл.
 
Черкаська обл.
 +
  
 
===Про мене===
 
===Про мене===
 +
 +
Зубрицька Галина Михайлівна
 +
 +
e-mail: ladgalina@bigmir.net
 +
 +
Тел. 0978538868
 +
 +
Д.н. 11.09.1973
 +
 +
Учитель інформатики
 +
 +
Перша кваліфікаційна категорія
 +
 +
[https://sites.google.com/site/ladizinskazosi/skilni-predmeti-1/informati/moe-portfolio Моє портфоліо]
 +
 +
'''Освіта'''
 +
 +
- У 1990 році закінчила Ладижинську середню школу
 +
 +
- У 1995 році завершила навчання в Уманському педагогічному інституті. Спеціальність «Фізика і обслуговуюча праця»
 +
 +
- У 2005 році здобула другу вищу освіту у Львівському національному університеті «Львівська політехніка». Викладач інформатики і математики
 +
 +
 +
'''Трудова діяльність'''
 +
 +
У 1995 – 2007 роках працювала учителем обслуговуючої праці і інформатики у Кобринівській ЗОШ І-ІІІ ступенів Тальнівської районної ради Черкаської області
 +
З 2007 року працюю учителем інформатики в Ладижинській ЗОШ І-ІІІ ступенів Уманської районної ради Черкаської області
 +
 +
 +
'''Особисті якості'''
 +
 +
Характер спокійний, урівноважений, але свої погляди відстоюю активно та аргументовано, доброзичлива, комунікабельна, вмію аналізувати та логічно мислити. Шкідливих звичок не маю.
 +
 +
 +
'''Додаткові відомості'''
 +
 +
 +
'''СПЕЦІАЛЬНІ СЕРТИФІКАТИ ТА ВИЗНАННЯ'''
 +
 +
1. Сертифікат Microsoft Digital Literacy
 +
 +
2. Сертифікат майстер-клас "Основи Інтернету"
 +
 +
3. Сертифікат майстер-клас "Основи веб-дизайну")
 +
 +
4.Сертифікат про визнання лауреатом виставки "Освіта Черкащини - 2010" і занесення до каталогу передового педагогічного досвіду.
 +
 +
5.Сертифікат учасника майстер-класу «Використання програмного забезпечення еХе для створення електронних підручників»
 +
 +
6.Сертифікат учасника восьмого Всеукраїнського конкурсу «Учитель-новатор 2011»
 +
 +
7.Переможець першого Всеукраїнського конкурсу на найкращий авторський освітній Інтернет-сайт – 2011»
 +
 +
 +
'''НАГОРОДИ'''
 +
 +
• Диплом лауреата премії ім. народного учителя О.А. Захаренка
 +
 +
 +
'''ПУБЛІКАЦІЇ'''
 +
 +
• Інтерактивні методи навчання. Нестандартний урок  Творчі роботи учителів-практиків
 +
 +
• Стаття в науково-методичному журналі “Інформатика в школі” №7, липень 2009 р. Урок-гра «Сходження на вершину знань»  Нестандартний урок
 +
 +
• Стаття в науково-методичному журналі “Інформатика в школі” №11, листопад 2009 р. «Бази даних. Системи керування базами даних. Авторська методика викладання теми»  Конструктор уроку
 +
 +
• Стаття в науково-методичному журналі “Інформатика в школі” №12, грудень 2009 р. «Бази даних. Системи керування базами даних. Авторська методика викладання теми»  Конструктор уроку
 +
 +
• Стаття в науково-методичному журналі “Інформатика в школі” №1, січень 2010 р. «Бази даних. Системи керування базами даних. Авторська методика викладання теми»  Конструктор уроку
 +
 +
• Стаття в науково-методичному журналі “Інформатика в школі” №2, лютий 2010 р. «Бази даних. Системи керування базами даних. Авторська методика викладання теми» Конструктор уроку
 +
 +
• Сценарій тижня інформатики, розміщений на сайті "Учительський журнал, он-лайн", вересень 2010р.  Школа, інформатика
 +
 +
• Персональна сторінка на сайті школи  Школа, інформатика
 +
 +
• Ладижинка  Населені пункти
 +
 +
• Чи будуть люди в майбутньому друкувати книги?  Навчальний проект
 +
 +
• Ладижинська ЗОШ І-ІІІ ступенів Уманської районної ради  Освіта Черкащини
 +
  
