Що робить людину людиною?

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

«Що робить людину людиною?»

Тематичні запитання

  • У чому особливість мольєрівських характерів?
  • Чим пояснюється жаг пана Журдена здобути титул дворянина?
  • Над ким іще,крім пана Журдена, сміється автор? Думку поясніть.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет: Світова література.

Додаткові предмети:інформатика, психологія

Навчальна тема (як записано в програмі)

Жан Батист Мольєр «Міщанин-шляхтич»

Вік учнів, клас

9 клас, 14-15 років

Стислий опис

Учні 9 класу розроблять проект «Що робить людину людиною?»» за комедією Ж.Б. Мольєра «Міщанин- шляхтич», в якому характеризують класицизм як могутній європейський художній напрям; пояснюють надмірне прагнення буржуа Журдена стати шляхтичем як рису класицистичної комедії, герой якої часто є носієм якоїсь пристрасті; називають засоби творення смішного в комедії (наприклад, прагнення Журдена стати шляхтичем свідомо перебільшене і т. д.);відзначають, що в комедії “Міщанин-шляхтич” реалізована важлива настанова класицизму — прагнення виховати глядача (настанова: “не будьте такими, як оцей Журден”); висловлюють особисте ставлення до проблем, що порушуються в комедії, аргументуючи свою точку зору прикладами і цитатами з тексту.

Для досягнення цієї мети клас поділено на дв групи. Перша група «дослідники» шукає відповідь на питання (створення презентації): “Що робить людину людиною? ”. Друга група «психологи» аналізує образ пана Журдена.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми [1]

План впровадження проекту

План впровадження [2]

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Оцінювання діяльності відбуваються за двома шляхами: групою дітей самостійно та вчителем з визначеними критеріями.

На початку проектної діяльності вчитель проводить анкетування щодо виявлення рівня початкових знань учнів. Перед початком роботи учні знайомляться з критеріями, згідно яких буде проводитись оцінювання. У ході роботи групи заповнюють таблиці самоконтролю і бланки самооцінки в групах. Учитель заповнює свій журнал спостережень груп над проектом.

Після завершення роботи над проектом оцінюється вміння аргументовано виступати перед аудиторією, брати участь в обговоренні, задавати питання, стислість і повнота виступів, грамотність, творчий підхід.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Проект складається з трьох етапів: підготовчий етап, робота над проектом, заключний етап.

На першому етапі проекту

Учитель розробляє план проекту, лист планування роботи в групі. [3] Здійснює підбір матеріалу з використанням Інтернету. Робота над проектом починається з презентації вчителя. [4] На початку проектної діяльності необхідно провести анкетування учнів [5]. Учитель спостерігає і направляє учнів на постановку цілей проекту. Учні обговорюють тему проекту, цілі, завдання. Визначаються теми для досліджень, учні класу об’єднуються в дві групи, кожна з яких буде досліджувати свою тему: 1 група («Дослідники» ) - працює над темою «Що робить людину людиною»; 2 група («Психологи») – аналізують образ пана Журдена. Учні отримують план реалізації проекту.

На другому етапі проекту :

Учитель спостерігає, радить, побічно керує діяльністю учнів. Контролює ненав'язливо послідовність виконання проекту. Учні збирають і обговорюють інформацію відповідно до плану і ролі в групі. Консультуються з учителем, обговорюють проміжні результати, оформляють проект, готуються до захисту. За результатами своєї роботи учні створюють матеріали, в яких відображається результат їх діяльності ( презентація). Роблять висновки за темою. Проводиться спільне обговорення, а потім оформлення результатів роботи групи. Учитель заповнює свій журнал спостережень груп над проектом. [6]

Під час захисту проекту

Учитель бере участь в обговоренні. Ставить цілеспрямовані питання. Узагальнює отримані результати, підводить підсумки, визначає перспективи. Учні беруть участь в колективному самоаналізі. Надають звіт про виконану роботу (індивідуально або колективно). Беруть участь в колективному аналізі та оцінюванні результатів. Кожна група звітує про результати роботи над проектом, демонструючи свої презентації. На завершення колективно обговорюються висновки. Учні оцінюють виступи груп відповідно до критеріїв оцінювання роботи груп. Підводяться підсумки, визначається група, що виконала найповніше і аргументоване дослідження. Вчитель повинен оцінити роботи учнів.

Відомості про автора

Контактні дані

maja.4ehmejster@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

22.09-27.09. 2012

Місце проведення тренінгу

м. Димитров

Тренери

Хвостікова Ольга Сергіївна