Web 2.0 для мережевого проекту

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

За цим посиланням можна вносити свої статі до української Вікіпедії

http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D0%BD%D0%BA%D0%B0


Що таке телекомунікаційний або мережевий навчальний проект

"Под учебным телекоммуникационным проектом мы понимаем совместную учебно-познавательную, исследовательскую, творческую или игровую деятельность учащихся-партнеров, организованную на основе компьютерной телекоммуникации, имеющую общую проблему, цель, согласованные методы, способы деятельности, направленную на достижение совместного результата деятельности" Полат Є.С.

Навчальний телекомунікаційний (ТС) проект – це така форма навчання, яка передбачє спільну навчально-розвивальну діяльність учасників, які можуть бути територіально віддаленими, для досягнення значущої для них мети (результату) узгодженими методами, що вимагають застосування засобів комп’ютерних телекомунікацій.

Характерні ознаки навчальних телекомунікаційних проектів:

  • самостійна дослідницька діяльність учнів, яка передбачає певну послідовність дій
  • пов’язана з розв’язанням цікавої для учнів проблеми
  • має на меті отримання практичного результату
  • спирається на більшості або на кожному своєму етапі на використання засобів комп’ютерних телекомунікацій (мережі інтернет)
  • міжпредметність навчальної діяльності учасників
Як можна використовувати Соціальні сервіси для навчального проекту.

Блоги

Блог (англ. blog, від web log, "мережний журнал або щоденник подій") — це веб-сайт, основний вміст якого записи, що регулярно додаються. Блог є специфічною формою організації спільноти користувачів навколо певного автора чи авторів блога.

Розрізняють:

за тематикою: персональні (особисті)та тематичні блоги.
за типом змісту: фотоблог, подкастинг (podcasting, скорочення від iPod и broadcasting)- розміщується аудіо та відео матеріали, також RSS канал для плеєрів, відеолог (vlog, «video blog») - розміщуються відеофайли, вставленные в специальный проигрыватель.

моблог «мобильный блог» - оновлення інформації здійснюється віддалено з мобільного трелефону або КПК. Приклад moblog.україна.

Учасники можуть виконувати наступні дії:

Писати власні повідомлення
Читати повідомлення опубліковані іншими авторами.
Коментувати повідомлення інших авторів.
Відповідати на коментарі.
Зв'язувати повідомлення та коментарі за допомогою гіперпосилань.

Приклад використання сервісу в навчально-виховній діяльності та ТС проектах:

Бобрдобр

Бобрдобр- це сервіс для роботи з обраними закладками в Інтернеті. Він дає можливість користувачам зберігати й систематизувати закладки в Інтернеті, ділитися й обмінюватися ними із друзями й знайомими, створювати співтовариства за темами й інтересами, збирати в рамках цих співтовариств посилання, разом з іншими учасниками. Крім того сервіс надає добрі можливості показати іншим кращі посилання, які вам вдалося знайти за тією чи іншою темою. Зберігання закладок на BobrDobr.ru дає можливість зручного доступу до них з будь-якого комп'ютера з будь-якої частини світу. Як самому користувачеві, так й (за його бажанням) іншим людям. При цьому в користувача завжди є можливість вирішити, кому і в якому обсязі надати доступ до своїх закладок. Детальніше про цей сервіс [1]

Приклад використання сервісу в навчально-виховній діяльності та ТС проектах:

  • Закладки в группе «Средняя школа» с меткой «в копилку учителя»


GoogleDocs

Сервіс GoogleDocs дає можливість користувачам працювати з текстовими, табличними документами і презентаціями просто у вікні браузера. Документи можна форматувати і редагувати в режимі он-лайн, редагувати документи разом з іншими людьми, публікувати документі в Інтернеті для всіх користувачів у вигляді веб-сторінок або поміщати документи у свій блог.

Використовуючи цей сервіс, користувач не лише економить на офісному пакеті,а повністю перебудовує свою роботу з документами. Всі важливі документи, які бажано мати "під рукою", можна тепер зберігати в мережі, редагувати з будь-якого комп'ютера і легко і швидко відправляти електронною поштою. Але головне - це можливість спільної роботи з документами. Ці переваги дозволять по-новому організувати роботу у мережевому проекті.

