Учбовий проект Усі ми родом з дитинства

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Автор проекту

Самофал Олена Олександрівна

Samofal02.jpg

Предмет, класс

Зарубіжна література 5 клас

Коротка анотація проекту

Кожного року, вивчаючи творчість Марка Твена ми з учнями 5 класу порівнювали дорослих та дітей,намагались зрозуміти в чому причина нерозуміння між дітьми та батьками. Чому так часто дітей карають, невже дорослі так швидко забувають, що і вони колись любили розважатися та бешкетувати. Тож рішення провести дослідницько-інформаційний проект прийшло само собою. Проект розрахований на 6 уроків. На 7-му захист учнівських проектних робіт.

Основні питання

Ключове питання

Чим відрізняється світ дітей та світ дорослих?

Тематичні питання

З якого віку ти стаєш дорослим? Чому дорослі не розуміють дітей? Як дорослі впливають на дітей? Чи потрібно карати дітей? Що найбільше запам’ятовується в дитинстві? Про що думають і мріють дорослі і діти? Чому люди товаришують?


Змістові питання

Марк Твен – чи це справжнє прізвище письменника? Яке було його дитинство та доросле життя? Чому він написав про Тома Сойєра та Гека Фінна? Чому Том не любив ходити до школи? Чому його постійно карали за непослух? Що таке повість та автобіографічний твір? Що передає портрет героя?

План проведення проекту

І етап (підготовчий) – вчитель знайомить учнів з терміном «проект», обговорює можливі сценарії проведення проектної роботи. Пропонує учням самим обрати тему проекту, варіанти розв’язання проблемного питання та форму представлення результату. Ознайомлює учнів, вчителів та батьків з планом проекту (буклет).

ІІ етап (планування) – учні ознайомлюються з презентацією вчителя, Ключовими та Тематичними питаннями, обирають тему учнівського проекту для дослідження. Знайомляться з критеріями оцінювання продуктів проектної діяльності.

ІІІ етап (впровадження) - робота на уроках та в позаурочний час.

Учні об’єднуються в групи:

1 група - «Соціологи» - проводять соціологічне опитування, оброблюють результати, створюють діаграми, оформлюють роботу у вигляді мультимедійної презентації.

2 група «Майстри слова та пензля» – малюють та відбирають ілюстрації до твору, пишуть вірші, листи до героїв твору, створюють колажі. Отриманий матеріал розміщують на web-сторінці.

3 група «Кореспонденти-дослідники» – готують репортаж про людські мрії, беруть інтерв’ю та оформлюють результати у вигляді відеофільму, створюють буклет для батьків з рекомендаціями як виховувати дітей.

У середині кожної групи учні обирають собі роль: •генератор думок •майстер на всі руки •комп’ютерний геній •цінитель краси •тощо.

ІV етап (заключний) - створюють сценарій уроку-захисту, презентують свої роботи на заключному уроці, аналізують свою роботу, отримують оцінки, грамоти та дипломи.

Візитна картка проекту

Візитна картка проекту

Публикація учителя

BukletSamofal1.jpg

1-й бік публикації

BukletSamofal2.jpg

2-й бік публикації

Презентація учителя для виявлення уявлень та інтересів учнів

Стартова презентація учителя

Приклад продукту проектної діяльності учнів

Група «Соціологи» - проводять соціологічне опитування, оброблюють результати, створюють діаграми, оформлюють роботу у вигляді мультимедійної презентації.

Учнівська презентація

Група «Кореспонденти-дослідники» – готують репортаж про людські мрії, беруть інтерв’ю та оформлюють результати у вигляді відеофільму, створюють буклет для батьків з рекомендаціями як виховувати дітей.

Файл:БуклетСамофал1.jpg

2-й бік публікації

Uchniv buklet2.jpg

Матеріали по формуючому та кінцевому оцінюванню

Форма оцінювання веб-сайту(індивідуальна)

Форма оцінювання веб-сайту(група)

Форма оцінювання презентації (індивідуальна)

Форма оцінювання презентації (група

Форма оцінювання публікації (індивідуальна)

Форма оцінювання публікації (група)

Загальне оцінювання(тематична)

Матеріали для супроводу і підтримки проектної діяльності

Урок №1

Урок №2

Урок №3

Урок №4

Урок №5

Урок №6

Урок №7 (Захист)

Корисні ресурси

Марк Твен у Wikipedia [1]

Батьки і діти [2]

Афоризми про виховання [3]

Анкетування та інтерв'ю [4]

Проекти з аналогічною тематикою

Проект "Створення мультимедійних учнівських презентацій, публікацій, веб-сайтів" [5]

Мережевий проект "Виховання - найбільше з благ" [6]

Проект «Слідами літературних героїв» для учнів 6-го класу [7]

Проект З повагою і надією до нащадків [8]

Інші документи

Тести

Метод проектів [9]