Учнівська вікі - сторінка "Жіноча доля в творчості А. Малишка"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

"Жіноча доля в творчості А. Малишка"

Автори проекту

Учні 7-го класу Володимирівської ЗШ І-ІІІ ст.

Тема дослідження

Краса чистих людських взаємин.Взаєморозуміння та прагнення зробити добро іншому як засіб подолання життєвих негараздів.

Проблема дослідження

Ставлення до проблем ,що порушуються в творах . Своєрідність вирішення проблеми стосунків між людьми,готовності донепоказної самопожертви та любові до ближнього.

Гіпотеза дослідження

Зв'язок літературних творів з сьогоденням.

Мета дослідження

Розкрити сутність жіночої долі. Вплив ситуацій на їх сутність й долю.

Результати дослідження

24245A.jpg

Людські відносини – це стосунки, що виникають в процесі життєдіяльності (буття) людини, характеризують взаємозалежність людей як елементів соціальної системи, які відбуваються за певними законами : як вираження істотних стосунків між речами, явищами, їх властивостями і зв’язками. Краса ж людських відносин, категорія краси в людських взаєминах етики і естетики, що має вищу етичну і естетичну цінність виражаючи прагнення людей, до ідеальних стосунків частенько будучи лише еталоном, недосяжним ідеалом. Проте саме прагнення до цього недосяжного примушує людей мислити, здійснювати грандіозні по своїй величі або по своїй дурості вчинки, творити, створюючи те що, потім назвуть надбанням світової культури. Але головне усвідомлювати себе (власне "Я") і інших (іншого) чимось єдиним цілим. При цьому краса людських відносин, на відміну від просто краси не можлива без моральних і теоретичних цінностей (добро, істина). Для міжособових стосунків цінність ця виражена в таких поняттях як: дружба, любов, повага, співчуття. Говорячи про красу людських відносин не можна не сказати про найпрекрасніше почуття в них – про любов тому як саме любов частенько була основною рушійною силою світової культури.

55455.jpg

Як би то не було краса людських відносин і світова культура тісно взаємозв’язані і дуже складно сказати чи впливає культура на людські відносини або навпаки. Ясне одно про красу людських відносин пишуться літературні твори (романи, вірші, поеми, новели) і картини, в людях виробляються і проявляються кращі риси вдачі, які є величиною постійною упродовж усієї історії, починаючи від древніх цивілізацій Сходу, Єгипту, Греції, Риму і закінчуючи новітнім часом. Тут же необхідно додати що, концентрованим вираженням краси людських відносин в контексті світової культури є мистецтво. Мистецтво – це сфера духовно-практичної діяльності людей, яка спрямована на художнє досягнення і освоєння світу. Воно покликане задовольняти універсальну потребу людини, відтворювати навколишню дійсність в розвинених формах людської чуттєвості.

Висновки

Ми прочитали та обговорили багато літературних творів А. Малишка, і маючи певний життєвий досвід, почали замислюватись над жіночою долею. Без чого людина не може бути людиною? Досліджуючи, переконалися в тому, що для жінки найбільша розкіш на землі - це розкіш спілкування, в першу чергу - це дружба, кохання, вірність, міцність, постійність, надійність, гуманізм, взаємодопомога й людяність.

Корисні ресурси