 
===Мої проекти===
 
===Мої проекти===
 +
 +
{| border=2 width=95%
 +
|width=20% bgcolor="B0E0E6"| <font color="00008B"> '''Назва навчального відео'''</font>
 +
|''Збірник відеозадач «Фізика навколо нас»'' 
 +
|-
 +
|width=20% bgcolor="B0E0E6"| <font color="00008B"> '''Адреса зберігання навчального відео'''</font>
 +
|'''Військова справа'''
 +
* []
 +
* []
 +
* []
 +
* [https://docs.google.com/document/d/1xZvNyG6zEJK6f7vyfmwq8aGbLijYNc3bMdmpsN7oR28/edit Відповіді до відеозадач.]
 +
 +
* '''[http://iteach.com.ua/files/viskova_sprava.rar Завантажити одним архівом]'''
 +
''' Фізика в неживій природі'''
 +
* [http://www.youtube.com/watch?v=r3Lgo-lyYbE Відеозадача: "Чому краплі, які відбились від поверхні води, набувають сферичної форми?"]
 +
* [http://youtu.be/OwX0WgerQ8I Відеозадача: "Чому одні хмари темні, а інші світлі? Чому дощ йде тільки з темних хмар?"]
 +
* [http://youtu.be/5JpkcE2VXu8 Відеозадача: "Чому, коли Сонце низько над горизонтом, то його диск червоніший та більший ніж опівдні?"]
 +
* [http://www.youtube.com/watch?v=6dFJGf60Wic  Відеозадача: "Поясніть з точки зору фізики утворення бурульок"]
 +
* [http://youtu.be/A9iF4uNI_sc Відеозадача: "Поясніть чому брудний сніг тане швидше за чистий?"]
 +
* [http://youtu.be/D2dHFvpIzlc Відеозадача: "Туман"]
 +
* [http://youtu.be/1Jbm0SoTTZw Відеозадача: "Форма краплі"]
 +
* [http://youtu.be/q_dnzzKQIe0 Відеозадача: "Чому хмари не падають на землю?"]
 +
* [https://docs.google.com/document/d/1KxjNZIxp1T7qV7AiBB5pTchFYU3WVp1qvVPnTBvxSYE/edit?hl=uk Відповіді до відеозадач.]
 +
 +
* '''[http://iteach.com.ua/files/fizyka_v_nezuvi_pryrodi.rar Завантажити одним архівом] '''
 +
''' Фізика в живій природі'''
 +
* []
 +
* []
 +
* []
 +
* []
 +
* [https://docs.google.com/document/d/1hIUv-_gFHzqXtU3pG4f4joL6DcFen4rpcQTq3QqvpGE/edit?hl=uk Відповіді до відеозадач.]
 +
 +
* '''[http://iteach.com.ua/files/fizyka_v_zuvi_pryrodi.rar Завантажити одним архівом]'''
 +
'''Побут'''
 +
* [https://docs.google.com/document/d/1FIY-mlPqaXjBUm6VpcXnCTH0nwJK82knuIWbd-cIWYo/edit Відповіді до відеозадач.]
 +
 +
* '''[http://iteach.com.ua/files/pobut.rar Завантажити одним архівом]'''
 +
 +
'''Пожежна справа'''
 +
* [https://docs.google.com/document/d/1hLxoBoB_Fl-S84Az2moT4tbEOch7B3G-NSjaYiJnEBs/edit Відповіді до відеозадач.]
 +
 +
* '''[http://iteach.com.ua/files/pozezna_sprava.rar Завантажити одним архівом]'''
 +
 +
'''Різне'''
 +
* [https://docs.google.com/document/d/1cWnaFwzAVv9vn2_Dt1wHzAsnvjCSVGzXZ23ah4cbWS0/edit Відповіді до відеозадач.]
 +
 +
*  '''[http://iteach.com.ua/files/rizne.rar Завантажити одним архівом]'''
 +
 +
|-
 +
|width=20% bgcolor="B0E0E6"| <font color="00008B"> '''Реєстраційна форма'''</font>
 +
|''Посилання на реєстраційну форму проекту http://project.iteach.com.ua/application-form/#1, що зберігається на сайті http://project.iteach.com.ua'' 
 +
|-
 +
|width=20% bgcolor="B0E0E6"| <font color="00008B"> '''Клас та вік учнів, які брали участь створенні навчального відео '''</font>
 +
|''7 - 11 класи. 11 - 17 років'' 
 +
|-
 +
|width=20% bgcolor="B0E0E6"| <font color="00008B"> '''Короткий опис навчального відео'''</font>
 +
|''Збірник відеозадач «Фізика навколо нас» складається з шести тематичних папок: «Військова справа», «Побут», «Пожежна справа», «Фізика в живій природі», «Фізика в неживій природі», «Різне» і є матеріалом для створення проблемних ситуацій на уроках шляхом аналізу конструкцій побутових приладів, військової та пожежної техніки і спорядження, виявленню законів фізики, на яких ґрунтується принцип їх дії. Не залишено без уваги фізику у живій та неживій природі.