Scribd

Scribd є соціальним сервісом ВЕБ.2.0, який дозволяє будь-якому користувачу інтернету легко публікувати, расповсюджувати та спільно використовувати електронні книги, документи, презентації, інформаційні бюлетні, та інше. Документи з Scribd показуються в спеціальному флэш-модулі, який можна також вставляти й на будь-які сторінки (наприклад, блоги), використовуючи надаваний сервісом HTML-Код. Цей модуль мало чим уступає функціям перегляду документа, наприклад, в Microsoft Word.Закачаний документ можна буде скачати у форматі PDF, .doc, .txt. Детальніше [2]

Приклади використання сервісу в навчально-виховній діяльності та ТС проектах:


YouTube

YouTube – соціальний сервіс, призначений для збереження, перегляду та обговорення цифрових відеозаписів. В сервісі використовують мітки-категорії. У відповідності до присвоєних міток окремі відеозаписи можуть об‘єднуватися в тематичні „телевізійні канали”. Користувачі сервісу можуть:

Завантажувати на сервер, відмічати мітками та обмінюватися відеокліпами
Переглядати відеокліпи інших користувачів
Знаходити, створювати та об‘єднувати користувачів в тематичні групи
Підписуватися на оновлення відео кліпів, створювати плей-листи та „відео канали”
Інтегрувати відео кліпи з Ютьюб на власні веб-сайти.

Підтримуються відео-файли, створені за допомогою цифрової камери, відеокамери та мобільних телефонів в форматах .WMV, .AVI, .MOV, и .MPG .

Приклади використання сервісу в навчальній діяльності та ТС проектах


Picasa

Розрізняємо дві Picasa: І. Picasa - безкоштовна програма, що допомагає складати, класифікувати й редагувати фотографії на своєму комп"ютері. Безкоштовний додаток можна скачати із сервера програми. З його допомогою ви можете:

шукати й упорядковувати всі фотографії на комп'ютері - додаток автоматично знаходить всі фотографії на вашому комп'ютері й сортує їх по альбомах - папкам. До кожної папки ви можете додати місце зйомки й опис.
редагувати фотографії, додавати ефекти, мітки;
ділитися своїми фотографіями із друзями, відправивши їх по електронній пошті, роздрукувавши або опублікувавши в Інтернеті: просто, швидко й безкоштовно.

ІІ. Веб-альбомы Picasa - це новітня функція Picasa, сервіс, що допомагає користувачам швидко й без зайвих труднощів публікувати фотографії в Інтернеті.

Сервіс доступний для всіх і пропонує наступні можливості:

1 ГБ безкоштовного простору для зберігання. Цього вистачить для публікації близько 4000 фотографій й обміну ними; при необхідності простір можна збільшити
Високу якість фотографій, а також автоматичну зміну їхнього розміру й оптимізацію для перегляду на всьому просторі екрана
повне керування фотографіями, що спрощує завантаження опублікованих фотографій назад на комп'ютер.

Приклади використання сервісу в навчальній діяльності та ТС проектах:

Slideshare

Slideshare - соціальний сервіс, що дозволяє конвертувати презентації PowerPoint у формат Flash і призначений для зберігання й подальшого особистого, або спільного їхнього використання. Даний сервіс надає користувачеві можливість демонстрації своїх презентацій в онлайн-режимі. Додавання презентації здійснюється шляхом завантаження файлу з вашого комп'ютера (підтримуються формати PowerPoint, OpenOffice, Keynote або PDF). Подальшого редагування не передбачається. Відразу після розміщення матеріали стають доступними для перегляду іншими користувачами.

Приклади використання сервісу в навчальній діяльності та ТС проектах:


Місце соціальних сервісів Web 2.0 в телекомунікаційних проектах

Приклади використання соціальних сервісів Web 2.0 учасниками IEARN-Україна