Учнівська Wiki-стаття "Перші віруси. Як усе починалося?"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Перші віруси. Як усе починалося?

Автори проекту

I група учнів 9-го класу

Тема дослідження

Комп’ютерні віруси - історія виникнення

Проблема дослідження

Чи всі програми були вірусами?

Гіпотеза дослідження

Генії чи злодії - люди, які створюють комп'ютерні віруси.

Мета дослідження

Дослідити історію виникнення комп'ютерних вірусів.

Результати дослідження

Dshec581.jpg

Вважають, що ідею створення комп’ютерних вірусів окреслив письменник-фантаст Т. Дж. Райн, котрий в одній із своїх книжок, написаній в США в 1977 р., описав епідемію, що за короткий час охопила біля 7000 комп’ютерів. Причиною епідемії став комп’ютерний вірус, котрий передавався від одного комп’ютера до другого, пробирався в їх операційні системи і виводив комп’ютери з-під контролю людини.

В 70-х роках, коли вийшла книжка Т. Дж. Райна, описані в ній факти здавалися фантастикою, і мало хто міг передбачати, що вже в кінці 80-х років проблема комп’ютерних вірусів стане великою дійсністю, хоч і не смертельною для людства в єдиноборстві з комп’ютером, але призвівшою до деяких соціальних і матеріальних втрат. Під час досліджень, проведених, однією з американських асоціацій по боротьбі з комп’ютерними вірусами, за сім місяців 1988 р. комп’ютери, які належали фірмам-членам асоціації, піддавались дії 300 масових вірусних атак, які знищили близько 300 тис. комп’ютерних систем, на відтворення яких було затрачено багато часу і матеріальних затрат.

В кінці 1989 р. в пресі з’явилося повідомлення про знаходження в Японії нового, надзвичайно підступного і руйнівного віруса (його назвали хробаком), за короткий час він знищив велику кількість машин, під’єднаних до комунікаційних ліній. Переповзаючи від комп’ютера до комп’ютера, по з’єднуючих їх комунікаціях, «червяк» спроможний знищувати вміст пам’яті, не залишаючи ніяких надій на відновлення даних. Збиток, який наноситься комп’ютерними вірусами, зростає, а їх небезпечність для таких важливих систем, як оборона, транспорт, зв’язок, поставила проблему комп’ютерних вірусів в ряд тих, котрі як правило знаходяться під пристальним наглядом органів державної безпеки.

Розроблений в Пакистані, в 1986 році, вірус отримав назву PAKISTANI BRAIN. Він повністю замінює вміст стартового сектора і використовує 6 доповнюючих секторів, які відмічені в FAT диску, як дефектні. Заражені дискети отримують нове ім’я COPYRIGHT@BRAIN. Наслідками зараження цим вірусом можуть бути: уповільнене завантвження ОС, часткова втрата даних.

Біля 5% виявлених заражень припадає на ALAMEDA VIRUS, який також відноситься до цієї групи. Цей вірус заміщує вміст завантажуючого сектора, переписуючи і зберігаючи в ньому оригінал в першому вільному секторі на диску. Механізм і наслідки зараження цим вірусом ті, що і в PAKISTANI BRAIN. ISRAELI VIRUS заражає файли типу com, exe. Втілюючись в них, вірус збільшує їх розмір на 1813 байт (інколи, посилаючись на віруси цієї групи, їм дають назви: вірус — 1813, вірус — 1704 і тощо).

Висновки

Навчилися швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, вірно та творчо використовувати дані для вирішення проблем.

Корисні ресурси

http://hrivorscool.ucoz.ua/blog/komp_juterni_virusi_istorija_viniknennja/2011-12-21-3

Wikipedia

http://www.ua5.org/virus/42-storja.-persh-vrusi.html