 +
Крім того, даний збірник може бути використаний для факультативних занять та проведення тематичних брейн – рингів.
 +
Збірник відеозадач «Фізика навколо нас» буде корисним для всіх, хто цікавиться фізикою.
 +
[[Методичні рекомендації щодо використання відеосюжетів на уроках фізики. Приклади]]
 +
'' 
 +
|-
 +
|width=20% bgcolor="B0E0E6"| <font color="00008B"> '''Інструменти, за допомогою яких створювалось навчальне відео '''</font>
 +
|''Використані програмні засоби: http://rusoft.com.ua/windows_movie_maker_rus/ та http://vladren.ru, а також: персональний компютер, цифрова відеокамера, TV-тюнер/
 +
'' 
 +
|-
 +
|width=20% bgcolor="B0E0E6"| <font color="00008B"> '''Використання навчального відео '''</font>
 +
|''Збірник відеозадач «Фізика навколо нас» є матеріалом для створення проблемних ситуацій шляхом аналізу конструкцій побутових приладів, військової та пожежної техніки і спорядження, виявленню законів фізики, на яких ґрунтується принцип їх дії. Не залишено без уваги фізику у живій та неживій природі.'' 
 +
|-
 +
|width=20% bgcolor="B0E0E6"| <font color="00008B"> '''Фоторепортаж про створення навчального відео '''</font>
 +
|
 +
''[[файл:5.JPG|200 px|thumb|left|]]
 +
 +
''
 +
|-
 +
|}
 +
 +
===Короткий опис Збірника відеозадач===
 +
Ідея створення відеозбірника виникла у мого чоловіка, колишнього учителя фізики, Зубрицького Романа Петровича. Він запропонував мені допомогти йому підготувати  матеріал для створення проблемних ситуацій на уроках. І ми взялися за втілення цієї ідеї в життя. Купили для цього відеокамеру та необхідні пристрої і програми для захвату та монтажу відеосюжетів. Підключити до цієї роботи своїх дочок. Ідей для сюжетів було багато. Ми просили знятися в сюжеті своїх знайоми, колег, учнів.
 +
 +
Учні 9 – 11 класів брали активну участь у створенні відео під керівництвом учителя фізики і учителя інформатики. Під час роботи вони аналізували шкільну програму та шкільні підручники для визначення тем, де відеосюжети необхідні для покращення сприйняття навчального  матеріалу, переглядали художні фільми і вибирали влучні сюжети з використанням фізичних явищ.
 +
 +
У процесі створення відеосюжетів  учні покращили свої знання з фізики та інформатики, бо їм доводилось придумувати сценарії сюжетів і запитання до них, також давати на ці запитання змістовні відповіді, використовувати програми монтажу відео.  Багато учнів спробували себе у акторській майстерності (знімаючись у сюжеті і ставлячи запитання).
 +
 +
Після кропіткої роботи з монтажем в результаті ми отримали Збірник відеозадач «Фізика навколо нас», який є матеріалом для створення проблемних ситуацій на уроках шляхом аналізу конструкцій побутових приладів, військової та пожежної техніки і спорядження, виявленню законів фізики, на яких ґрунтується принцип їх дії. Не залишено без уваги фізику у живій та неживій природі.  Крім того, даний збірник може бути використаний для факультативних занять та проведення тематичних брейн – рингів.
 +
Збірник відеозадач «Фізика навколо нас» буде корисним для всіх, хто цікавиться фізикою.
 +
Сьогодні проблемне навчання розглядають як технологію розвивальної освіти, спрямовану на активне одержання знань, формування прийомів дослідницької пізнавальної діяльності, залучення до наукового пошуку, творчості, виховання соціально значущих рис особистості. Цей вид навчання передбачає дві основні цілі: допомогти учням самостійно засвоїти зміст навчального матеріалу та навчити використовувати наукові методи у процесі пізнання. Реалізація моделі проблемно¬го навчання вимагає від учителя таких дій:
