Стаття День Землі

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Нещодавно, 23 квітня, в ЗОШ № 6 відбувся семінар заступників директорів з навчально-виховної роботи та педагогів-організаторів шкіл міста Синельникового. Одним із напрямків роботи семінару було екологічне виховання молодших школярів. Учні 4-а класу провели виховний захід «Свято День Землі», бо саме 22 квітня люди всього світу відзначають цей день. Традиція святкувати День Землі 22 квітня бере свій початок ще у XIX столітті, коли в США було визначено день, в який би всі жителі штату займалися озелененням своїх ділянок. Люди підтримали цю ідею, і в перший День Землі в 1872 році було висаджено близько мільйона дерев. Нажаль, через деякий час це свято було забуте і його святкування відновилося лише у 1970 році.

Тепер День Землі відмічають 194 країни світу. В цей День в різних країнах, за традицією, лунає Дзвін Миру, закликаючи людей Землі відчути всепланетну спільність і докласти зусиль до захисту миру на планеті та збереження краси нашого спільного дому. Дзвін Миру це символ спокою, мирного життя та дружби, вічного братерства і солідарності народів. І водночас — це заклик до дії в ім'я збереження миру і життя на Землі, збереження Людини і Культури. І, навіть, є прапор Землі. Популярність цього свята у світі є свідченням того, що не можна сьогодні залишатися байдужим до проблем Землі, від яких залежить майбутнє людства. Метою цього заходу було розвинути у дітей творчі здібності, збагатити їхні знання про екологію, формувати громадянську позицію щодо захисту довкілля, любові до рідного краю; виховувати небайдуже ставлення до проблем охорони навколишнього природного середовища.

Розпочалося свято словами відомого письменника Антуана де Сент-Екзюпері: “Встал поутру, умылся, привел себя в порядок — и сразу же приведи в порядок свою планету». Нехай ці слова стануть девізом нашого життя, бо саме від нас, кожного особисто, залежить майбутнє нашої планети. Протягом заходу діти переглянули повчальні екологічні відеоролики. Цікавим був виступ учасника Міжнародного конкурсу коміксів, Сакви Владислава, учня 4-а класу «Як планета стала щасливою», що організувала та провела організація «Вчителі за демократію та партнерство». Його робота увійшла в 100 кращих робіт області і була представлена на 10 міжнародній конференції «Освіта для сталого розвитку в дії». Діти презентували виставку малюнків. Але показати екологічні проблеми можна не лише в коміксах, малюнках, літературних творах, а й в казках. Тому учні приготували та продемонстрували костюмовану інсценізацію екологічної казки «Хатинка у лісі».

Наша планета Земля, багато страждає сьогодні від людського холоду, злоби, від необдуманих людських кроків, від знищення природи і знищення людей. Допомогти їй зможемо ми - своїм добрим серцем і щирою любов’ю. Сподіваюся, що знання, отримані на цьому виховному заході допоможуть дітям обрати новий стиль свого життя.