7. Яцик Юлія Олегівна

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Про мене

Живу в чудесному гірському краю Працюю вчителем початкових класів. Дуже люблю природу.

Мої блоги

Рефлексія

Блог проекту

Мій внесок

[Мої файли]

Мої закладки

Мої захоплення

Назва навчальної теми

«Народні обряди та звичаї. Мистецтво писанки».

Назва проекту

О, писанко! Ти символ України, Любові й миру вірна берегиня…

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Образотворче мистецтво, читання.

Вік учнів, клас

4 клас, 8-9 років

Стислий опис проекту

Даний проект дає можливість учням краще ознайомитися з традиціями українського народу, зокрема з писанкою. Учні об’єднаються в групи дослідників, ерудитів та дизайнерів. Цей проект дасть можливість їм зрозуміти, що незважаючи ні на що, традиція писання писанок не загинула і сьогодні стократно відроджується на нашій Землі, приваблює нових прихильників, засвідчує про невмирущу силу прабатьківської віри, підтверджує правдивість старої легенди. При веденні пошукової роботи, діти зрозуміють,що багато з давніх збірок і замальовок загинуло під час воєн, свідомо було знищено українофобами або вивезено за кордон. Це дасть їм можливість краще зрозуміти цінність символу України – писанки. Учні за допомогою методів проектів розглянуть основні питання з історії виникнення писанки, регіональні особливості виконання писанок, видами писанок, елементарні символи, які використовуються як окремо та в складі орнаментальних композицій. Учні будуть виконувати пошук необхідної інформації в мережі Інтернет та оформлювати результати своєї роботи у вигляді мультимедійної презентації або інформаційного бюлетеню чи газети. Також учні випробуються свої вміння в створенні ескізу майбутньої писанки, яку вони будуть виготовляти на наступних заняттях. Продуктом діяльності учнів будуть: мультимедійна презентація або інформаційний бюлетень чи газета; ескізи орнаментальних композицій на писанках.

План вивчення теми

План вивчення теми

План реалізації проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Перед початком проведення проекту – вступне оцінювання за допомогою тесту. В процесі проведення я використовую «ЗХД» таблиці. Після закінчення проекту проведено оцінювання презентації.

Таблиця ЗХД.

Контрольний список оцінювання веб-ресурсів.

Контрольний список оцінювання усного виступу.

Контрольний список оцінювання мультимедійної презентації.

Форма оцінювання командної роботи.

Діяльність учнів та вчителя

Учні переглядають вступну презентацію та об’єднуються у три групи. Дослідники - вивчають символіку писанок,вчаться їх розписувати,а також роблять презентацію в Power Point. Ерудити - шукають легенди, перекази, прикмети, коломийки про писанку і випустять публікацію в Publisher. Дизайнери - узагальнюють матеріали і створюють Веб-сайт в програмі Publisher. За допомогою анкетування визначаємо, що діти хочуть дізнатися про різноманітні легенди, перекази, прикмети, коломийки про писанку,а також прагнуть ознайомитися з символікою писанок та навчитись розписувати їх. Вступна презентація допоможе зрозуміти учням про те,яку дослідницьку роботу вони мають зробити. Учні у своїх пошукових роботах використовують інтернет. Учні ознайомлюються з прикладом учнівської презентації і на основі критеріїв оцінювання та даної презентації створюють власну презентацію. Оцінювання учнівських презентацій відбувається на основі критеріїв оцінювання презентацій. Обдаровані учні проводять дослідження за власним планом,а більш слабкі виконують простіші завдання і за ними закріплені учні-консультанти. Вчитель створює презентації для заохочення допитливості учнів та сприяння учнівському дослідженню. Використовує електронні таблиці або форми для фіксації та відстеження завершених завдань кожного учня або групи.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Юлія Яцик

Фах, навчальний предмет

вчитель початкових класів

Навчальний заклад

Орявська ЗОШ І-ІІІ ст.

Місто\село, район, область

с. Орява Сколівський район Львівської області

Контактні дані

с. Орява

Jazukjulia@gmail.com

0976710771

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

1 червня - 10 оипня 2013 р.

Місце проведення тренінгу

Верхньосиньовидненська ЗОШ І-ІІІ ст.

Тренери

Винник Ігор Богданович

Мозіль Олена Володимирівна