 +
1. Ставити перед учнями навчальні завдання в зрозумілій і цікавій формі.
 +
2. Виконувати функції координатора пошукових дій учнів і партнера, допома¬гати окремим учням і групам, диференціюючи зміст допомоги.
 +
3. Уміти зіткнути учнів із проблемою, стимулювати творче мислення за допо¬могою запитань.
 +
4. Коректно виправляти помилки, яких припускаються учні в процесі пошуку гі¬потез, їх підтвердження.
 +
5. Спрямовувати діяльність учнів на самостійне опанування різних джерел ін¬формації. Пропонувати свою допомогу лише в тих випадках, коли учні не можуть самостійно прийняти необхідне рішення.
 +
Технологія проблемного навчання включає:
 +
1. Зіткнення з проблемою, створення проблемної ситуації.
 +
2. Збір і аналіз даних. Актуалізація життєвого досвіду з проблеми, пошук даних про об'єкти та явища, яких не вистачає для розв'язання проблеми.
 +
3. Визначення причинно-наслідкових зв'язків, формулювання гіпотези. У разі неспроможності учнів самостійно висунути гіпотезу вона може бути запропоно¬вана вчителем.
 +
4. Збір інформації, проведення дослідження, вивчення таблиць, графіків, чи¬тання рекомендованої літератури, результатом чого є перевірка припущень і по¬будова учнями пояснень ситуації, яка призвела до проблеми.
 +
5. Формулювання висновків, аналіз процесу дослідження.
 +
Урок у технології проблемного навчання виглядає як ланцюжок навчальних проблем, які вчитель створює, вислуховує різні точки зору, аналізує їх за участю учнів, знаходить вдалі форми та способи фіксації отриманих результатів.
 +
 +
Коли готовий Збірник почали використовувати на уроках та провели позакласний захід «Зустріч любителів фізики», учні на очах почали мінятися. Їм було цікаво бачити себе, чи своїх знайомих у відеосюжетах, бачити знайомі кадри з кінофільмів і давати відповіді на запитання. На уроках вони чекають відеозапитання по темі, яка вивчається.
 +
Головним результатом навчального відео є зацікавлення учнів у вивченні фізики, налаштування їхнього сприйняття навколишнього світу з порівнянням з фізичними законами.
 +
Моє особисте надбання у результаті створення відеозадач, це – самоосвіта у використанні нового програмного забезпечення, розкриття творчої самореалізації.
 +
Враження колег (присутніх на позакласних заходах), учнів, адміністрації - тільки позитивне.
 +
Про Збірник відеозадач висвітлювалося на сторінках журналу «Фізика в школах України» у 2011 році.
 +
Запитання звучить у кожному відеосюжеті.
 +
 +
Висновок
 +
На мою думку, збірник відеозадач «Фізика навколо нас» буде корисним для всіх, хто цікавиться фізикою.
 +
Представле на конкурс навчальне відео спрямовано на розвиток мислення та творчої особистості учнів, передбачає самостійну пошуково-дослідницьку роботу учнів, передбачає інтерактивні форми роботи (у парі, групові тощо), інтегровано з іншими навчальними предметами з метою формування цілісної картини сприйняття світу, вирішує яку-небудь реальну або реалістичну проблему (навчальну, соціальну тощо), готує дітей до життя в умовах економіки знань, мотивує та покращую ефективність навчання, має практичну, значущу для учнів спрямованість, формує життєві компетентності та навички ХХІ сторіччя.
 +
Повний опис міститься нижче, в "Корисних посиланнях".
  
