Учнівська вікі-сторінка до проекту "Золотий колосок"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

Золотий колосок

Автори проекту

Стрюк Сергій та Дороніна Діана

Тема дослідження

Ми, група «Зернятко», провели дослідження "Золотий колосок". Вивчили різноманіття хлібних виробів та важливість хліба в житті людини.

Основна ідея дослідження

Основна ідея складається в розкритті й встановленні зв'язків з втрощуванням хліба в українських звичаях, які збереглися до нашого часу, дослідити різноманіття хлібних виробів.


Хід і результати дослідження

З чого виробляється борошно?

У більшості народів світу і на всіх континентах хліб і круп'яно-макаронні вироби-- основна їжа. Здавна існувало безліч різновидів і сортів хліба. Історія хліба налічує близько 12 тисяч років. У прадавні часи, коли люди перейшли до осілого способу життя, вони навчилися вирощувати хлібні злаки і отримувати зерно, яке було придатне для їжі та зберігання. Для отримання борошна та крупи зерно перетирали між плоским камінням ( далекими педками жорен). Розмолоте у такий спосіб зерно заливали водою і вимішували, а з тіста, випікали коржі на заздалегідь розжареному вогнищі каміні. Подібний спосіб випічки хліба у вигляді твердих прісних коржів можна зустріти і в наші дні в країнах Азії і Африки, а борошно, яке використовують для його приготування, отримують, зазвичай, з ячменю, проса, кукурудзи і гречки, тобто із зерна, бідного на клейковину.

З чого  можна виготовити хліб?

Що ж таке хліб? Рослини, зерна яких годяться для їжі , називаються хлібом. Отже до хліба належать : рис, пшениця, кукурудза, просо, гречихи, горох, овес, ячмінь. Знайомий нам дріжджовий хліб був вперше випечений близько 4500 років тому стародавніми єгиптянами. Він виготовляється з дріжджового тіста, яке отримують, змішуючи борошно жита або пшениці з водою та пивними або хлібопекарськими дріжджами з подальшою ферментацією, яка називається "підняття тіста". Спочатку хліб випікали з муки грубішого помолу ніж нині. Єгиптянам ми також зобов'язані і винаходом перших печей для випікання хліба, а відкриття археологів, зроблені при розкопках стародавніх гробниць, доводять, що цей народ знав не менше 50 різних видів хлібних виробів, у тому числі з різними домішками.

Які існують хлібобулочні вироби?

Найширшим поняттям, яке об'єднує всі групи хлібних виробів хліб, булочні і здобні вироби та ін.), є поняття „хлібобулочні вироби". Це харчові продукти, які випікають з борошна, дріжджів, солі, води та додаткової сировини. У хлібопекарській промисловості всі хлібопекарські вироби об'єднують у вісім основних груп. Хліб із житнього борошна і з суміші житнього і пшеничного борошна; з житнього борошна сіяного, обдирного і оббивного; з суміші різних сортів житнього і пшеничного борошна. Хліб із пшеничного борошна: оббивного, вищого, 1-го і 2-го сортів; із суміші різних сортів борошна. Булочні вироби (батон, булки, булочки, булочний дріб'язок, сайки, плетінки та ін..): з пшеничного борошна вищого, 1-го і 2-го сортів; із суміші різних сортів пшеничного борошна. Вироби здобні хлібобулочні (булки, булочки, ватрушки, здоба, перепічки, конвертики та ін..): з пшеничного борошна вищого і 1-го сортів; із житнього борошна; з суміші житнього і пшеничного борошна. Вироби бубличні, хлібні палички і соломка: з пшеничного борошна вищого сорту; із пшеничного борошна 1-го сорту. Вироби сухарні, хлібні хрусти: з пшеничного борошна вищого сорту; з пшеничного борошна 1-го сорту; з пшеничного борошна 2-го сорту; сухарі армійські. Пироги, пиріжки, пончики. Хлібобулочні дієтичні вироби.

Висновки

Рослини, зерна яких годяться для їжі, теж називають хлібом. Отже до хліба належать: рис, кукурудза, пшениця, ячмінь, горох, просо, овес, гречиха.-- з цих круп може виготовлятись борошно. У повсякденному харчуванні населення низки країн світу хліб та інші зернові продукти займають більше ніж 50. Латиноамериканські кукурудзяні тартинки, арабські коржики, індійські чапати, найрізноманітніші азіатські та африканські коржі -- прямі нащадки прісного хліба, а хліб з дріжджового тіста в його численних й різноманітніших видах -- від житніх буханців до французьких булок та батонів -- спадкоємці винаходу стародавні єгиптяни. У хлібопекарській промисловості всі хлібопекарські вироби об'єднують у вісім основних груп.