13.01.2017 Кривий Ріг. Криворізький педагогічний університет. Модуль 6. Група МІ-13-3-2
Питання
Чи використовує учень безпечно Інтернет ресурси під час виконання домашніх завдань? Обґрунтуйте свої відповіді.
Відповідь
Почнемо з того, що інтернет надає у наше розпорядження незліченні ресурси та небачені можливості для навчання, але разом із тим ця мережа містить багато інформації, яку не можна вважати ані корисною, ані надійною, оскільки усім дозволяється розміщувати в мережі свою інформацію. Дітям необхідно розвивати навички критичного мислення, щоб вміти оцінювати достовірність і правильність обраної ними інформації.
Сьогодні, будь-яка дитина, що виходить в Інтернет, може переглядати будь-які матеріали, а це насильство, наркотики, порнографія. Це підштовхує молодь до самогубства, вбивства і багато-багато чого іншого. Все це доступно в Інтернет без обмежень.
З опитування до проекту "Діти й інтернет" ми бачимо, що 81 % батьків вважає, що робота в Інтернеті позитивно впливає на розвиток дітей, їхню успішність у школі і, взагалі, на кількість засвоєння інформації. Проте тільки 1 з 20 батьків цікавиться тим, яку інформацію шукає його дитина в інтернеті. Більшість дітей віддає перевагу комп'ютерним іграм і спілкуванню в чатах, аніж навчанню та дослідженням і інтернеті.
Батькам потрібно скласти з дітьми угоду про використання Інтернету вдома, яка б включала їхні права та обов'язки, а також переконатися, що ця угода чітко визначає:
- куди діти можуть заходити в Інтернеті і що вони там можуть робити;
- скільки часу вони можуть проводити в Інтернеті;
- що вони мають робити, коли виникає почуття дискомфорту під час онлайнового спілкування або перегляду веб-сторінок;
- як захистити персональну інформацію;
- як слід себе поводити, аби перебування в інтерактивному середовищі було безпечним;
- що таке етика та відповідальність в Інтернеті;
- як користуватися чат-кімнатами, групами новин та службами миттєвого обміну повідомленнями.