 
===Корисні посилання===
 
===Корисні посилання===
 +
[https://sites.google.com/site/ladizinskazosi/skilni-predmeti-1/informati/publikaciie Опис Збірника відеозадач]
  
[[Категорія:Користувачі]]
+
[[Категорія:Конкурс "Успішний проект"]]

Поточна версія на 10:15, 31 серпня 2013

Ладижинська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Зубрицька Г.М.




Повна назва навчального закладу

Ладижинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Уманської районної ради Черкаської області

Про школу

Найменування - Ладижинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Уманської районної Ради Черкаської області

Місце знаходження - вул. Леніна, 20, с. Ладижинка, Уманський район, Черкаська область

Тип закладу - загальноосвітній

Тип місцевості - сільська

Форма власності – комунальна

Час забудови - 1 вересня 1978 року

Кількість поверхів у будівлі - 4

Опалення - центральне

Школа працює за кабінетною системою, діє 32 кабінети

Працює кабінет інформатики, де встановлено 2 комп’ютерні класи, підключено до мережі Інтернет.

Запрошую на персональний веб-сайт Ладижинської ЗОШ І-ІІІ ступенів, де ви зможете познайомитись з новинами нашого закладу, з учителями школи і отримати багато цікавої інформації.

Адреса школи

20382 вул. Леніна, 20 с. Ладижинка Уманський р-н Черкаська обл.


Про мене

Зубрицька Галина Михайлівна

e-mail: ladgalina@bigmir.net

Тел. 0978538868

Д.н. 11.09.1973

Учитель інформатики

Перша кваліфікаційна категорія

Моє портфоліо

Освіта

- У 1990 році закінчила Ладижинську середню школу

- У 1995 році завершила навчання в Уманському педагогічному інституті. Спеціальність «Фізика і обслуговуюча праця»

- У 2005 році здобула другу вищу освіту у Львівському національному університеті «Львівська політехніка». Викладач інформатики і математики


Трудова діяльність

У 1995 – 2007 роках працювала учителем обслуговуючої праці і інформатики у Кобринівській ЗОШ І-ІІІ ступенів Тальнівської районної ради Черкаської області З 2007 року працюю учителем інформатики в Ладижинській ЗОШ І-ІІІ ступенів Уманської районної ради Черкаської області


Особисті якості

Характер спокійний, урівноважений, але свої погляди відстоюю активно та аргументовано, доброзичлива, комунікабельна, вмію аналізувати та логічно мислити. Шкідливих звичок не маю.


Додаткові відомості


СПЕЦІАЛЬНІ СЕРТИФІКАТИ ТА ВИЗНАННЯ

1. Сертифікат Microsoft Digital Literacy

2. Сертифікат майстер-клас "Основи Інтернету"

3. Сертифікат майстер-клас "Основи веб-дизайну")

4.Сертифікат про визнання лауреатом виставки "Освіта Черкащини - 2010" і занесення до каталогу передового педагогічного досвіду.

5.Сертифікат учасника майстер-класу «Використання програмного забезпечення еХе для створення електронних підручників»

6.Сертифікат учасника восьмого Всеукраїнського конкурсу «Учитель-новатор 2011»

7.Переможець першого Всеукраїнського конкурсу на найкращий авторський освітній Інтернет-сайт – 2011»


НАГОРОДИ

• Диплом лауреата премії ім. народного учителя О.А. Захаренка


ПУБЛІКАЦІЇ

• Інтерактивні методи навчання. Нестандартний урок Творчі роботи учителів-практиків

• Стаття в науково-методичному журналі “Інформатика в школі” №7, липень 2009 р. Урок-гра «Сходження на вершину знань» Нестандартний урок

• Стаття в науково-методичному журналі “Інформатика в школі” №11, листопад 2009 р. «Бази даних. Системи керування базами даних. Авторська методика викладання теми» Конструктор уроку

• Стаття в науково-методичному журналі “Інформатика в школі” №12, грудень 2009 р. «Бази даних. Системи керування базами даних. Авторська методика викладання теми» Конструктор уроку

