Умови проведення національного етапу Intel Еко-Україна 2008 Міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів Intel® ISEF

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

59-й Міжнародний конкурс науково-технічної творчості школярів Intel® International Science and Engineering Fair (скорочено Intel® ISEF) - одна з найбільших міжнародних освітніх ініціатив всесвітньо-відомої корпорації Intel. Кожного року понад 1500 учасників конкурсу, кращих у світі молодих вчених і винахідників представляють близько 50 країн світу та демонструють найсучасніші наукові проекти, обмінюються ідеями і виборюють численні призи та стипендії. Призовий фонд конкурсу складає понад 3 мільйони доларів США.

Україна вперше виступила повноправною країною-учасницею Intel ISEF з 2004 р., після афіліації національного конкурсу під назвою Intel-ЕкоУкраїна. Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді (НЕНЦ) Міністерства освіти і науки України у 2004-2007 рр. виступав у ролі установи-організатора конкурсу Intel в Україні, як позашкільна установа, що проводить навчально-виховну, методичну і науково-дослідну роботу в області біологічної, екологічної, аграрної освіти учнівської молоді.

Результати участі української делегації у 56-му, 57-му та 58-му міжнародних фіналах конкурсу Intel ISEF-2005 (8-14 травня 2005 р., м. Фінікс, Аризона, США), Intel ISEF-2006 (7-13 травня 2006 р. м. Індіанаполіс, штат Індіана, США) та Intel ISEF-2007 (13-19 травня 2007 року м.Альбукерке штат Нью-Мексіко, США) виявилися досить вагомими:

2005 р.

 • III призове місце у категорії "комп'ютерні науки" та спеціальний приз NASA (Д. Сомсіков, м. Одеса).

2006 р.

 • ІV призове місце у категорії "хімія" (Д. Моносов, м. Дніпропетровськ);
 • спеціальна відзнака та перша премія Міжнародного почесного науково-технічного товариства Sigma xi за проект, що найкращим чином представляє міждисциплінарні аспекти наукових та технічних досліджень (командний проект за участю Р. Левіна, Є. Зайцева, М. Дмитренка, м. Запоріжжя).;

2007 р.

 • спеціальна відзнака Асоціації обчислювальної техніки (Association for Computing Machinery) та диплом і приз (Г.Романовський, м.Луганськ)
 • спеціальна відзнака Американського геологічного товариства (The Geological Society of America), диплом і премія за актуальний та оригінальний екологічний проект, спрямований на вирішення проблеми отримання прісної води шляхом конденсації з атмосферного повітря (командний проект Зареми Умерової та Руслана Фаткулліна, АР Крим).

Всеукраїнський конкурс Intel-ЕкоУкраїна - 2008 планується провести 29 лютого - 2 березня 2008 року в м. Києві.

Учасниками конкурсу можуть бути учні 9-11 класів, у тому числі переможці обласних науково-дослідницьких конкурсів (Мала академія наук, "Екософт", Всеукраїнський конкурс юних раціоналізаторів та винахідників "Природа - людина - виробництво - екологія", Всеукраїнський конкурс досягнень юних зоологів-тваринників, "Енергія і середовище" та інші).

Переможці визначатимуться за номінаціями:

 • біологічні науки (ботаніка, зоологія, мікробіологія, біохімія тощо);
 • екологія та проблеми довкілля;
 • науки про Землю та Всесвіт (географія, геологія, астрономія);
 • науки про людину (анатомія, фізіологія, охорона здоров'я, психологія і поведінка людини);
 • хімія;
 • комп'ютерні науки;
 • командні наукові проекти з будь-якої категорії Intel ISEF (2-3 учасники у кожному).

Відбір проектів на Всеукраїнський конкурс Intel-ЕкоУкраїна-2007 проводитиметься на підставі поданих заявок і тез наукових робіт. Остання дата подання - до 31 січня 2008 року за адресою: НЕНЦ, вул. Вишгородська, 19, м. Київ, 04074 Україна, з обов'язковою поміткою на конверті: На конкурс «Intel Еко-Україна», Категорія «______» , інд. або команд. проект.

Результати відбору на національний конкурс будуть повідомлені до 15 лютого 2008 р., що є офіційною підставою для участі в даних змаганнях.

Форма подання заявки та тез, вимоги до оформлення стенду, результати - на сайтах: НЕНЦ, Інтел,Програма Інтел.

Роботи, представлені на конкурс, можуть буди виконані індивідуально або командно (2-3 дослідники, які працювали над спільною темою проекту). Усі проекти повинні мати наукового керівника - кваліфікованого фахівця у даній галузі (вчителя, науковця, викладача вищої школи) і мають висвітлювати результати наукових досліджень або практичних розробок, виконаних у будь-який період 2007 року. Конкурсні роботи повинні базуватися на результатах самостійних досліджень учнів. Перевага надаватиметься роботам, які мають практичне значення.

Захист робіт на Intel-ЕкоУкраїна відбуватиметься 29 лютого-2 березня 2008 р. у два етапи:

 1. індивідуальний стендовий (постерний) захист перед членами журі за категоріями. Формат захисту максимально наближений до умов захисту робіт на всесвітньому фіналі Intel ISEF. Максимальні розміри постеру або стенду: ширина до 120 см, висота до 180 см. Детальніші вимоги до стендів - на сайті;
 2. відкритий стендовий захист кращих робіт з кожної категорії - основна увага на презентаційні та комунікаційні навички: вміння ефективно спілкуватись, відповідати на питання, вміння відстоювати свою точку зору, логічне мислення, володіння англійською мовою;
 3. учні, що представляють командні наукові проекти змагатимуться між собою окремо за право участі на міжнародному рівні.

Результати всеукраїнського конкурсу Intel-ЕкоУкраїна - 2008 будуть оголошені по закінченню конкурсу 2 березня 2008 року.

Переможці будуть нагороджені дипломами та призами. Двоє переможців з кращими індивідуальними проектами і двоє або троє учасників одного командного проекту отримають право представляти Україну на Міжнародному конкурсі Intel ISEF-2008, який відбудеться 11-16 травня 2008 року в м. Атланта (штат Джорджія, США).

Директор конкурсу в Україні - Володимир Валентинович Вербицький.

Координатори:

 • від Intel - Тетяна Василівна Нанаєва;
 • від НЕНЦ - Надія Тадеївна Мосякіна

Контактні дані НЕНЦ:

04074, м. Київ, вул. Вишгородська, 19.
Тел. (044) 430-02-60, 430-04-91
Електронна пошта: nenc@nenc.gov.ua, hope@nenc.gov.ua

Детальніша інформація про загальні принципи Intel ISEF - на веб-сайті Science Service.

Вимоги та правила міжнародного конкурсу - (англійською мовою).

Додаткова інформація про конкурс і його переможців попередніх років - на сайтах Інтел; Інтел та НЕНЦ