14.12.2012. Кривий Ріг , Модуль5, Група3

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Як мені забезпечити об'єктивне оцінювання навчальних досягнень кожного учня, якщо вони працюють у малих групах при виконанні проектів? Організація групової роботи учнів не тільки дозволяє їм на практиці використовувати різні процеси і стратегії мислення, але і надає прекрасну можливість оцінити ці навички. Усі наступні стратегії можна спостерігати і оцінювати в ході спільної роботи учнів:

  • Навички роботи із змістом і комунікаційні навики можна спостерігати, коли школярі стикаються з незнайомим змістом і допомагають зрозуміти один одного.
  • Стратегії лідерства використовуються, коли учні виконують одну з ролей і допомагають групі в досягненні її мети.
  • Стратегії переговорів застосовуються, коли учні представляють групі різні ідеї для розгляду.
  • Стратегії вирішення проблеми застосовуються тоді, коли учні працюють над урегулюванням розбіжностей і пошуком альтернативних рішень.
  • Стратегії аналізу використовуються, коли учні узагальнюють головні моменти обговорення, спрощують складні ідеї, або ставлять питання на перспективу.
  • Навички ведення переговорів використовуються, коли групу просять дійти згоди з урахуванням думки всіх зацікавлених сторін.
  • Стратегії синтезу застосовуються, коли учнів просять представити роботу або допомогти поточній роботі.
  • Стратегії зворотного зв'язку застосовуються для інформування колег або вчителя про процеси, завдання і інші аспекти роботи групи.

Для оцінки цих стратегій можуть бути використані різноманітні методи і інструменти, зокрема: опитувальники, контрольні списки, рубрики (форми оцінювання), навідні запитання. Щоб допомогти школярам стати самостійними учнями, надайте їм ці ж інструменти, попросіть їх провести самостійне оцінювання і дати відгук на роботу однокласників. Підказки для спостереження групової роботи

Використовуйте ці підказки, спостерігаючи роботу групи. Коли учні звикнуть до того, що вчитель використовує такі запитання, вони і самі почнуть їх використовувати, працюючи з однолітками

Пояснення Ви думаєте, що він мав на увазі ....? Ви можете це пояснити іншим способом? Я не дуже добре розумію, що ви маєте на увазі?

Узагальнення Що ми вже знаємо? Що нам ще потрібно?

Слухання Я зрозумів, що ви сказали ...? Чи правильно я зрозумів, що ви сказали .....?

Участь Що ви думаєте про це? Що інші думають про це? Хто з цим згодний?

Підтримка обговорення Я не впевнений….? Я не знаю…? Що ви думаєте…? Куди ми рухаємося?

Вирішення проблем Як ви ще можете подумати про це? Що якщо хтось скаже...? Деякі думають, що...., а ви що думаєте? Як вам це допоможе? Що ви вирішите про .?

Аналіз Як це пов'язано з тим, що сказав Д? Це те ж саме, що сказав Н? Чим це відрізняється від ідеї М? Може хтось представити те, як це могло трапитися?

Відгук Як ви слухаєте і відповідаєте? Наскільки ефективний...? Які зміни ...... Ви порадите? Як ви це робите...?

Самооцінювання спільної роботи 1. Приклади того, що я запропонував після планування проекту:


2. Приклади того, що я вніс у виконання проекту:

3. Приклади моїх ідей, які допомогли проекту:


4. Приклади того, як я допоміг групі утримати увагу на меті проекту:


5. Приклади стратегій, які я використовував для вирішення конфліктів і вирішення проблем:


6. Що мені більш за все сподобалося в проекті:


Причини

7. Що я дізнався з цього проекту:

Приклади того, що я спробую використати в роботі над наступним проектом: