3. Готиш Світлана Іванівна

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Про мене

Працюю методистом початкових класів. Маю двоє донечок.

Мої блоги

Рефлексія

Врятуймо ліс!

Мій внесок

Мої файли

Заборонні знаки 1

Заборонні знаки 2

Заборонні знаки 3

Заборонні знаки 4

Розповідь "Я хочу захистити ліс"

Сценарій "Я не ображу рідної природи"


Мої закладки

Що таке екологія?

Що таке ліс?

Правила поведінки в лісі

Весела абетка про ліс

Довідник про лікарські рослини

Мої захоплення

Захоплююся вишивкою, люблю в'язати.

Назва навчальної теми

Що в лісі родиться, то в дворі згодиться.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет: природознавство, тема «Природа влітку»

Інші навчальні предмети: літературне читання

Вік учнів, клас

7 - 8 років

2 клас

Стислий опис проекту

Проект з природознавства для учнів 2 класу за темою «Що в лісі родиться, то в дворі згодиться». Метою проекту є розширення знань, вмінь та навичок за навчальною темою «Природа влітку», познайомити дітей з проблемами, які виникли перед людством у зв'язку з забрудненням навколишнього середовища. Проект передбачає розширення досвіду дітей в екологічно орієнтованій діяльності, формування екологічної культури молодших школярів. Діти набудуть навичок самостійної роботи та роботи в групі. Кожна група отримує завдання. Школярі проводять досліди й описують результати. Шукають додатковий матеріал в енциклопедіях та інтернет ресурсах. Обробляють його та оформляють роботу. Учні презентують свою роботу й називають найактивніших.

План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання, впроваджуючи анкетування, таблицю «З-Х-Д». На початку проекту учні заповнюють таблицю «ЗХД» та проходять анкетування, що допомагає вчителю відслідковувати індивідуальні навчальні потреби учнів щодо цієї теми. Впродовж роботи над проектом використовуючи форму оцінювання для роботи в групах, форму оцінювання продуктів проекту, контролюється хід виконання плану роботи в групах щодо виконання проекту. Вчитель спостерігає за роботою учнів, їх спілкуванням, у разі необхідності, за допомогою питань, роздумів, активізує, зацікавлює їх. Наприкінці роботи над проектом в ході проведення творчого звіту, за допомогою листів оцінювання, презентації, самооцінки дослідницької роботи учнів, аналізується підготовленість групи: фото- та відео звіти, презентації, вміння учнів обґрунтовано та переконливо довести свою інформацію. В кінці проекту учитель представляє кожному задіяному в проекті учневі контрольний список для рефлексії.

Діяльність учнів та вчителя

Використовуючи отримані на попередніх уроках знання та навички з теми «Природа влітку» учням в ході роботі над проектом пропонується відповісти на запитання: Чому потрібно берегти ліс? Що можна зробити, щоб зберегти «легені» нашої планети? Для того щоб з’ясувати рівень знань перед початком роботи в проекті, учитель пропонує заповнити ЗХД-таблицю та виконати завдання тесту. Вчитель демонструє презентацію для фасилітації для того щоб учні чітко розуміли яку роботу від них вимагають, були мотивовані на виконання проектів. Вчитель обов'язково проводиить бесіду про безпечну роботу в інтернеті і знайомить учнів із інструкцією пошуку інформації в Інтернеті. Учні об’єднуються у 3 групи за інтересами. Кожна група обговорює та обирає назву, розробляє і затверджує план виконання проекту, який вчитель оцінює на кожному з етапів роботи, ознайомлюються із основними джерелами інформації, розподіляють обов’язки. Батьки знайомляться з проектом, отримавши буклет. Під час проекту учні ведуть свій журнал досліджень. Учитель проводить оцінювання на основі спостережень, за формою оцінювання та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться консультації. Учні використовують контрольний список для оцінювання продукту проекту, який допомагає їм здійснювати самооцінку роботи. Діти використовують Інтернет, працюючи з різними програмами, для створення продуктів проекту, складають книгу скарг лісу, складають альбом-презентацію про лікарські рослини, укладають збірку правил поведінки лісу, пишуть твір або розповідь, які вони також зможуть продемонструвати на уроці, присвяченому творчому звіту. В ході презентування проекту учні також готують творчий виступ по проблемі збереження лісу. Також учні виготовляють своїми руками заборонні знаки, те що не можна робити в лісі.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Світлана Готиш

Фах, навчальний предмет

Вчитель початкових класів, методист РМК

Навчальний заклад

Нижньосиньовидненська ЗОШ І-ІІ ст.

Місто\село, район, область

с. Нижнє Синьовидне Сколівський район Львівська область

Контактні дані

с. Нижнє Синьовидне вул. Лісова 10

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

1 червня - 10 липня 2013 р.

Місце проведення тренінгу

Верхньосиньовидненська ЗОШ І-ІІІ ст.

Тренери

Винник Ігор Богданович, Мозіль Олена Володимирівна