Учнівська вікі-стаття "Види функцій в табличному процесорі та їх призначення"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Життя крізь сяйво формул

Автори проекту

студенти І курсу
1360245433 foto2.jpg

Тема дослідження

Види функцій в табличному процесорі та їх призначення

Проблема дослідження

Людина у повсякденному житті постійно зустрічається з потребами обчислень, побудовою таблиць з метою опрацювання даних. Як можна спростити процес обчислень?

Гіпотеза дослідження

В табличному процесорі існують вбудовані інструменти, які полегшують та автоматизують обчислення в таблицях.

Мета дослідження

З'ясувати види функцій табличного процесора, які можна використовувати для обчислень.

Результати дослідження

Формула може містити у собі операнди, оператори та функції. Як операнди можуть виступати константи різноманітних типів, посилання на клітинки або області таблиці, імена діапазонів.

Поняття функції в MS Excel

Функціями в Microsoft Excel називають об’єднання декількох обчислювальних операцій для розв'язання визначеної задачі. Функції в Microsoft Excel являють собою формули, що мають один або декілька аргументів. В якості аргументів указуються числові значення або адреси комірок. Excel містить більше ніж 400 вбудованих функцій. Функція має ім'я і список аргументів у круглих дужках. Аргументами можуть бути числові та текстові константи, клітинки, діапазони клітинок.

Меню Вставка/Функция :

Мастер функций.jpg


З’являється діалогове вікно майстра функцій. Зверху знаходиться категорія функції. Внизу можна вибрати потрібну функцію. Нижче визначення даної функції. В залежності від вибраної функції з’явиться наступне діалогове вікно, в якому потрібно ввести аргументи функції i клацнути мишкою на ОК. Функція буде введена в активну комірку таблиці.

Найбільш вживані функції:

Математичні функції:

Master-funktsiy-v-excel.jpg


  1. ABS(X) - обчислюється абсолютне значення (модуль) X.
  2. COS(X) - обчислюється COSX;
  3. SIN(X) - обчислюється SINX;
  4. КОРЕНЬ(число) – повертає значення квадратного кореня
  5. СУММ(число1;число2; ...) – знаходить суму чисел в інтервалі комірок
  6. СТЕПЕНЬ(число;степень) – повертає результат піднесення числа до степеня.
  7. МУМНОЖ(Массив1;Массив2) – обчислює добуток двох матриць. Результатом буде діапазон вільних комірок, в якому кількість рядків така, як у першої матриці-множника, а кількість стовпців – як у другої матриці-множника.
  8. МОПРЕД(масив) - обчислює визначник матриці. Визначник – це величина, що характеризує квадратну матрицю і може бути обчислена тільки для квадратної матриці.
  9. МОБР(масив) – обчислює обернену матрицю. Обернена матриця використовується лише для квадратної матриці, визначник якої не дорівнює нулю.
  10. ТРАНСП(масив) – обчислює транспоновану матрицю. У транспонованій матриці кількість рядків дорівнює кількості стовпців початкової матриці, а кількість стовпців = кількості рядків.


Статистичні функції

  1. МАКС(число1;число2; ...) - повертає найбільше значення із списку аргументів, логічні і текстові значення ігноруються.
  2. МИН(число1;число2; ...) - повертає найменше значення із списку аргументів, логічні і текстові значення ігноруються.
  3. СРЗНАЧ(число1; число2; ...) - повертає середнє арифметичне своїх аргументів, які можуть бути числами, іменами, масивами або посиланнями на комірки з числами.


Vstavka-funktsiy.jpg
Argumentyi-funktsii-excel.jpg




  1. Ранг(число; посилання; порядок) - повертає ранг числа в списку чисел. Ранг числа – це положення його величини у впорядкованому списку. Якщо список відсортувати, то ранг числа буде його позицією в списку.
  2. ЧАСТОТА(масив даних; двійковий масив) - повертає розподіл частот у вигляді вертикального масиву. Для кількості значень і кількості інтервалів частотний розподіл підраховує, скільки початкових значень потрапляє в кожен інтервал.


Логічні функції

  1. ЕСЛИ(лог_вираз;значення істини;значення хиби) - якщо умова виконується повертає значення істини, не виконується – хиби.
  2. И(логічне значення1;лог.значення2;...) - повертає значення істини, якщо усі аргументи мають значення істина; повертає значення хиби, якщо хоча б один з аргументів має значення хиба.
  3. ИЛИ(логічне значення1;логічне значення2; ...) – повертає значення істина, якщо хоча б один з аргументів має значення істина; повертає хибу, якщо всі аргументи мають значення хиба.


Правила роботи з формулами і функціями

  1. Формули починаються із знаку «=»
  2. Формули можуть включати звернення до однієї або до декількох функцій.
  3. Після імені кожної функції в дужках задаються аргументи. Якщо функція не використовує аргументи, то за її ім'ям слідують порожні дужки без пропуску між ними.
  4. Аргументи перераховуються через крапку з комою.
  5. Як елемент формули і аргументу функції може виступати адреса комірки. В цьому випадку в обчисленні бере участь вміст комірки, адреса якого задана у формулі.
  6. У формулах недопустимі пропуски.
  7. Функція не може мати більше 30 аргументів.
  8. У формулі можна використовувати знаки арифметичних операцій: +, - /, *, ^ (зведення в степінь), % ( знаходження відсотка).
  9. Не можна вводити числа у форматах дати і часу дня безпосередньо у формули. У формули вони можуть бути введені у вигляді тексту, поміщеного в подвійні лапки. При обчисленні формули Excel перетворить їх у відповідні числа.
  10. Довжина формули не повинна перевищувати 1024 елементів.

Висновки

У повсякденному житті людина постійно використовує таблиці: журнал в школі, розрахунок бюджету сім'ї, розклад занять і т.д. Комп'ютер розширює можливості використання таблиць за рахунок обробки даних. Вміння правильно використати інструменти табличного процесора допоможе значно спростити процес обчислення, ефективно розподілити свій час та автоматизувати роботу з даними.

Корисні ресурси

http://office.microsoft.com/uk-ua/excel-help/HP010342215.aspx

http://www.lessons-tva.info/edu/e-inf2/m2t2_4.html

http://otherreferats.allbest.ru/programming/00092920_0.html

http://ua.textreferat.com/referat-7981.html