Стаття учня в проекті "Хто такий Олександр Зубарев?"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошукНазва проекту

ОЛЕКСАНДР ГОРДІЙОВИЧ ЗУБАРЕВ:ВІДОМИЙ І НЕВІДОМИЙ


Фото Зубарева.jpg''

Автори проекту

Учні 9 класу - Катречко А., Пухлій Г., учні 11 класу: Назаренко Н., Криштапович Г., Бреславець О.

Тема дослідження

Хто такий Олесандр Гордійович Зубарев?

Чи потрібно знати і поважати історію свого народу, його героїв?

Проблема дослідження

В 1966 році на кошти, зібрані вчителями, учнями, батьками, шефами з Харківського тракторного заводу, було встановлено біля школи №88 пам'ятник Герою Радянського Союзу Олександру Гордійовичу Зубареву. Протягом 47 років колектив школи намагається підтримувати його у достойному стані. Але в останні роки ми спостерігаємо випадки неповажного ставлення до пам'ятника герою: використовують його як місце для відпочинку, становляться на плити, від чого вони потріскалися. Декілька років тому навіть вимазали пам'ятник фарбою. Тому група учнів нашої школи вирішила нагадати мешканцям району про Героя Радянського Союзу Олександра Гордійовича Зубарева, який віддав своє життя в боротьбі з нацистськими окупантами.

Гіпотеза дослідження

Чи знають мешканці Орджонікідзевського району, хто такий О.Зубарев? Передбачаємо, що повинні знати, так як його іменем названо вулицю в Орджонікідзевському районі, встановлено пам’ятник по вулиці ІІІ Інтернаціоналу біля ХЗОШ №88 та на алеї Героїв в центрі Харкова, з травня 1964 року працює меморіальний музей О.Г.Зубарева в ХЗОШ №88. Фото взяті з сайту http://school88.klasna.com/

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Пам'ятник О.Зубареву.jpg Фото вулиця Зубарева.jpg Фото Алея героїв.jpg

Мета дослідження

Наше дослідження полягало у тому, що ми провели опитування обізнанності мешканців Орджонікідзевського району, чи потрібно пам'ятати про події Другої світової війни та її героїв, хто такий Олександр Зубарев? Що знають мешканці нашого району про нього? Ми розмістили посилання на опитувальник у соціальних мережах, провели експрес-опитування мешканців нашого району на вулиці.

Результати дослідження

Опитувальник

Результати опитування

Висновки

В ході дослідження ми намагалися відповісти на запитання: чи потрібно знати героїв війни? Що мешканці Орджонікідзевського району знають про Героя Радянського Союзу О.Г.Зубарева

Після проведення опитування з'ясувалося, що всі респонденти (різних вікових груп) визнали, що треба знати і пам'ятати про події Другої світової війни, її героїв, але дуже мало знають про їх подвиги. Тому ми прийшли до висновку про необхідность просвітницької роботи серед населення району, серед учнів шкіл району, а саме: створення пересувної експозиції для проведення екскурсії про Героя Радянського Союзу О.Г.Зубарева в школах району, створення і розповсюдження інформаційних лістівок про діяльність Харківського підпілля в період окупації нацистами нашого міста в роки Другої світової війни, особливо напередодні Дня Перемоги та Дня визволення Харкова.