Учнівська вікі-стаття учня на тему:Переваги та недоліки альтернативних джерел енергії

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

Яка енергія краща?

Автори проекту

Група теоретиків

Тема дослідження

Переваги та недоліки альтернативних джерел енергії

Проблема дослідження

Яке джерело енергії обрати?

Гіпотеза дослідження

Існує самовідновлюване,безпечне для оточуючого середовища джерело енергії

Мета дослідження

Визначити найефективніше джерело енергії

Результати дослідження

Розпочали ми свою роботу із пошуку інформації.Шукали в підручниках, енциклопедіях,Інтернет ресурсах.Після того як накопичений матеріал був вивчений ми дещо зрозуміли.Сьогодні людство витрачає дуже багато електроенергії. При використанні таких джерел, як вугілля, нафта, сланці, торф, навколишнє середовище настільки забруднюється, що це викликає серйозне занепокоєння вчених усього світу. Зниження рівня споживання енергії – це один з дієвих способів поліпшити ситуацію. Ще більш ефективним способом охорони навколишнього середовища є зменшення використання невідновних джерел енергії і збільшення частки використання відновлюваних джерел енергії. Використовуючи відновлювальні джерела енергії, ми в такий спосіб запобігаємо потраплянню шкідливих викидів в атмосферу. Первинні ресурси ( джерела енергії) поділяються на невідновні й відновлювальні, і, відповідно, види енергії можуть бути невідновні й відновлювальні. Невідновні джерела енергії – це ті запаси речовин, що природно утворилися й накопичені в надрах планети, а отже, здатні за певних умов звільняти накопичену енергію. До таких джерел енергії можна віднести викопне органічне паливо: вугілля, нафту, природний газ, торф, пальні сланці, ядерне пальне. Органічне паливо утворюється переважно з рослинної маси. Мільйони років у надрах Землі продовжувався процес розкладання решток рослин і тварин, що колись використовували сонячну енергію. Швидкість, з якою люди витрачають невідновні джерела енергії, у багато разів перевищує швидкість їх утворення. Тому основним недоліком невідновних джерел енергії є те, що рано чи пізно вони будуть вичерпані. Другий істотний недолік невідновних джерел енергії полягає в тому, що під час їх використання завдається значна шкода навколишньому середовищу. Причини використання невідновних джерел енергії можуть бути різні: • Економічні ( прагнення швидко дістати прибуток); • Психологічні ( небажання змінити звичний спосіб життя); • Політичні ( енергія – це влада).== Людство повинне прагнути використовувати якнайменше енергії невідновних джерел і якнайбільше – енергії відновлюваних джерел. Відновлювальні джерела енергії – це такі джерела, відновлювання яких постійно відбувається в природі : сонячне випромінювання, біомаса, вітер, вода річок і океанів, гейзери. Крім природних відновлювальних джерел енергії, сьогодні все ширше використовується антропогенні джерела, до яких відносяться теплові, органічні й інші відходи діяльності людства. Альтернативні (поновлювані) джерела енергії – це джерела енергії природного походження, які постійно поповнюються. До них відносяться: Біопалива (біодизель, біогаз, генераторний газ, брикети і гранули з відходів деревини, соломи, лузги та інших); - енергія сонця (сонячні колектори); - енергія вітру (вітрогенератори); - енергія води (гідроелектростанції); - геотермальна енергія.

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Але в процесі дослідження виявилось, що нетрадиційні джерела енергії мають як переваги так і певні недоліки.Плюси і мінуси є дуже важливим у визначенні найкращих джерел альтернативні джерела енергії для тих, хто. Te поновлюваних джерел енергії є серйозною проблемою з не здатні зберігання, як і у випадку електроенергії ресурсу. З альтернативної енергії дуже важко тримати великі постачання його на складі, так що є достатньо, щоб ходити. Знаю, що потрібно мати ретельного як цих альтернативних джерел енергії та їх утримання. Для простих людей основним недоліком те, що не багато знаю про альтернативні джерела енергії.

