Учнівська вікі- стаття "Як тварини шукають собі їжу?"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

[



Назва проекту

"Хто хазяїн Африки?"

Автори проекту

Ковальчук Максим

Тема дослідження

Як тварини шукають собі їжу?

Проблема дослідження

Дослідити, як саме тварини саван Африки пристосувалися до пошуку їжі.

Показати на конкретних прикладах.

Гіпотеза дослідження

У жирафа довга шия, тому що він має велику кількість шийних хребців.

Мета дослідження

Спростувати чи підтвердити гіпотезу.

Результати дослідження

Жираф - найвища тварина світу
Жираф – найвища із всіх живучих на Землі тварин. Однак учені не можуть пояснити походження його довгої шиї.

Відомий французький зоолог Жан Батист Ламарк висунув теорію, що колись шия жирафа була набагато коротша, ніж тепер. Він вважав, що вона виросла до її теперішньої довжини із‑ за звички тварини діставати до ніжних молодих листків на верхніх гілках дерев. Але більшість учених не приймає теорію Ламарка.

Викликає здивування, що тулуб жирафа не більше тулуба середнього коня. Його величезний ріст, що може досягати 6 метрів, в основному приходиться на ноги й шию. У шиї жирафа, як і в людини, – тільки сім хребців. Але кожний хребець дуже довгий. Тому шия в жирафа окостеніла, негнучка. Якщо він хоче попити води із землі, йому потрібно широко розставити ноги в сторони, щоб дотягтися до неї.

Дивна будова жирафа гарно служить йому при добуванні їжі. Жираф харчується тільки рослинами, і його величезний ріст допомагає йому діставати листя з дерев, що ростуть в африканській савані, де дуже мало низької трави.

Язик жирафа часто досягає довжини 46 сантиметрів, і тварина може користуватися ним так уміло, що йому вдається зривати, не вколовшись, самі маленькі листочки з колючих рослин. А довга верхня губа допомагає захоплювати більше листя.

Жираф може захиститися від небезпеки багатьма способами. Насамперед фарбування шкіри робить його практично невидимим, коли він їсть у тіні дерев. У нього тонкий слух завдяки добре розвиненим вухам, що вловлюють найслабкіші звуки, і гострий зір. І нарешті, жираф може скакати галопом зі швидкістю більше 50 км за годину, якщо його переслідують, і перегнати самого швидкого коня!

Коли на нього нападають, жираф може показати себе гарним бійцем, б’є задніми ногами або використовує голову як кувалду. Навіть лев, полюючи на жирафа, проявляє обережність, завжди наближаючись до нього ззаду!

Висновки

Ми дізналися, що на зовнішній вигляд тварин впливає спосіб харчування.

Корисні ресурси

Жираф

Шия жирафа