8. Нагайко Любов Михайлівна

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Про мене

Мої блоги

Мій внесок

[Мої файли]

Мої закладки

Мої захоплення

Назва навчальної теми

Зима

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний навчальний предмет - природознавство

Другорядний - інформатика

Вік учнів, клас

7-8 років, 2 клас

Стислий опис проекту

Діти 2 класу, 7-8 років досліджують тему «Природа взимку», учні збирають та аналізують інформацію. Фотографують картини природи, залучивши батьків до проекту, намагаються намалювати свої картини та порівняти їх з витворами мистецтва видатних художників. І наприкінці проекту, діти готують презентацію своїх досліджень.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання

Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб діагностувати знання та мислення учнів та їх міркування. На початку вивчення теми, учні мають можливість ознайомити однокласників із своїми знаннями про пори року, це допомагає вчителю відстежити навчальні потреби щодо теми, яку він запланував. Такі розповіді та обговорення після цього можуть забезпечити інформацією про те, як учні розуміють основні поняття і елементи пори року зима, прикмет, народних свят. Вчитель використовує це згодом для з’ясування та повторного роз’яснення складних для учнів питань та завдань. Форма оцінювання для вікі – статті з теми «Зима – найчарівніша пора року» описує критерії для створення вікі – сторінки, а потім знову для оцінювання кінцевого продукту. Після завершення учнями їх міні проектів , спеціальна форма зворотного зв’язку за темою «Зима найкраща пора року» використовується для забезпечення отримання думок і оцінок однолітків. Учні використовують цю форму для того, щоб отримати зворотній зв'язок щодо своїх розповідей, вражень, чого нового та цікавого дізналися. Учні використовують цю форму для перевірки кінцевих продуктів. Учні використовують контрольний план, щоб здійснювати моніторинг свого прогресу під час створення вікі.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Дослідження, які виконують діти: З’ясувати, які ознаки зими існують; Дослідити 3 – 5 народних прикмет, їх проаналізувати та перевірити; Познайомитись з творами мистецтва (картинами великих художників) та розказати, як на них зображено зиму, а також порівнюють із своїми малюнками. Обґрунтування вибору проблеми Природа – це дивний і чарівний світ, який оточує людину. Вона настільки багатогранна, різноманітна, що навіть дорослому дуже важко збагнути всі її закономірності та прояви. Зрозуміти природу, розкрити таємниці явищ, розкрити закони її існування можна лише через тісне спілкування із навколишнім світом. На початку зими ми з дітьми вирушили на коротеньку екскурсію до зимового парку, де виникла велика кількість питань щодо проявів та змін природи взимку. Тому ми з дітьми поставили собі задачу розібратися в питаннях, які пов’язані з дослідженням пори року зима. Мета проекту: - розширити знання про зиму як пору року; - формувати їхні екологічні знання; - формувати уміння самостійно збирати потрібну інформацію та аналізувати її; - досліджувати прислів’я, приказки та народні прикмети, а також переконуватися у правильності їх; - розвивати творчі здібності, фантазію; - розвивати в дітях дбайливе ставлення до природи, вчити берегти усе живе. Об’єкт пізнання: пора року зима Завдання проекту: залучити учнів та їх батьків до пошуку інформації про зиму, зробити фотографії, виготовити вироби з природного матеріалу, скласти вірші, намалювати зиму. Способи реалізації завдань: збирання природного матеріалу, інформації в Інтернеті чи у бібліотеці Ресурси: Матеріально-технологічні: наявність комп’ютера, фотоапарату, дитячі малюнки та вироби з природного матеріалу Інформаційні: Інтернет – ресурси, періодичні видання, журнали, публікації в газетах, дитячі книжки та методична література Результати роботи: Виставка дитячих малюнків на тему «Зима» Виставка виробів із природного матеріалу Фотоальбом «Зима» Виховний захід «Зима – найчарівніша пора року» Вид проекту – дослідницько –пошуковий. Тип проекту – середньої тривалості ( 3 місяці)

Етапи роботи над проектом

1. Організаційний етап Визначення теми, мети, завдань, виду проекту та його тривалості

2. Підготовчий етап Визначення джерел інформації: підручники, книги, періодичні видання та Інтернет.

3. Діяльнісний етап Самостійна пошукова робота дітей: обговорення у класі, опрацювання зібраної інформації.

4. Етап формлення результатів проекту. Оформлення всіх типів виставок.

5. Презентація проекту. Захист робіт та звіти учнів щодо опрацьованої теми.

6. Підсумки проекту. Висновки. Самоаналіз. Чи впорався я з завданням? Що найбільше сподобалося? Що я можу порадити надалі? Що найбільше запам’яталося? Який головний результат роботи? Чи хотів би я комусь подякувати за допомогу? Чи я допоміг комусь своїми дослідженнями? Як друзі оцінили мою роботу?

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Любов Нагайко

Фах, навчальний предмет

вчитель початкових класів, предмети початкової школи

Навчальний заклад

Либохорівський НВК "ЗОШ І-ІІ ст. ДНЗ"

Місто\село, район, область

с. Либохора Сколівський район Львівська область

Контактні дані

с. Либохора вул Зелена 3А Сколівський район

0966225924

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

10 - 28 червня 2013 р.

Місце проведення тренінгу

Верхньосиньовидненська ЗОШ І-ІІІ ст.

Тренери

Винник Ігор Богданович

Мозіль Олена Володимирівна