10. Николайчук Надія Степанівна

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Про мене

Працюю вчителем початкових класів. Дуже люблю дітей. Найцікавішим занняттям вважаю творчі вечори, де можна представити творчість учня і вчителя.

Мої блоги

Рефлексія

Сонячні промінчики

Мій внесок

Мої закладки

Вікіпедія про Сонце

Цікаві факти про сонце

Казка про сонце, сонечко та соняшник

Малятам про сонце

Чи небезпечне Сонце для дітей

Сонце - джерело світла і тепла

Мої захоплення

Дуже люблю квіти. Займаюся розведенням вазонів.

Гарні квіти

Назва навчальної теми

Сонце

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Природознавство, українська мова (розвиток мовлення) та читання, образотворче мистецтво, трудове навчання

Вік учнів, клас

7 років, 1 клас

Стислий опис проекту

Цей проект для учнів 2-х класів передбачає інтегрування тем вивчення декількох предметів, зокрема вивчення тем з природознавства про планету Сонце , складання казок на задану тему на уроках читання. Учні будуть досліджувати рух вплив і значення сонячного проміння на розвиток і ріст рослини,робити висновки про взаємозв’язки у природі, розмірковувати над тим, чому треба берегти нашу планету. На уроках образотворчого мистецтва діти створювали групові виставки малюнків "Наше любе сонечко".На уроках трудового навчання із пластиліну ліпили сонечка , створювали свої сонячні візерунки. Робота у проекті буде сприяти розвитку навичок спостереження, ефективного спілкування, розвитку мовлення. Застосування веб-технологій допоможе зробити проект більш яскравим, доступним дітям, допоможе залучити батьків та інших однодумців для обговорень з теми проекту. Результатом роботи учнів стане розроблений календар спостережень за Сонцем,за розвитком рослини в різних умовах,оформлення виставки робіт. По завершенні проекту учні виступають з презентацією перед учнями початкових класів та своїми батьками .

План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження проекту на тему "Сонце"

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початковому етапі оцінювання проводиться мозкова атака з роботою над «Асоціативним кущем» та учні працюють з таблицею форма «ЗХД» Діти проходять тестування. Це допомагає вчителю відслідковувати індивідуальні навчальні потреби учнів щодо вивчення цієї теми. Впродовж роботи над проектом діти заповнюють форми самооцінювання для роботи в групах. Під час спостереження за роботою учнів при написанні мінітворів "Наше любе сонечко" вчитель користується формою оцінювання цих письмових робіт. Наприкінці роботи учні заповнюють форму оцінювання блогу, який вони вели протягом проекту.

Асоціативний кущ

форма З-Х-Д

форма З-С-З

Форма оцінки презентації

форма оцінювання блогу

форма оцінювання публікації

Діяльність учнів та вчителя

До початку навчання за цією темою потрібно: Переглянути терміни та основні поняття у довідковому інформаційному документі та пересвідчитися, що учні знають, як користуватися програмами Microsoft Offis. Перевірити, чи учні знають, як шукати інформацію в Інтернеті, зберігати її та документувати. Роздати брошуру з основами проектного навчання батькам та іншим учасникам спільноти для ознайомлення з концепцію використання проектів у школі. Вчитель показує вступну презентацію, в ході якої націлює учнів на з’ясування основних питань проекту , об’єднує дітей у три групи і спрямовує напрямки їхньої діяльності. Перед проведенням дослідження в Інтернеті учні ознайомлюються із Законом про авторське право і проходять тест про авторське право. Для роботи в Інтернеті вчитель пропонує учням інструкцію. Попередньо вчитель збирає усі необхідні дозволи: Лист про дозвіл на відкриття електронної поштової скриньки учня , батьківські дозволи для публікації роботи учня в мережі Інтернет, заповнює форму для збереження конфіденційності учня. В процесі роботи над проектом учні оцінюють інтернет-ресурси, щоб вірно та творчо використовувати дані для вирішення своєї проблеми. Для дослідження громадської думки учні ознайомлюються з правилами проведення опитувань в Інтернеті та працюють з сервісами електронного та миттєвого спілкування. Створюють форму для опитування. Результати своєї роботи учні презентують у вигляді презентації, інформаційного бюлетеня 2-3, 4 та ведуть записи у блозі. Учитель проводить оцінювання на основі спостережень за формою оцінювання дослідження та перегляду продуктів діяльності учнів. Вчитель демонструє учням презентацію для фасилітації. Учні використовують Контрольний список для оцінювання продукту проекту, який допомагає їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Вчитель знайомить учнів із вимогами до учнівських робіт, пропонуючи їм форми оцінювання презентації, публікації та блогу. Вчитель виступає координатором проекту.

Форма дозволу

форма дозволу на відкриття скриньки

вчительська презентація

блог учнівський "Сонячні промінчики"

презентація учнівська

презентація для фасилітації

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Надія Николайчук

Фах, навчальний предмет

вчитель початкових класів, предмети початкової школи

Навчальний заклад

Нижньосиньовидненська ЗОШ І-ІІ ступенів

Місто\село, район, область

с. Нижнє Синьовидне, Сколівський район, Львівська область

Контактні дані

с. Нижнє Синьовидне, вул. І. Франка 50

тел.: 0993726543

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

1 червня - 10 липня 2013 рік

Місце проведення тренінгу

Верхньосиньовидненська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Сколівський район

Тренери

Винник Ігор Богданович, Мозіль Олена Володимирівна