Хімія навколо нас

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Хімія навколо нас

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Хімія, інформатика, природознавство

Вік учнів, клас

7 клас,12-13 років

Стислий опис проекту

Проект з предмету «Хімія» 7 клас. Тема, яка розглядається на початку вивчення хімії в темі: « Вступ. Хімія – природнича наука. Хімія в навколишньому світі.» В ході виконання проекту учні дізнаються, яке місце займає хімія серед наук про природу?; Яку цінність у житті людини мають хімічні речовини?; Яку роль відіграють хімічні речовини в повсякденному житті людини і, як їх можна застосувати в своєму житті?. Учні працюють з підручниками . В Інтернеті, довідниках знаходять відповідну інформацію. В ході роботи учні об’єднуються в групи: істориків – дослідників; хіміків – дослідників; дизайнерів. Вони будуть досліджувати значення хімії в історії людства; досліджувати хімічні речовини, які оточують людину, їх вплив на середовище та живі організми; створювати презентації. Кінцевим продуктом діяльності буде учнівська конференція, на якій учні будуть демонструвати свої мультимедійні презентації з теми проекту.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження проекту

Навчальні цілі

Застосовувати отримані знання в житті, вміти з’ясовувати, яке місце хімії серед наук про природу, в яких галузях застосовується хімія.Набути вміння швидко та ефективно шукати інформацію та донесити новы ідеї до інших, критично оцінювати інформаційні ресурси, відповідально ставитися до авторського права, набути вміння публічного виступу, узагальнювати та оцінювати факти, формулювати та аргументувати власну точну зору.

Опис оцінювання

На початку проводиться оцінка первинного досвіду учнів та виявлення їх інтересів за допомогою анкетування. Тема проекту презентується батькам та учням за допомогою буклету (стор.1),(стор.2). Форму З-Х-Д та організаційну діаграму учні заповнюють після вступної презентації вчителя. Учні об’єднуються в групи для пошуку відповідей на проблемні питання, обговорють критерії оцінювання їх проектної діяльності. В ході проекту учні заповнюють контрольні списки планування проекту, контрольні списки групової роботи , форми самооцінювання. За допомогою форм оцінюванняоцінюються кінцеві продукти учнівської діяльності. Контрольні списки оцінювання надаються учням на початку проектної діяльності, форми самооцінювання, форми взаємооцінювання групової роботи використовуються в середині проекту.

Діяльність учнів та вчителя

На початку роботи учні проходять тестування «Авторське право», надається список рекомендованих сайтів для роботи над проектом, інструкція для роботи з Інтернет–ресурсами. Перший урок – запропонувати учням пройти анкетування «Що я знаю про хімію». Після чого презентувати вступну презентацію та буклет для визначення навчальних цілей. Учні заповнюють З-Х-Д схеми, організаційні діаграми. Ознайомившись з ключовими та тематичними запитаннями, учні обєднуються в групи для спільної роботи над проектом. Кожна группа складає план проектної діяльності. Ролі в группах можуть бути такими: історики–дослідники; хіміки–дослідники; дизайнери. Кожна группа виконує такі завдання: історики–дослідники: досліджують значення хімії в історії людства. Хіміки–дослідники: досліджують хімічні речовини, які оточують людину, їх вплив на середовище та живі організми. Дизайнери: створюють презентації. Учні отримують контрольні списки до своїх продуктів проектної діяльності. Учням надається шаблон створення презентації. Учні здійснюють пошук необхідної інформації, оцінюють знайдену в Інтернеті інформацію згідно до критеріїв, розданих вчителем. При використанні матеріалів учні вказують посилання на джерело інформації. В процесі роботи над проектом учні виконують завдання для перевірки отриманих завдань з теми. Другий урок – учні отримують результат: в ході вивчення теми учні отримали відповідь на запитання: «Чи можливий побут сучасної людини без хімії?». Учні створюють кінцевий продукт своєї діяльності – презентацію. Кожна группа презентує свою роботу (Приклад групи) на учнівській конференції. Відбувається рефлексія оцінювання навчальних досягнень учнів.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Оксіна Ніна Іванівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель хімії

Навчальний заклад

Безіменська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

С. Безіменне, Новоазовський район, Донецька область

Контактні дані

Адреса навчального закладу: С. Безіменне, вул. Миру 19а.

Тел.:(06296)39236

e-mail: bezimen.school@mail.ru

Відомості про тренінг

Тренінг в рамках НП "Відкритий світ"

Дати проведення тренінгу

13.08.12 - 18.08.12

Місце проведення тренінгу

Безіменська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Тренери

Борзенко Алла Олексіївна