,Математика в 1 класі всередній школі1

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
  • 1.Перед викладанням математики в школі крім загальних цілей навчання стоять ще свої специфічні цілі, що визначаються особливостями математичної науки. Одна з них - це формування і розвиток математичного мислення. Це сприяє виявленню і більш ефективному розвитку математичних здібностей школярів, готує їх до творчої діяльності взагалі і в математиці з її численними додатками зокрема.
  • Взагалі інтелектуальний розвиток дітей можна прискорити за трьома напрямками: понятійний лад мислення, мовної інтелект і внутрішній план дій.
  • Міцне засвоєння знань неможливо без цілеспрямованого розвитку мислення, яке є одним з основних завдань сучасного шкільного навчання.
  • Хочеться звернути увагу на дві головні проблеми дидактики математики: модернізація змісту шкільної математичної освіти та вдосконалення структури курсу.
  • Швидке зростання обсягу наукової інформації, обмеженість терміну шкільного навчання і неможливість скорочення обсягу досліджуваних у школі основ науки з метою включення нової інформації ускладнюють проведення реформ з модернізації шкільної освіти, а тому готувати їх доведеться протягом більш тривалого часу, ретельно і строго на науковій основі.
  • Мають місце успішні експерименти з модернізації курсу початкових класів та вивченню в ньому почав алгебри, що дозволило дати значну пропедевтику алгебри та геометрії в IV класах, що дозволяє вивчити систематичні курси цих предметів у більш швидкому темпі і перенести ряд тем зі старших класів у середні; включити до програму старших класів елементи вищої математики. Таким чином, поліпшення системи курсу можливе і в період між реформами, тобто незалежно від модернізації освіти.
  • 2.Ми не беремося вирішувати ці питання, тому що працюємо в більш вузькому напрямі, пропонуючи на даному етапі ввести в загальноосвітній курс тему «Комплексні числа».
  • 3.Говорячи про алгебраїчної культурі, зауважимо, що деякі розділи алгебри, які іноді навіть не розглядаються в математичних класах, доцільно вводити в загальноосвітню програму. Так, наприклад, поняття числа в школі закінчується вивченням дійсних чисел, що можна вважати суттєвим пробілом у математичній підготовці учнів, тому що більш природним є формування поняття комплексного числа.
  • Боротьба за свідомість учнів твердої переконаності в науковій обгрунтованості і навіть неминучість введення комплексних чисел цілком можлива і може вестися по декількох різних лініях, враховуючи те, що учні мають вже достатньо зрілим математичним розвитком. У старших класах вони в змозі вже розуміти і поважати потреби самої математичної науки, що є непрямим проявом потреб і запитів самої практики.
  • Взаємозв'язок вчителя і учня відбувається у вигляді передачі інформації в двох протилежних напрямках: від вчителя до учня (пряма), від вчення до вчителя (обернена).