12.03.2013. Група3, робота за модулем 6.

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Так. Все більше дітей отримують можливість працювати в Інтернеті, а отже, надзвичайно актуальною стає проблема безпеки наших дітей у Всесвітній мережі, де міститься величезний обсяг інформації, серед якої багато небезпечної. У зв’язку з цим постає проблема захисту дітей. По-перше, вчитель повинен ознайомити учнів з правилами безпечного користування інтернету під час навчального процесу, а батьки вдома повинні контролювати виконання цих правил. Оцінити знання та вміння учнів вчитель може під час бесіди або за допомогою тестування.

Також можна оцінювати знання та вміння учнів з безпечного використання Інтернету засобами самого ж Інтернету, а саме: створення та організація опитувальників службою GoogleDocs; обговорення, дискусії на блогах, у чат-просторі, визначеному вчителем-модератором; анкетування-дослідження «Рівень обізнаності безпеки в Інтернеті» на шкільних сайтах.

Корисним є використання навичок критичного мислення при оцінюванні учнями Інтернет-ресурсів, де діти спочатку керуються формальними критеріями (індикаторами) оцінювання веб-сайтів. Для того, щоб проаналізувати сайт необхідні навички критичного мислення - навички мислення високого рівня, когнітивні знання - знання про закономірності мислення людей та про власне мислення. А ці знання отримують у першу чергу учасники навчальних проектів.

Доречним є вербальне оцінювання та заохочування додатковими балами, бонусами з учнями молодших класів.