Сонячна енергія В останній час інтерес до проблеми використання сонячної енергії різко збільшився. В даній частині я розгляну можливості саме безпосереднього використання сонячної енергії; хоча більшість всієї енергії, що потрапляє на Землю є сонячною, та основна частина її зосереджується у атмосфері та гідросфері. Потенціальні можливості використання безпосередньо сонячної енергії дуже великі. Якщо ми зможемо використовувати 0,0125% всієї цієї енергії, то людство було б повністю забезпечене енергією зараз, а використання 0,5% повністю б покрило всі потреби людства назавжди (якщо вважати, що населення Землі не перевищить 20 млрд.) Нажаль, це лише потенційні можливості. Справа в тому, що навіть при найкращих погодних умовах енергетична густина сонячного потоку не перевищує 250 Вт/м2. Спробуємо порахувати: для того, щоб колектори "збирали" за рік таку кількість енергії їх потрібно розмістити на площі 130000 км2!!! Окрім того, для створення такої великої кількості колекторів потрібно 1,3*109 тон алюмінію. Світовий запас алюмінію оцінюють якраз в таку цифру.

Енергія вітру Енергія повітряних мас, що постійно рухаються, у сотні разів перевищує запаси гідроенергії усіх річок планети. Всюди і постійно на землі дмуть вітри: від легкого вітерця до могутніх ураганів. Ці вітри могли б повністю задовольнити потреби людства. Але частка вітряних електростанцій становить лише 0,1%. Чому ж тоді такий доступний та екологічно чистий спосіб видобутку енергії так слабо використовується?дує майже завжди нерівномірно. Отже генератор буде працювати нерівномірно, віддаючи то більшу то меншу потужність, струм буде вироблятися перемінної потужності, а то й цілком припиниться, і можливо, саме тоді, коли потреба в ньому буде найбільшою. Будь-який вітроагрегат працює на максимальній потужності лише певний час, а в інші години він або працює не на повну потужності, або взагалі простоює. Значну невідповідність між номінальною і середньою потужностями вітроелектростанцій підтверджує наступний факт: у Нідерландах на частку вітрових електростанцій на початку 90-х років 20 ст. припадало 0,11 % усіх встановлених потужностей, але лише 0,02 % виробленої електроенергії. Для вирівнювання віддачі струму застосовують акумулятори, але це як уже відзначалося, і дорого, і мало ефективно. Відповідно вітрові електростанції не можуть самі по собі бути надійною основою енергетики. Вони або доповнюють основні потужності роблячи певний внесок у виробництво необхідної електроенергії, або ж є джерелом електрики у віддалених чи ізольованих місцях де складно чи неможливо забезпечити постачання електроенергії іншим чином. Також через невисоку потужність вітряків, вітроелектростанції вимагають значних територій для розміщення вітрових установок. Робота вітроелектростанцій впливає на роботу телевізійної мережі, виникають викривлення сигналу. Іншою несподіваною особливістю установок виявилася в тому, що вони начебто стали джерелами досить інтенсивного інфразвукового шуму, який негативно впливає не тільки на людський, але й на організм тварин. Тобто території поблизу вітрових електростанцій є непридатними для життя людей, тварин і птахів. Проаналізувавши й інші альтернативні джерела енергії ми побачили, що є переваги у використанні, але є й недоліки.Ми сформували таблицю, де порівняли переваги та недоліки.Створили презентацію на основі отриманої інформації та прийняли участь у позакласному заході з даної проблеми.

Висновки

Основним недоліком невідновних джерел енергії є те, що рано чи пізно вони будуть вичерпані. Другий істотний недолік невідновних джерел енергії полягає в тому, що під час їх використання завдається значна шкода навколишньому середовищу.Використання альтернативної енергії не лише заощаджує ресурси, що залишилися в світі, але також допомагає в захисті екологічних катастроф.Але існує й ряд недоліків.Таблиця порівнянь недоліків та переваг альтернативних джерел енергії[[1]]

Корисні ресурси

[[2]] [[3]] [[4]]