11-23.03.2013. Педрада. Модуль 5. м.Марганець Дніпропетровської області
Матеріал з Iteach WIKI
1 група
Яким чином я забезпечуватиму досягнення моїми учнями вимог освітніх стандартів і програм, якщо при навчанні за методом проектів дозволю їм самостійно обирати зміст і ставитиму відкриті Основні запитання?
- Відповідно методу проектів, учитель є організатором навчання учнів, він пропонує тему проекту, складає його план та ставить питання. Все це повинно грунтуватися на вимогах держстандарту та навчальних програмах з предметів. Працюючи самостійно, учні не втрачають супроводу педагога, тому що саме з ним вони радяться, від нього отримують завдання. Та й зрештою, роль учителя є вирішальною під час оцінювання проекту: як поточного, так і остаточного (вихідного).
- Самостійність у виборі інформації дає учням можливість розширити та поглибити свої знання, демонструє їх зацікавленість, сприяє розвитку навчальних вмінь та навичок, особистісних якостей (відповідальність, вдумливість, самостійність).
- Відкритість Основних питань є запорукою розвитку в учнів навичок 21 століття, таких як творчість, ініціативність; вміння висловлювати, аргументувати, а за необхідності, змінювати свою думку; здатність до критичного мислення.
2 група
Якщо учні самостійно управляють своїм навчальним процесом, визначають напрямки свого навчання, то як я маю пересвідчитись у тому, що вони отримують при цьому знання та вміння, необхідні для 21 століття?
3 група
Як мені забезпечити об'єктивне оцінювання навчальних досягнень кожного учня, якщо вони працюють у малих групах при виконанні проектів?
- Необхідно розробити критерії оцінювання. Використати взаємооцінювання учнів у рамках однієї групи відповідно до розроблених критеріїв.
- Об'єктивність набутих при роботі над проектом знань можливо досягти поетапним оцінюванням навчальних досягнень учнів:
на початку проекту (вхідне оцінювання), в кінці роботи над проектом (вихідне оцінювання) і презентація (представлення проекту).
- На мою думку, необхідно ознайомити учнів з навчальними цілями й критеріями оцінювання до початку їх роботи над проектами. Кожний учень повинен знати, що від нього чекають під час роботи. Самі учні повинні бути залучені до оцінювання. Для цього необхідно розробити форми оцінювання. Також необхідні консультації з учнями, для зворотнього зв'язку з вчителем.