5.Орлова Анна Вікторівна

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Нема води – нема життя!

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Природознавство, інформатика,українська мова, образотворче мистецтво

Вік учнів, клас

6-8 років, 1-2 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект виконується в рамках програми вивчення природознавства в початкових класах з теми «Світ неживої природи». Під час роботи над проектом учні розширять свої знання про воду, її властивості, досліджуватимуть значення води для природи та людини, розкриють причини забруднення води та шляхи їх подолання. Під час роботи над проектом учні зберуть необхідну інформацію, навчаться аналізувати, робити висновки, розвивати творчі здібності, уяву. Будуть працювати в групах. Основні види діяльності учнів: робота з інформаційними джерелами з даної теми, підготовка матеріалів і доповідей за обраною темою, виконання презентації.

План вивчення теми (вставити файл)

План

План впровадження

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проекту учні обговорюють тему та основні питання, переглядають та обговорюють презентацію вчителя, працюють з таблицями «ЗХД», створюють «Асоціативний кущ » по темі, об’єднуються в групи за тематикою(за бажанням). Протягом виконання всього проекту використовуються З-Х-Д схеми, що дає можливість актуалізувати уже набуті знання, вивчити навчальні потреби, а наприкінці проекту особисті досягнення учнів. Виявлення поточного рівня знань учнів з теми, що вивчається, здійснюється за допомогою усного опитування кожної академічної години, а також під час консультацій. На різних етапах проведення та реалізації проекту, планування та провадження своїх планів, учні використовують план діяльності. За допомогою методу «План оцінювання» учні оцінюють власний прогрес чи регрес, роблять самооцінку власної та спільної роботи. Організовуються зустрічі-консультації, мета яких забезпечення зворотного зв’язку, отримання пропозицій, допомогти із плануванням наступних кроків. Періодичний перегляд, читання їх записів та коментарів на блозі дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. Надаю можливість учнів ознайомитися з думками, пропозиціями інших, виділяю час та допомагаю виправляти чи редагувати вже створений продукт. Кожна група отримує: - Поради для мотивації роботи над проектом. - Таблиця ЗХД. - Пам’ятку авторське право учням. - Контрольний список для створення презентації. - Форма оцінювання блогу. - Контрольний список оцінювання вебсайту. - Форма для оцінювання вікі-статті. Після виконання проекту група його презентує в класі. Оцінюється продукт проекту, групова робота, відбувається само- та взаємооцінка. В підсумку роботу учнів оцінюють вони самі (самооцінювання з використанням Форми опитування). Під час підсумкового оцінювання учні дають відповідь на Ключове питання – «Чи багато знаємо про воду?», де демонструють презентацію. Після того за формою оцінювання презентації вони отримують оцінку.

Протягом дослідження теми проводиться опитування та оцінювання учнів, щоб допомогти їм розвивати навички мислення 21 століття, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують контрольний список, щоб відслідковувати здійснювати самооцінку свого прогресу у навчальній діяльності. Використовується формуюче оцінювання, з метою спонукання учнів до критичного оцінювання результатів своєї роботи, взаємооцінювання та самооцінки. На початку роботи учні з’ясовують свої навчальні потреби з допомогою ЗХД –таблиці і створюють контрольний список, у якому відстежуватимуть власне просування в проекті.. В кінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання роботи в проекті кожного учня з допомогою списку запитань рефлексії

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Учні представлять результати своїх досліджень у вигляді або презентації, або інформаційного бюлетеню, або вікі. Інструктаж щодо опанування навичками використання цих інструментів повинен щоденно бути включений у процес занять. 1-й тиждень

1.Учні переглядають презентацію, підготовлену вчителем для зацікавлення та формування мотивації.

2. Учні збирають інформацію з різних джерел: пошук інформації в Інтернеті, літературі,пресі,тощо.

3. Огляд та обговорення проекту з учнями. Оцінювання та аналіз знайдених матеріалів з метою створення малих груп за інтересами, вподобаннями учнів та їх баченням щодо застосування отриманої інформації.

4. Учні працюють з учительською презентацією.

5. Працюючи в малих групах, учні аналізують матеріал за обраними критеріями знайдений з різних джерел, відбирають матеріал для створення презентації.

2-й тиждень

6. Учні проектують зміст презентації, сканують необхідні фото; займаються її дизайном та оформленням.

7. Учні створюють публікації, буклети. Ці інформаційні матеріали будуть використовуватися для інформування однокласників та батьків про результати

виконання проекту.

8. Демонстрація презентацій, створених з різними групами супроводжується оцінюванням, що має привести до об’єднання малих груп у єдину з метою створення учнівського блогу, де відслідковується процес роботи над проектом.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ірина Казакевич

Фах, навчальний предмет

Педагогіка та методика початкового навчання.

Навчальний заклад

Зеленодольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1

Місто\село, район, область

м.Зеленодольськ, Апостолівський район,Дніпропетровська область

Контактні дані

irinakazakevich72@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

13-25 січня 2014 р.

Місце проведення тренінгу

Зеленодольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1

Тренери

Яцків Любов Йосафатівна