Транспорт України
Зміст
- 1 Назва проекту
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Навчальна тема (як записано в програмі)
- 4 Вік учнів, клас
- 5 Стислий опис
- 6 Повний План вивчення теми
- 7 Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
- 8 Опис оцінювання (скопіювати з Плану)
- 9 Діяльність учнів (скопіювати з Плану)
- 10 Відомості про автора
- 11 Відомості про тренінг
Назва проекту
Транспорт України
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
предмет географія. 9 КЛАС
Історія , економіка та інші дисципліни залежно від здібностей учня та його уявлення та фантазії впродовж реалізації проекту
Навчальна тема (як записано в програмі)
Транспорт
Вік учнів, клас
14-15 років, 9 клас
Стислий опис
Навчальний проект для учнів 9-х класів, тема «Транспорт України». У проекті учні знайомляться з ролю транспорту в господарстві країни та в міжнародних перевезеннях, видами транспорту,техніко-економічними особливостями, рівнем забезпеченості різних районів країни транспортними магістралями,міжнародними транспортними коридорами, транзитними перевезеннями, проблемами і перспективами розвитку транспорту. Основні види діяльності учнів:дослідницька робота,аналіз добутого матеріалу,опрацювання матеріалу, презентація опрацьованого матеріалу.
План проекту:
1. Стартова презентація Презентація учителя
2. Заповнення карти З-Х-Д Карта
3. Об’єднання учнів у групи чи самостійна індивідуальна робота
4. Пошук тематичного матеріалу Список використаних джерел
5. Опрацювання матеріалу
6. Підготовка проекту до захисту
7. Представлення та захист проекту
8. Підсумкове оцінювання
Можливє розкриття теми за ролями – по категоріям (залежить від здібностей учнів), а саме
учень - історик,
учень - міністр,
учень - аналітик,
учень - політолог ,
учень- економісти та інші ролі і саме в такому ракурсі потрібно розкривати тему у презентаціях чи буклетах ..
Продукти діяльності учнів в проекті – презентації, буклети, колажі, плакати, глосарій, маршрутні листи та коментування роботи над проектом на блозі вчителя (вибір варіанта результатів дослідження по тематиці залежить від здібностей учня) Під час вивчення теми учень надає відповідь на блозі вчителя Опитувальник
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі (скопіювати з Плану)
Визначати основні поняття теми, характеризувати техніко-економічні особливості різних видів транспорту; показувати на карті основні транспортні вузли і найбільші магістралі; висловлювати судження про проблеми і перспективи розвитку окремих видів транспорту; оцінювати роль української транспортної системи в здійсненні міжнародних перевезень. Сформувати уміння застосовувати отримані знання при вирішенні нестандартних завдань.
Активувати творчість та критичне мислення.
Навчити умінню вирішувати проблеми та розуміння ролі ефективного спілкування.
Результатом дослідження є створення і використання різних видів спілкування: усного, письмового та за допомогою мультимедійних засобів у різних формах і умовах.
Опис оцінювання (скопіювати з Плану)
Оцінювання здійснюється учителем, однокласниками, самими учнями на протязі всієї теми. Система оцінювання накопичувальна. Максимальна оцінка-12 балів. Інструменти оцінювання контрольні списки, форми опитування, форми оцінювання. Проміжне оцінювання- робота в групі. Кінцеве оцінювання проекту-мультимедійна презентація, можливо-плакат. Оцінено учнів і під час підсумкового обговорення Ключового запитання . На початку проекту, для виявлення потреби учнів, заповнюється таблиця З-Х-Я-Д ,в якій учні мають описати, що знають про транспорт. Оцінити вміння дітей оцінювати веб-ресурси. Під час роботи над проектом - учні мають використовувати Форму оцінювання блогу. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. На заключному етапі буде проведена підсумкова контрольна робота по виявленню знань, здобутих під час роботи над проектом. Використано Форму оцінювання з балами також і для підсумкового оцінювання, організовано взаємооцінювання у групі враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його вклад був цінним. Система оцінювання: накопичувальна, яка потім переводиться у 12 бальну До інструментарію оцінювання входять:контрольні списки, опитувальники Опитувальник з теми , форми оцінювання, тести. Будуть оцінюватись:робота в команді, мультимедійна презентація команди чи самостійна презентація чи майстер клас, буклет, представлення та захист роботи, додавання інформації на веб-сайтах по цієї тематиці ведення щоденника – зошита по технології чи робота на блозі вчителя чи на своему блозі чи та усе те що створює сам учень чи створює команда учнів
Опис оцінювання мультемедійної презентації
Діяльність учнів (скопіювати з Плану)
Початковий етап. Під час роботи над проектами учні проводять дослідження видів транспорту. Діяльність учителя: допомога пошуку інформації з теми, корекція наданих учнями матеріалів, консультацій. Діяльність учнів: пошук та обробка матеріалів з теми; робота в групах та розподіл ролей; створення мультимедійної презентації ; розробка плакатів. Вступний етап. Презентація вчителя. Оголошення мети проекту. Обговорення та опитування за допомогою таблиць “З-Х-У” з метою виявлення первинних знань та навичок учнів. Учні знайомляться з планом проекту, критеріями оцінювання та об'єднуються в групи. Робота над проектом. Учні групою опрацьовують матеріал за запропонованими завданнями. Індивідуальні консультації учителя використовуються для корекції робіт, для підвищення якості проекту. Учні використовують взаємооцінювання, самооцінювання в групі. Як результат спільної роботи-розробка та виготовлення презентації та плаката. Завершальний етап. Учні демонструють презентацію та плакат. Учитель та учні інших груп оцінюють згідно критеріїв результат роботи над проектом. Підводяться підсумки роботи, аналіз.
Вчитель демонструє презентацію Дизайн пакування та націлює на дослідницьку діяльність з метою більш глибокого вивчення теми та спонукає до відповіді на ключове, тематичні за змістові питання оцінювання основних запитань; знайомить з формами оцінювання робіт під час дослідницької діяльності.
Учень під час демонстрації презентації обмірковує роль та інструмент для виконання свого домашнього завдання. Як ускладнення завдання – це вибір матеріалу- до теми. Етап роботи над проектом.
Впродовж вивчення теми учень створює презентацію , буклет, колаж, плакат, маршрутний лист, глосарій, коментує при перегляді тему «Транспорт України» на блозі вчителя, надає відповіді он-лайн на запитання.
Учні оцінюнють веб-ресурси, вчаться дотримуватись законів про авторське право , впродовж роботи над проектом в групах відбувається обмін повідомленнями та виконання завдань на перевірку засвоєння матеріалу. Вчитель координує об’єднання учнів, забезпечує навчальними та довідковими матеріалами для пошукової діяльності, інструментарієм для досліджень (практичних робіт), ретельно спостерігає та коригує діяльність учнів.
Упродовж дослідницької діяльності та після завершення роботи над проектом вивчення теми це доступно.
На завершальному етапі
Презентація робот учнів у класі та обговорення використання пакувань і значення дизайну пакування для покращення життя і побуту людини.
Вчитель бере до уваги активність учня на усіх етапах діяльності процесу. Можливе проведення учнями дослідження по утилізації пакування або організація творчої вистави використовуя матеріали для пакування.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Алла Покідіна
Фах, навчальний предмет
вчитель географії
Навчальний заклад
КЗ "Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №24 Маріупольської міської ради Донецької області
Місто\село, район, область
Маріуполь
Контактні дані
pokidinaalla@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
25.03-29.03.2013
Місце проведення тренінгу
Маріуполь
Тренери
Щуренко Олена Валеріївна