• Стаття в науково-методичному журналі “Інформатика в школі” №1, січень 2010 р. «Бази даних. Системи керування базами даних. Авторська методика викладання теми» Конструктор уроку

• Стаття в науково-методичному журналі “Інформатика в школі” №2, лютий 2010 р. «Бази даних. Системи керування базами даних. Авторська методика викладання теми» Конструктор уроку

• Сценарій тижня інформатики, розміщений на сайті "Учительський журнал, он-лайн", вересень 2010р. Школа, інформатика

• Персональна сторінка на сайті школи Школа, інформатика

• Ладижинка Населені пункти

• Чи будуть люди в майбутньому друкувати книги? Навчальний проект

• Ладижинська ЗОШ І-ІІІ ступенів Уманської районної ради Освіта Черкащини


Мої проекти

Назва навчального відео Збірник відеозадач «Фізика навколо нас»
Адреса зберігання навчального відео Військова справа

Фізика в неживій природі

Фізика в живій природі

Побут

Пожежна справа

Різне

Реєстраційна форма Посилання на реєстраційну форму проекту http://project.iteach.com.ua/application-form/#1, що зберігається на сайті http://project.iteach.com.ua
Клас та вік учнів, які брали участь створенні навчального відео 7 - 11 класи. 11 - 17 років
Короткий опис навчального відео Збірник відеозадач «Фізика навколо нас» складається з шести тематичних папок: «Військова справа», «Побут», «Пожежна справа», «Фізика в живій природі», «Фізика в неживій природі», «Різне» і є матеріалом для створення проблемних ситуацій на уроках шляхом аналізу конструкцій побутових приладів, військової та пожежної техніки і спорядження, виявленню законів фізики, на яких ґрунтується принцип їх дії. Не залишено без уваги фізику у живій та неживій природі.

Крім того, даний збірник може бути використаний для факультативних занять та проведення тематичних брейн – рингів. Збірник відеозадач «Фізика навколо нас» буде корисним для всіх, хто цікавиться фізикою. Методичні рекомендації щодо використання відеосюжетів на уроках фізики. Приклади

Інструменти, за допомогою яких створювалось навчальне відео Використані програмні засоби: http://rusoft.com.ua/windows_movie_maker_rus/ та http://vladren.ru, а також: персональний компютер, цифрова відеокамера, TV-тюнер/

Використання навчального відео Збірник відеозадач «Фізика навколо нас» є матеріалом для створення проблемних ситуацій шляхом аналізу конструкцій побутових приладів, військової та пожежної техніки і спорядження, виявленню законів фізики, на яких ґрунтується принцип їх дії. Не залишено без уваги фізику у живій та неживій природі.
Фоторепортаж про створення навчального відео
5.JPG

Короткий опис Збірника відеозадач

Ідея створення відеозбірника виникла у мого чоловіка, колишнього учителя фізики, Зубрицького Романа Петровича. Він запропонував мені допомогти йому підготувати матеріал для створення проблемних ситуацій на уроках. І ми взялися за втілення цієї ідеї в життя. Купили для цього відеокамеру та необхідні пристрої і програми для захвату та монтажу відеосюжетів. Підключити до цієї роботи своїх дочок. Ідей для сюжетів було багато. Ми просили знятися в сюжеті своїх знайоми, колег, учнів.

Учні 9 – 11 класів брали активну участь у створенні відео під керівництвом учителя фізики і учителя інформатики. Під час роботи вони аналізували шкільну програму та шкільні підручники для визначення тем, де відеосюжети необхідні для покращення сприйняття навчального матеріалу, переглядали художні фільми і вибирали влучні сюжети з використанням фізичних явищ.

У процесі створення відеосюжетів учні покращили свої знання з фізики та інформатики, бо їм доводилось придумувати сценарії сюжетів і запитання до них, також давати на ці запитання змістовні відповіді, використовувати програми монтажу відео. Багато учнів спробували себе у акторській майстерності (знімаючись у сюжеті і ставлячи запитання).

