Теорія Едварда де Боно 6 капелюхів мислення

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Метод шести капелюхів мислення забезпечує навички та інструменти, які можуть бути негайно застосовані для вирішення проблем та прийняття рішень. Це проста і ефективна система, що значно збільшує продуктивність праці. І тим більше, чим більше людині доводиться думати і спілкуватися з іншими людьми.

У пропонованій системі мислення поділено на шість категорій, з кожною з яких співвіднесена метафоричний капелюх певного кольору. Даний капелюх забезпечуючи більш ефективну концентрацію і легкість в управлінні власними думками.

Відмінності між блискучою і посередньою групами - взаємодія та спільна робота її учасників. Чим ефективніше спілкування в групі, тим краще для результату діяльності в ній.

Використання цього прийому дозволяє скоротити час розв`язання проблем на більше, ніж на 40% і підвищити ефективність результатів діяльності.

Whitehat.jpg

Білий капелюх: Детальна і необхідна інформація. Тільки факти. Яка ще необхідна інформація?

Yellowhat.jpg

Жовтий капелюх: Символічне відображення оптимізму. Дослідження можливих успіхів і позитивних сторін. Переваги. Чому це спрацює?

Blackhat.jpg

Чорний капелюх: Застерігає і змушує думати критично. Що може статися поганого або що піде не так? Обережність. (Не зловживайте нею.)

Redhat.jpg

Червоний капелюх: Почуття, ідеї та інтуїтивні прозріння. (І не намагайтеся їх пояснити.) Які почуття в мене виникають?

Greenhat.jpg

Зелений капелюх: Фокусування на творчості, альтернативних рішеннях, нові можливості та ідеї. Це можливість висловити нові поняття та концепції.

Bluehat.jpg

Синій капелюх: Керування розумовими процесами. Гарантія дотримання всіх шести капелюхів.

Детальний опис методу Шість капелюхів мислення з особливостями використання