Я здоров'я збережу - сам собі допоможу!

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Фізична складова здоров'я»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основи здоров'я

Вік учнів, клас

4 клас, вік учнів 9-10 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект «Я здоров'я збережу – сам собі допоможу» для учнів 4 класу, тема 2 «Фізична складова здоров'я».
Учні розширять свої уявлення про фізичну складову здоров'я та його показники, розкриють поняття «гармонійний розвиток людини». Вони будуть шукати шляхи, що дозволять зберігати і зміцнювати здоров'я, навчаться оцінювати свій фізичний стан за даними показниками. Отримані знання дозволять сформувати бажання піклуватися про своє здоров'я і здоров'я оточуючих. Свої висновки, за допомогою вчителя, учні представлять у вигляді презентації в Power Point.[1] Учні будуть шукати додаткову інформацію щодо піклування про здоров'я в бібліотеці та в Інтернеті та випустять буклет «Бережіть здоров'я змолоду!» в Microsoft Publisher.[2] Як кульмінація проекту учні разом зі своїми батьками приймуть участь у спортивно-оздоровчому святі «Тато, мама і я – спортивна сім'я!», створять «Куточок здоров'я» з постійно-змінною інформацією про здоров'я.

План вивчення теми

план вивчення теми

Оцінювання

Робота над проектом починається з фронтальної бесіди з проблемним питанням та стартової презентації вчителя.
[3] На початку проектної діяльності необхідно провести аналіз початкових знань учнів, виявити рівень їх потреб – у вигляді таблиці «ЗХД». [4] Учні об’єднуються у групи за тематикою. З урахуванням вимог стандарту початкової освіти складаються критерії оцінювання майбутніх робіт учнів, за якими відбувається контроль, самоконтроль та взаємоконтроль у групах.
Перед початком роботи учні знайомляться з даними критеріями. В ході роботи групи заповнюють таблиці самоконтролю і таблицю самооцінки в групах. Учитель заповнює свій журнал спостережень груп над проектом.
Після завершення роботи над проектом проводиться урок-підсумок, на якому заслуховуються виступи учнів з підсумками своєї роботи. В ході виступів спікери груп демонструють результати діяльності груп у вигляді презентації, випуску буклету «Бережіть здоров'я змолоду!» - рекомендації щодо збереження здоров'я (оцінювання відповідно до форм). [5], [6]. Закінчується робота над проектом спортивно-оздоровчим святом «Тато, мама і я – спортивна сім'я!»
Під час обговорення в першу чергу оцінюється вміння аргументовано виступати перед аудиторією, брати участь в обговоренні, задавати питання, стислість і повнота виступу, грамотність, творчий підхід.[7],[8],[9],[10],[11],[12],[13],[14]

Діяльність учнів та вчителя

1 етап Підготовчий
Вчитель розповідає про проектну технологію учням, батькам. Для батьків готує буклет «Метод проектів – що це таке?»[15] та розповідає про майбутню роботу з учнями над реалізацією проекту «Я здоров'я збережу – сам собі допоможу». 2 етап Основний
1 урок
Перед початком проекту учні ознайомлюються із вчительською презентацією, з якої вони дізнаються про сам проект, його етапи, цілі та завдання. Учні поділяються на групи, розподіляють обов’язки. Ознайомлюються з критеріями оцінювання виконаної ними роботи в цьому проекті. Вчитель використовує початкове формуюче оцінювання знань та вмінь учнів перед початком вивчення теми за допомогою таблиці «ЗХД», залучає учнів на початку роботи з проектом до усвідомлення того, що очікує від них у проекті, які цілі навчання, якими є критерії оцінювання.
2-3 урок
Спочатку всі групи у ролі «журналістів» (6 груп – по підтемам). Відводиться час для ознайомлення кожної групи з підтемами загальної теми, опрацьовується матеріал підручника. Вчитель ставить задачі для кожної групи окремо, підготовлює необхідні дидактичні та методичні матеріали, пам’ятки по роботі з літературою. Надає необхідні консультації. Дає форми та таблиці завдань для кожної групи. Учні складають план роботи згідно отриманих завдань, використовують план проекту для проведення моніторингу процесу власного навчання та роботи у напрямку само спрямованого навчання. Далі діти шукають додаткову інформацію з енциклопедій, додаткової літератури, звертаються до мережі Інтернет. Для цього перед початком роботи в Інтернеті вчитель надає інструкцію щодо безпечної роботи в Інтернеті та при використанні комп’ютера, принтера, сканера; розповідає про авторське право та плагіат, дає інструкції по пошуку в Інтернеті, дає каталог пошукових машин, розповідає про правильність оформлення використаних джерел, дає каталог сайтів, де учні можуть знайти колекції зображень, звуків, фонів, каталог освітніх ресурсів та каталог сайтів, де викладена інформація з обраної тематики. Результат оформити у вигляді рефератів, доповідей, малюнків, статтей для стіннівок та «Куточку здоров'я» по кожній підтемі, обговорюється з усіма. Таким чином діти ознайомлюються з темою вцілому і проводять дослідження щодо складових фізичного здоров'я. На цьому етапі відбувається оцінювання співпраці з однокласниками, взаємооцінювання, само оцінювання, оцінювання роботи іншої групи.
4урок
Далі учні поділяються на дві підгрупи «Аніматорів» по 7 учнів у кожній. Учні 1-ї групи «Аніматорів» створюють мультимедійну презентацію з заданої тематики використовуючи комп’ютерну програму Power Point, а друга група випустить буклет «Бережіть здоров'я змолоду!» в Microsoft Publisher з рекомендаціями щодо збереження здоров'я. Разом з цим діти втілюють у повсякдення свої рекомендації, а саме виконання комплексу процедур для загартовування, гімнастики до занять – невід'ємного компоненту режиму дня кожної дитини, формування правильної постави через використання мішечків з сіллю та коригувальних вправ. Учні оцінюють себе самостійно.
5 урок
Учні презентують свої готові продукти. Рефлексія.
6 урок
Проект закінчується спортивно-оздоровчим святом «Тато, мама і я – спортивна сім'я!», на якому діти звертаються до присутніх зі своїми рекомендаціями. Таким чином відбувається популяризація здорового способу життя серед членів своєї родини, серед однолітків, дорослих. Діти заповнюють анкету «Який спосіб навчання тобі до вподоби?»

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ярханова Оксана Олексіївна

Фах, навчальний предмет

вчитель початкових класів

Навчальний заклад

ЗОШ № 21

Місто\село, район, область

м.Шахтарськ, Донецька область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

01.04.2013-11.06.2013

Місце проведення тренінгу

ЗОШ № 22

Тренери

Лавриненко Ірина Василівна