Тварини і середовища їх існування

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Проект «Життя і розвиток тварин»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний навчальний предмет – « Я Україна» 3клас.

Вік учнів, клас

8-9 років, 3 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Виконуючи проект «Життя і розвиток тварин», учні дізнаються про різновиди диких і свійських тварин , що піклування про домашніх тварин вимагає спеціальних знань і робить людей більш відповідальними. Учні будуть досліджувати як правила харчування та довкілля впливає на самопочуття,зріст і розвиток тварин, скільки років живуть тварини.. Вони будуть шукати інформацію чим відрізняється тварини,які умови утримання у домашніх умовах. Свої висновки, за допомогою вчителя, учні представлять у вигляді презентації в Power Point. Учні будуть шукати інформацію про диких і домашніх в бібліотеці та в Інтернеті та випустять буклет «Вплив штучної екосистеми на розвиток тварин» в Microsoft Publisher, «книжки-малишки» (збірка віршів, творів та пісень про домашніх улюбленців). Учні приймуть участь в акції «Ми у відповіді за тих,кого приручили», зробивши фотоконкурс .

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Навчальні цілі

Формувати природознавчі компетентності учня шляхом засвоєння системи інтегрованих знань про природу
Формувати навички 21 століття:

  • Навчити складати план своєї діяльності для досягнення якісного кінцевого результату;
  • Навчити роботі у команді для досягнення спільної мети;
  • Очікувані результати:
  • Уміння критично мислити;приймати участь у обговоренні,аргументувати думку,приймати рішення та висловлювати громадянську позицію у ситуаціях, ‘пов’ язаних із питаннями стійкого розвитку;
  • Уміння збирати та обробляти інформацію.

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Робота над проектом починається з мозкового штурму для виявлення знань учнів з основних питань теми. Далі учні заповнюють «ЗХД» для визначення попередніх знань щодо теми. З урахуванням вимог стандарту середньої освіти складаються критерії оцінювання майбутніх робіт учнів, за якими відбувається контроль, самоконтроль та взаємоконтроль у групах. Учні знайомляться з даними з Формою оцінювання мультимедійної презентації та з Формою оцінювання буклету. В ході роботи групи заповнюють таблиці самоконтролю і таблицю самооцінки в групах. Учитель заповнює свій журнал спостережень груп над проектом.

Діяльність учнів та вчителя

Робота над проектом починається з опитування дітей, фронтальної бесіди, стартової презентації вчителя.
Після завершення роботи над проектом проводиться урок-підсумок, на якому заслуховуються виступи учнів з підсумками своєї роботи. В ході виступів спікери груп демонструють результати діяльності груп у вигляді презентації, випуску буклету «Вплив штучної екосистеми на розвиток декоративного кролика»та демонстрації «книжки-малишки» (оцінювання відповідно до форм). Під час обговорення в першу чергу оцінюється вміння аргументовано виступати перед аудиторією, брати участь в обговоренні, задавати питання, стислість і повнота виступу, грамотність, творчий підхід учнів та вчителя.
Перед початком проекту: Вчитель готує всі необхідні дидактичні матеріали, розробляє план проекту, лист планування роботи у групах, пояснює сенс проведення навчальних занять. Розповідає про проектну технологію учням, батькам. Для батьків готує буклет "Метод проектів". Здійснює підбір матеріалу з використанням Інтернет. Робота над проектом починається з опитування дітей,, фронтальної бесіди-обговорення і стартової презентації вчителя. Учитель спостерігає і направляє учнів на постановку цілей проекту. Учні обговорюють тему проекту, цілі, завдання, вживаються в ситуацію, проводять відбір ідей. На постановку завдання відведено 1 урок. Визначаються теми для досліджень, учні класу об’єднуються в 3групи, кожна з яких буде мати своє завдання:
1 група «Кореспонденти» - працює над створенням презентації, в якій будуть висвітлені підсумки їх роботи (пошук інформації про кролика, розрахунок харчування»);
2 група «Екологи» - працює над створенням буклету "Вплив штучної екосистеми на розвиток декоративного кролика", в якому презентують зібрану інформацію «Користь кроликів для людей», поради, щодо утримання кролика (за допомогою шаблону "Інструкція до публікації учня");
3 група «Літератори» - виготовляє «книжку-малишку», в якій будуть зібрані пісні, вірші, твори про домашніх тварин.
Учні отримують план реалізації проекту. Учні проводять відбір ідей, уточнення інформації (мозкова атака). Складається календар роботи групи, розподіляються ролі.
Під час виконання проекту: Учитель спостерігає, радить, корегує виконання проекту. Учні збирають і обговорюють інформацію відповідно до плану і ролі в групі. Консультуються з учителем, обговорюють проміжні результати, оформляють проект. Учні проводять дослідження протягом 2 уроків, за підтримки вчителя, намагаються відповісти на питання своєї теми (згідно обраної групи). Виконують завдання по темі. За результатами своєї роботи учні створюють матеріали, в яких відображається результат їх діяльності (презентація, буклет, міні-книжка-малишка.). Роблять висновки по темі. На підтримку знань і умінь, якими повинен володіти учень 21 століття, учитель забезпечує групи ресурсами, необхідними для самооцінки і відстеження просування роботи груп по етапах дослідження, пропонує дидактичні завдання з теми проекту. Проводиться спільне обговорення, а потім оформлення результатів роботи групи – підготовка до захисту.
Під час захисту проекту: (Доречно провести у вигляді свята або творчого звіту для якоїсь аудиторії – батьків, учнів 1-3 класів тощо) Учитель проводить дискусію з обговорення виконаних завдань кожної групи, задає питання за змістом, аналізує виконану роботу кожної групи, окремого учня, узагальнює все. Учні - кожна група виступає з презентацією результатів, демонструючи свої роботи у формі презентації, буклету "Вплив штучної екосистеми на розвиток декоративного кролика ", книжки-малишки. На завершення колективно обговорюються висновки. Учні оцінюють виступи груп відповідно до критеріїв оцінювання роботи груп. Підводяться підсумки, визначається група, яка виконала найповніше своє завдання, провела дослідження. Учитель підводить підсумки всього проекту, пропонує висвітлити цю тему на сайті школи та провести соціологічне опитування учнів школи з метою виявлення у учнів заохочення утримувати декоративних кроликів. Оголошує тему наступного проекту.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Марина Валентинівна Іщук

Фах, навчальний предмет

. Учитель початкових класів,

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Шахтарська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №22 Донецької області.

Контактні дані

User-1.04@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

1 квітня - 11 червня 2013 року

Місце проведення тренінгу

ЗОШ №22 м.Шахтарськ.Донецької області

Тренери

Лавриненко Ірина Василівна