Після кропіткої роботи з монтажем в результаті ми отримали Збірник відеозадач «Фізика навколо нас», який є матеріалом для створення проблемних ситуацій на уроках шляхом аналізу конструкцій побутових приладів, військової та пожежної техніки і спорядження, виявленню законів фізики, на яких ґрунтується принцип їх дії. Не залишено без уваги фізику у живій та неживій природі. Крім того, даний збірник може бути використаний для факультативних занять та проведення тематичних брейн – рингів. Збірник відеозадач «Фізика навколо нас» буде корисним для всіх, хто цікавиться фізикою. Сьогодні проблемне навчання розглядають як технологію розвивальної освіти, спрямовану на активне одержання знань, формування прийомів дослідницької пізнавальної діяльності, залучення до наукового пошуку, творчості, виховання соціально значущих рис особистості. Цей вид навчання передбачає дві основні цілі: допомогти учням самостійно засвоїти зміст навчального матеріалу та навчити використовувати наукові методи у процесі пізнання. Реалізація моделі проблемно¬го навчання вимагає від учителя таких дій: 1. Ставити перед учнями навчальні завдання в зрозумілій і цікавій формі. 2. Виконувати функції координатора пошукових дій учнів і партнера, допома¬гати окремим учням і групам, диференціюючи зміст допомоги. 3. Уміти зіткнути учнів із проблемою, стимулювати творче мислення за допо¬могою запитань. 4. Коректно виправляти помилки, яких припускаються учні в процесі пошуку гі¬потез, їх підтвердження. 5. Спрямовувати діяльність учнів на самостійне опанування різних джерел ін¬формації. Пропонувати свою допомогу лише в тих випадках, коли учні не можуть самостійно прийняти необхідне рішення. Технологія проблемного навчання включає: 1. Зіткнення з проблемою, створення проблемної ситуації. 2. Збір і аналіз даних. Актуалізація життєвого досвіду з проблеми, пошук даних про об'єкти та явища, яких не вистачає для розв'язання проблеми. 3. Визначення причинно-наслідкових зв'язків, формулювання гіпотези. У разі неспроможності учнів самостійно висунути гіпотезу вона може бути запропоно¬вана вчителем. 4. Збір інформації, проведення дослідження, вивчення таблиць, графіків, чи¬тання рекомендованої літератури, результатом чого є перевірка припущень і по¬будова учнями пояснень ситуації, яка призвела до проблеми. 5. Формулювання висновків, аналіз процесу дослідження. Урок у технології проблемного навчання виглядає як ланцюжок навчальних проблем, які вчитель створює, вислуховує різні точки зору, аналізує їх за участю учнів, знаходить вдалі форми та способи фіксації отриманих результатів.

Коли готовий Збірник почали використовувати на уроках та провели позакласний захід «Зустріч любителів фізики», учні на очах почали мінятися. Їм було цікаво бачити себе, чи своїх знайомих у відеосюжетах, бачити знайомі кадри з кінофільмів і давати відповіді на запитання. На уроках вони чекають відеозапитання по темі, яка вивчається. Головним результатом навчального відео є зацікавлення учнів у вивченні фізики, налаштування їхнього сприйняття навколишнього світу з порівнянням з фізичними законами. Моє особисте надбання у результаті створення відеозадач, це – самоосвіта у використанні нового програмного забезпечення, розкриття творчої самореалізації. Враження колег (присутніх на позакласних заходах), учнів, адміністрації - тільки позитивне. Про Збірник відеозадач висвітлювалося на сторінках журналу «Фізика в школах України» у 2011 році. Запитання звучить у кожному відеосюжеті.

Висновок На мою думку, збірник відеозадач «Фізика навколо нас» буде корисним для всіх, хто цікавиться фізикою. Представле на конкурс навчальне відео спрямовано на розвиток мислення та творчої особистості учнів, передбачає самостійну пошуково-дослідницьку роботу учнів, передбачає інтерактивні форми роботи (у парі, групові тощо), інтегровано з іншими навчальними предметами з метою формування цілісної картини сприйняття світу, вирішує яку-небудь реальну або реалістичну проблему (навчальну, соціальну тощо), готує дітей до життя в умовах економіки знань, мотивує та покращую ефективність навчання, має практичну, значущу для учнів спрямованість, формує життєві компетентності та навички ХХІ сторіччя. Повний опис міститься нижче, в "Корисних посиланнях".

Корисні посилання

Опис Збірника відеозадач